Niemcy uruchamiają nową elektrownię węglową w Zagłębiu Ruhry

| Aktualizacja:

Opalana węglem kamiennym elektrownia Datteln IV w Zagłębiu Ruhry, jedyna budowana obecnie w Niemczech siłownia tego rodzaju, zostanie częściowo przyłączona do sieci w pierwszym kwartale 2020 roku - poinformował jej inwestor, spółka energetyczna Uniper.

wróć do artykułu
  • ~tw boleslaw och
    (2019-11-06 18:28)
    4 rzesza nazistowska stoi ponad prawem
  • ~suwerenny
    (2019-11-05 16:02)
    W związku z tym faktem nasi górnicy już domagają się kolejnych podwyżek wynagrodzeń !
  • ~vr
    (2019-11-05 10:05)
    to chyba jakis czarny humor w wykonaniu niemieckim pewnie ich elektrowni bedzie takze zwolniońłą z opłat co2 itp a polsce kary i podwyzki cen pradu
  • ~stop o szu stom i id io tom
    (2019-11-04 13:35)
    ...ale du rne pseudo zielone sprzedajne ugrupowania, dalej nam będą wciskać ten kit o szkodliwości polskiego węgla, niebieskim niebie i inne bzdety... najgorsze, że spora część polskiego (?) społeczeństwa połyka ten kit beznamiętnie, co w ich mniemaniu ma ich zbliżyć do bycia europejczykiem - jeszcze bardziej niż to jest dane samym europejczykom. Żałosne, szkodliwe i na dłuższą metę niebezpieczne.
  • ~Demaskator
    (2019-11-02 20:55)
    Bardzo zła wiadomość dla klimatu
  • ~słuchaj co mówi POKO
    (2019-11-02 19:55)
    Już stocznie załatwili, teraz polują na kopalnie. Jak zniszczą to się okaże , że węgiel jest ekologiczny !!!!!!!!!!!1
  • ~dismal science
    (2019-11-02 18:21)
    Wasser predigen und Wein trinken
  • ~perfidny niemiecki plan dominacji
    (2019-11-02 15:01)
    Jest to plan dlugofalowy. Czego buta niemiecka nie osiagnela za pomoca broni chce osiaganac sposobem. Niemcy nie chca Stanow zjednoczonych Europy ,chca byc panstwem suwerennym, ktore potrafi ograniczyc suwerennosc innym poprzez ekspansje ekonomiczna i likwidowanie gospodarek narodowych.Poprzez europejskie sily zbrojne chca miec dostep do francuzkiej broni atomowej. Zdominowawszy Europe ( naiwna Francje tez) , moga sie stac mocarstwem swiatowym w czy pomogly by wydatnie bogactwa naturalne Rosji
  • ~chciałbym wiedzieć
    (2019-11-02 11:32)
    A gdzie są i co na ten temat powiadają Greenpeace Deutschland i Greenpeace Polska ?
  • ~ober
    (2019-11-02 09:27)
    NIE możliwe !!! gdzie są obrońcy demokracji !!!!! ekoterroryści !!! gdzie walczący ze smo(k)giem .......
  • ~benben
    (2019-11-02 08:24)
    trzeba petycjami zalać zielonych i wszystkich posłów i europosłów co w tej sprawie zrobili! Zobaczymy jak szybko będą usuwać komentarze i na Twitterze czy Fb. Do dziełą tylko w ten sposób obnażymy ich obłudę
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-11-02 08:20)
    W Niemczech produkuje sie nie cale 50% pradu z ´´solaru,wiatru ,wody i bio_gazu ``. Stare ELETROWNIE WEGLOWE SIE ZAMYKA ,a nowe buduje, ktore duzo wiecej i czysciej prad produkuja.
  • ~jula
    (2019-11-02 08:14)
    Nie rozumiem skąd te głosy oburzenia na naszych sąsiadów ? Energetyka węglowa w Niemczech ma spalanie bez dymowe bowiem spalany węgiel to DIAMENT i stąd efekt spalania jest lepszy jak spalanie gazu czy nawet wodoru. możemy sobie wykupić u pana prezydenta Putina kopalnie diamentów gdzieś w syberyjskiej tajdze,ale my jesteśmy na Rosję obrażeni . Podpowiadam tą diamentową elektrownie PiStowariszczowi Naimskiemu.
  • ~I wszystko jasne!
    (2019-11-02 07:37)
    Nie zabraknie nam prądu gdy zamkniemy swoje elektrownie... :-(
  • ~90ipokl,
    (2019-11-02 07:29)
    Te kominy na zdjeciu puszczaja dym prosto do gory. Ale wiemy, ze w Europie wiekszosc wiatrow to wiatry zachodnie. Czyli jak na Slasku i w Krakowie jest zadymienie, to nie musi to byc zadymienie wlasne. Ktos sie ta sprawa powinien zajac. Tak samo jak sprawa mosowych zachorowalnosci na raka w polnocnej Polsce. O ile dobrze wiem, dziallala tu wadliwa elektrownia atomowa w Greiswald........
  • ~aTomek
    (2019-11-02 06:08)
    Bo jest to jedyny na ziemi system ekologiczny i zdrowotny, pozostałe to śmierć.
  • ~Wera
    (2019-11-02 05:52)
    Nie porównujcie wszystkiego do Niemców bo to kraj ludzi mądrych nie robią szkody swojemu narodowi.. Tak jak u nas w Polsce. Przykładem jest Huta Sędzinira awaria za awarią trują Hindusi Ludzi w Krakowie ale kilka tysięcy ludzi nie chce zamknięcia tego rakotwórczego smrodu bo ktoś z rodziny pracuje tam i zarabia po 6 tyś.złotych na miesiąc. To gdzie pójdą jak zamkną Hutę kto im da tyle kasy. Więc piszą do ministerstwa petycję wi walczą o miejsca pracy. A Huta dalej smrodu i truje kilkaset tysięcy ludzi. Onkologii ma się dobra. Ziemię uprawne gdzie sądzą ludzie nowalijki na wiosnę też są zakryte. A my to spożywany i chorujemy.
  • ~Sztygar
    (2019-11-02 05:30)
    Der dziennik nie jest przeciw _ nie dziwi.
  • ~Baczny obserwator
    (2019-11-02 02:30)
    Ekonomia głupcze, i tylko ekonomia się liczy. A bajeczki klimatyczne dla głupiutkich i malutkich.
  • ~carne zloto, carna dziura, a na dnie rura
    (2019-11-02 01:20)
    i hej i wio i wista wio, i same to widzita, na weglu tera stoi swiat i z eco bedzie kwita.