Nie segregujesz? Zapłacisz fortunę. Zmiany w ustawie śmieciowej

| Aktualizacja:

Weszła w życie tzw. ustawa śmieciowa, która wprowadza zróżnicowanie stawek opłat za odpady posegregowane i niesegregowane. Osoby, które segregują śmieci zapłacą za ich zagospodarowanie co najmniej dwa razy mniej niż te, które tego nie robią.

wróć do artykułu
  • ~JOJOPIS
    (2019-09-06 06:56)
    PIS daje przykład i już wypusxcza cysterny z pisem w objazd po Polsce. Mają truć i mieszać zatrute spakinami powietrze. Brawo JOJOPIS !
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2019-09-06 06:30)
    Myślenie życzeniowe.
  • ~ha ha
    (2019-09-06 08:28)
    Za te opłaty przywiozą nam w podarunku kilka mln . ton śmieci z Niemiec i z całej Europy a następnie UE nałoży nam karę za brak segregacji i spalanie śmieci .
  • ~toja
    (2019-09-06 09:23)
    Warszawskie PO i PSL i Nowoczesna nie segregują ścieków- KTO ZA TO ZAPŁACI!!!!!! Kto zapłci za degradację WISŁY.
  • ~&&&***&&&
    (2019-09-06 09:54)
    1. A jeżeli firma przy odbiorze miesza posegregowane odpady??? 2. A jeżeli firma nie odbiera przez miesiąc odpadów biodegradowalnych??? W umowie mają ich odbiór co tydzień - i za to płacimy. Jeżeli odbierają je co miesiąc (w kontenerze gniją i śmierdzi jak po wizycie skunksa) to gmina powinna dokonać zwrotu części opłat za niewykonane usługi!!!
  • ~A Rabej przetkał rure Czaskoskiemu
    (2019-09-06 07:31)
    z PEŁO czy GW na dalej utylizują w Wiśle? Tak tylko pytam😁
  • ~Milton Freedman
    (2019-09-06 09:26)
    W celu motowacji podnosi się opłaty. Typowy FASZYZM. Nigdy nie usłyszymy: dla motywacji obniżono opłaty za odbiór posegregowanych śmieci. Zawsze jest: podniesiono opłaty za nieposegregowane śmieci. FASZYZM.
  • ~krystek
    (2019-09-06 07:53)
    smieci sa tak drogie to nie jestmaterial zeby tyle na nim zarabiac po rolnik musi wiekszy wklad wlozyc w hodowle a na skupach placa grosze a ze smieci robi sie wielki skarb to jest chore nie trzeba bylo likwidowac opakowan szklanych i by nie bylo by takiego problemu na kazdym kroku jestesmy truci
  • ~^¿^
    (2019-09-06 10:09)
    Prawo swoje — życie swoje. Za tzw. „wywóz odpadów” odpowiednią opłatę za co miesiąc w czynszu wnoszę — śmieci segreguję. Zmieszane osobno — bio osobno. Plastiki i szkło po żywności myję. Papier i kartony składam. Do metali dołączam nawet aluminiowe sreberka. A potem wynoszę je przykładnie do kolorowych kubełków, za które jako mieszkaniec Wspólnoty Mieszkaniowej zapłaciłem. I co? — I przyjeżdża jedna śmieciara, ładuje wszystko „zusammen” do kupy i… sru.
  • ~Babunia
    (2019-09-06 09:43)
    Najpierw my posortujemy skrupulatnie , a potem co sie z tym stanie? Potem tez beda tak skrupulatnie i ekologicznue zniszczone, czy wrzuca na jedna k u p e ,podpala i z glowy?
  • ~rafało
    (2019-09-06 06:42)
    Mi to lotto, pływam po jeziorze koskowickim, łowię rybki, jest ok.
  • ~ryś123
    (2019-09-06 10:07)
    Za te programy socjalne PIS-u przyjdzie nam srogo płacić, dlaczego rząd przymyka oczy na masowe sprowadzanie do Polaki śmieci z Niemiec, Wielkiej Brytanii i innych państw a nam każe płacić coraz więcej?
  • ~dghe
    (2019-09-06 08:13)
    nie ludzie produkują śmieci tylko fabryki
  • ~Lex
    (2019-09-07 19:05)
    Kretynizm Polska to Kraj blokowisk wielotysięcznych w Miastach i zmuszanie tam ludzi w tych małometrażowych dziuplach do segregacji odpadów na pięć worków to czysta farsa a gdzie są te sortownie odpadów które dawały by miejsca pracy i przy okazji rozwiązywały wiele problemów, i oczywiście obowiązek producentów do opakowań biodegradalnych bezwzględny i kary za nie dostosowanie się do tego obowiązku oczywiście po okresie przejściowym,
  • ~╲╱.├─┤
    (2019-09-06 19:42)
    w Holandi za cały rok wywozu śmieci oplata to 230 Euro - w Polsce gospodarkę odpadami kontrolują praktycznie dwie niemieckie firmy... warto pamiętać ze średnie zarobki w Holandii to jest ok 4 razy więcej niż w Polsce.
  • ~guest
    (2019-09-06 11:39)
    szkoda tylko, że ludzie segregują, a śmieciarze walą wszsytko razem. Nie mówiąc już o tym, że nie mają co z tym robić, więc podpalają wysypiska...
  • ~ogon kota
    (2019-09-06 10:04)
    Pseudoekologia. Niemcy - ekologiczni fanatycy produkują tyle śmiecia, że spalają w Polskich spalarniach. Cały ten cyrk się skończy tak jak zakaz torebek jednorazowych. Wlepili opłatę za torby i jest git. Jak było nieekologicznie tak jest dalej, tylko ktoś kaskę na tym zarabia. Jakby komuś na prawdę zależało na ekologi to by zaczął od tego co podstaw - czyli plastikowych opakowań - eko serki, jogurciki, 2 plasterki szynki premium w sztywnej okładce i inne rarytaski dla żyjących zdrowo wymuskanych narcyzków, ale to by oznaczało wypowiedzenie wojny prawdziwym śmieciarzom czyli wielkim koncernom i sieciom. Lepiej zakazać patyczków do uszu, których się kupuje raptem może pudełeczko na miesiąc.
  • ~a to
    (2019-09-06 11:16)
    ciekawe ze dziennikarz nie wspomnial o Art.4 ustawy

Może zainteresować Cię też: