Oficer Prasowy KPP we Wrześni sierż. szt. Adam Wojciński poinformował we wtorek, że w minioną sobotę w jednym z lokali na terenie Gminy Miłosław została zorganizowana uroczystość okolicznościowa. W lokalu pojawili się pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Wrześni, oraz asystujący im funkcjonariusze policji.

Reklama

Podczas weryfikacji zgłoszenia okazało się, że na sali odbywa się przy zastawionych stołach uroczystość urodzinowa, w której udział brały 23 osoby. Niestety, żadna z nich nie przestrzegała zalecanych środków ostrożności w postaci maseczek oraz dystansu społecznego – zaznaczył Wojciński.

Zakaz organizowania zgromadzeń

Dodał, że pracownice wrzesińskiego sanepidu na miejscu wydały decyzję administracyjną nakazującą zaprzestania organizacji tej uroczystości z uwagi na fakt obowiązujących przepisów zabraniających organizacji oraz uczestnictwa w imprezach, zebraniach oraz spotkaniach do 25 kwietnia.

Reklama

Wojciński zaznaczył, że wobec osób biorących udział w przedsięwzięciu zostaną wszczęte czynności wyjaśniające z artykułu 116 kodeksu wykroczeń, natomiast wobec właścicielki lokalu zostanie wszczęte postępowanie z artykułu 165 kodeksu karnego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o potwierdzeniu 885 nowych przepadków zakażenia koronawirusem w regionie. W Wielkopolsce z powodu COVID-19 zmarło 29 chorych.