Premier Mateusz Morawiecki był w sobotę z wizytą w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zgierzu. Zaznaczył, że jest to miasto o "ogromnych perspektywach".

Reklama

Premier zauważył, w kontekście tworzenia przestrzeni do życia w mniejszych miastach, że chodzi o to, aby stworzyć takie warunki, by nie tylko było przyjemnie w nich żyć, ale też by były w nich perspektywy zawodowe. Jako przykład inwestycji poczynionych w Zgierzu wspomniał o 15 mln zł przeznaczonych na rewitalizację Domów Tkaczy. Zaznaczył, że dzięki temu będzie można pokazać piękno i historię Zgierza, przyciągnąć turystów. To przykład tego, jak działa i ma działać Polski Ład w swoim programie inwestycyjnym - zaznaczył.

Premier: W ciągu dekady mamy szansę zarabiać średnią unijną

Premier pokreślił dalej, że tym, co podnosi perspektywy rozwoju, produktywność jest tworzenie miejsc pracy, które "jest w centrum Polskiego Ładu". Wspomniał też o tym, że w tym regionie powstał dobry splot tras: S14, S8, A1, A2, co wpływa na to, że miejsce przyciąga inwestorów.

Reklama

To naprawdę znakomite miejsce do przyciągania inwestorów, a to oznacza nowe miejsca pracy, a to oznacza podnoszenie wynagrodzeń Polaków, a to oznacza, że w ciągu dekady mamy szansę jako Polacy zarabiać tyle, ile wynosi średnia unijna, a na takim poziomie nie byliśmy nigdy - powiedział.

Morawiecki w Piotrkowie: Nigdy nie było takich perspektyw dla patriotów

Podczas spotkania z klubami "Gazety Polskiej" w Piotrkowskie Trybunalskim premier podkreślał m.in, że nigdy nie było tak dobrze, nigdy nie było takich perspektyw wzmacniania Polski, nigdy nie było takich perspektyw dla prawdziwych polskich patriotów, nigdy nie było takiego odbudowania polskiego patriotyzmu, nazwania zła złem, dobra dobrem, jak teraz. Stąd, dodał, trzeba chuchać i dmuchać na tę rzeczywistość i nie lekceważyć żadnych zagrożeń. Prawo, praworządność, hasła, to jest jedna wielka maska, która ma przykryć jeden zasadniczy cel: zmianę władzy. Trzeba mieć tego świadomość - podkreślał Morawiecki.

Mówiąc o "Polskim Ładzie" zwracał uwagę, że składa się on z wielu części. One wszystkie mają jeden wspólny mianownik. Ten mianownik to jakość życia w Polsce, powiązanie ze sobą normalnych aspiracji materialnych z aspiracjami duchowymi, co bardzo bliskie jest sercu klubowiczów +Gazety Polskiej+ - mówił Morawiecki.

Premier: Patriotyzm musi być nowoczesny

Szef rządu podkreślał, że polski patriotyzm musi być nowoczesny. Musi reagować na gwałtownie zmieniające się okoliczności. Nie kłaniać się tym okolicznościom, tylko brać byka za rogi i mierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami przyszłości" - mówił. Do takich należy polityka klimatyczna. To nie jest szanowni państwo wyłącznie fanaberia, jak część ludzi w naszym środowisku myśli. Już niezależnie od tego, że będąc częścią Unii Europejskiej musimy pewne wymogi wypełniać - przekonywał.

Reklama

Zwracał uwagę, że praktycznie nie mamy własnej ropy i gazu. Węgla jeszcze trochę mamy, ale coraz niżej, coraz trudniej wydobywany - zaznaczył. Walka o to, żeby nie kupować arabskiej ropy, ruskiego gazu i ruskiego węgla jest ważna również dla nas. Stąd w +Polskim Ładzie+ jest duża część poświęcona klimatowi - podkreślał.Apelował też, by nie bać się "świata przyszłości". Ja nie chcę ciągle gonić tego Zachodu, ja chcę go przegonić- mówił.

Premier: Polski Ład to bilet do przyszłości

Polski Ład to bilet do przyszłości, bilet do życia na poziomie standardów zachodnich, ale jednocześnie do życia według zasad polskich (...), nie rewolucji obyczajowej - przekonywał Morawiecki. "Ale żebyśmy się temu mogli oprzeć, jedno jest potrzebne: Polska musi być silna, sprawna i rządzona oczywiście przez nas - dodał. Podkreślał też, że "Polski Ład" prezentowany jest już dziś, aby wyborcy mogli nas rozliczyć. Jestem przekonany, że to dobry wstęp do kolejnego zwycięstwa w 2023 roku - powiedział Morawiecki.