Kompromis w sprawie Nord Stream 2. "To, co zostało przyjęte, jest bardzo korzystne dla Polski"

| Aktualizacja:

Ambasadorowie krajów UE dali w piątek zielone światło do negocjacji z europarlamentem projektu nowelizacji dyrektywy gazowej, który dotyczy m.in. gazociągu Nord Stream 2. Wprowadzili jednak poprawkę zawężającą stosowanie unijnego prawa tylko do wód Niemiec.

wróć do artykułu
  • ~Howerla
    (2019-02-10 06:29)
    Hej, tzw. polscy patroci - moze ktos przypomni, dlaczego w ogole powstal Nord Stream 1? Pamiec zawodzi?
  • ~poniewierany
    (2019-02-09 19:56)
    Taką pozycję wypracował nam Tusk, że rosyjski Gazprom jest ważniejszy od Polski... A Niemiaszki to jak widzą kasę to i z Ruskimi się dogadają. Polska jak zwykle poniewierana.
  • ~tatiana
    (2019-02-09 19:54)
    Przerażona jestem jak widzę jak bardzo Unia ma nas w głębokim poważaniu. Praktycznie żaden kraj nie może przeciwstawić się dyktatorom z Niemiec i Francji. Strasznie to wygląda, strasznie.
  • ~antek intelektualny
    (2019-02-09 19:52)
    Faktyczni i jedyni członkowie Unii: Francja, Niemcy, Rosja. Reszta to tylko fasada. NS 2 to przykład kto rozdaje karty, a kto nie ma nic do gadania.
  • ~Janusz Tracz
    (2019-02-09 19:50)
    Kompletny brak szacunku do Polski. Taką pozycję w UE wypracował nam Tusk. Niemcy i Francja robią co im się żywnie podoba. Nie dziwię się, że rząd w wielu sprawach stawia się Unii. Ta instytucja to samo złe a NS 2 tylko dowodzi.
  • ~mateusz
    (2019-02-09 19:49)
    Kto będzie budował NS2: Niemcy, Francja, Rosja (Gazprom)? Kto chce NS 2: Niemcy, Francja, Rosja (Gazprom). Jak zwykle tylko pieniądze.
  • ~Autor komentarza
    (2019-02-09 19:46)
    NS 2 to kompromitacja wartości UE! Parlament UE to fasadowa instytucja bez wpływu na cokolwiek. Wszelkie ważne decyzje podejmują Niemcy i parę innych państw.
  • ~hubert
    (2019-02-09 19:43)
    Gazprom ważniejszy od Polski. Dramat na całego!! A wiele osób chciałoby integracji z Unią... Nikt nas tak nie zdradza jak Unia!
  • ~tak właśnie jest
    (2019-02-09 19:41)
    Francja i Niemcy mają się za panów Unii i podejmują a wszystkich decyzje. Tak wygląda Unia.
  • ~komentator
    (2019-02-09 19:39)
    Wychodzi na to, że w Unii dzielą i rządzą Niemcy. Gdy mają interes to nawet z Rosją się dogadają. Oczywiście na szkodę Polski.
  • ~żart
    (2019-02-09 16:12)
    Polskie rządy to głupole do potęgi n-tej. Podatnicy zapłacą za błędy (wypijmy za błędy - piosenka). Nie pomógł sierp i młot na tępe głowy. Rezygnują z kasy za transport gazu przez ziemie polskie oszołomy-politycy. Byle dowalić,uzależnić Obywateli od swoich kaprysów. Dawno takich ci.lów nie widziałem,słyszałem,czytałem ich wypocin. Tak wychowują i uczą swoich następców. To woła o pomstę do "nieba".
  • ~Author
    (2019-02-09 13:40)
    Jak niemiecki portal Der Dziennik gazeta pisze że coś jet korzystne dla Polski to wzmagam czujność
  • ~rachownik
    (2019-02-09 11:52)
    A wiec Niemcy sprowadza taniej gaz rosyjski, bo przeciez to nie za darmo beda zarzadzac Nordstream2. Polska powinna wreszcie zaakceptowac zasady kapitalizmu, bo jedna z tych zasad mowi, ze "Winners take it all", a utrzymywana przy zyciu dzieki unijnym dotacjom Polska do wygranych nie nalezy
  • ~hydraulik patriota
    (2019-02-09 10:10)
    I w ten oto sposób Warszawa straciła niepowtarzalne w skali świata wieżowce. Może coś jeszcze da się zrobić ?
  • ~Heniek
    (2019-02-09 08:25)
    Unia Europejska to Unia Niemiec i Rosji.
  • ~Krustyna z Agencji Rura
    (2019-02-09 04:52)
    Moja rura nalezy do mnie. Jakkolwiek pare razy dziennie, nie wiecej niz 15, oddaje rure uzytkownikim. Podczas uzywania, starsi uzytkownicy czesto puszczaja gazy. Ale nie do rury.
  • ~Miłośnik Prezesa
    (2019-02-08 20:32)
    Szanownych polskich polityków nic nie nauczyło.
  • ~Wygląda nato
    (2019-02-08 17:33)
    że nadzieje pieniackiego moherstwa jednak szlak trafił.
  • ~tarantulla
    (2019-02-08 17:02)
    Jak to, a gdzie w tym wszystkim nieugięta postawa wyprostowana PiS???
  • ~NIEMIEC
    (2019-02-08 16:56)
    nareszcie nie bedzie szantarzu nienawistnego PISU I POLSKI !!!!!! oczekuje gazu z rosji !!!! niech sobie polska kupuje gaz gdzie chce , to nas nie obchodzi , ale szkodzic i szczuc i brac !!!!

Może zainteresować Cię też: