Przetargi pozorowane dla wojska i policji. Mają wspólny mianownik: tylko jednego oferenta

| Aktualizacja:

Śmigłowce, bezzałogowce, artyleria dalekiego zasięgu – zakończone niedawno bądź finalizowane postępowania zakupowe na sprzęt dla policji i wojska mają wspólny mianownik: tylko jednego oferenta.

wróć do artykułu
  • ~WON
    (2018-12-04 10:20)
    Ktoś wierzy w system zamówień publicznych? Pracowałem w Korpo dostarczającego sprzęt. Przetargi to FIKCJA!!!!!!!!!!!!!!!! SIWZ, który jest podstawą przetargu powstaje wcześniej i to tak aby pasował jeden producent - ten ma blokadę cen dla konkretnego partnera i państwo tak czy siak przepłaca.
  • ~Batko
    (2018-12-04 13:55)
    Macieju FANZOLISZ. Tzw. PRZETARGI to HAMULEC ,dla zakupów ,i przedłużany czas. Wojsko i policja ,to nie fabryka Czekoladek .Tu DECYDUJĄ Specjaliści. Czyli to ,i tamto dla Armii,a to dla policji. Zamówienie ,zakup ,jak najkrótszy Czas REALIZACJI..
  • ~Bartek
    (2018-12-05 02:13)
    Panie Miłosz USA ma najnowocześniejszy przetestowany sprzęt na świecie.Rząd jest mądry i wie dobrze dlaczego wybiera to uzbrojenie.Proszę się dokształcić. Masakra z takim dziennikarstwem.
  • ~ ~
    (2018-12-03 21:09)
    "Podziękujmy" szMacierewiczowi który zerwał umowy na helikoptery podpisane przez poprzedni rząd! zostaliśmy z niczym i przez Antka mitomana Polska jest bezbronna!!! nawet ten jego WOT okazał się jedną wielką klapą i pieniądze na prywatną "armię" PiSu zostały wyrzucone w błoto...
  • ~Niech inni sie w to bawia
    (2018-12-03 21:09)
    Moze byc jeden oferent, byle dobry. Jesli mamy scisly sojusz ze Stanami, ktorym zalezy na silnej Polsce ze wzgledow politycznych, to inni oferenci nie sa nam potrzebni. W sprawach bezpieczenstwa nie ma co sie bawic w wolny rynek czy demokracje.
  • ~Żorżyk
    (2018-12-04 08:14)
    Mają wszystko - władzę, sądy,służby. Nie muszą już stwarzać pozorów. Republika bananowa.
  • ~mkk
    (2018-12-04 00:23)
    A poza tym te śmigłowce Blackhawkl, które teraz kupujemy mają się tak do bojowych jak koń do koniaku. To cywilne turystyczne maszyny z kamuflażem pseudobojowym. Ochrona pancerna kadłuba i siedzeń = 0.
  • ~wonzpisem
    (2018-12-04 07:50)
    żont i reżim uczą jak robić lody
  • ~fghfgh
    (2018-12-04 01:54)
    Trzeba przyjrzeć się jak takie przetargi organizuje się w innych krajach Europejskich ( Unia Europejska + Szwajcaria + Norwegia) i stosować dokładnie te same standardy co oni.
  • ~tor
    (2018-12-04 08:58)
    I to własnie nazywa się być ramię w ramię polskich żołnierzy z amerykańskim żołnierzem Wszystko jest juz teraz OK a bedzie jeszcze lepiej . Trwonić rozdawać kraść i przepłacać . Oto motto Społeczeństwo bogate to zapłaci za wszystko
  • ~jurgen
    (2018-12-04 10:11)
    "W świetle reflektorów mamy do czynienia z rozmontowaniem systemu zamówień publicznych" - czyżby ? panie gen. celebryto Duda - wszak realizowany jeszcze przez pana program Mustang ma się świetnie. Wymyśliłeś pan tak bzdurne wymogi, że mimo upływu 8 lat nadal nie podpisano umowy, ba ... nawet nie wybrano wykonawcy. Tak działa ten pana świetny system zamówień publicznych. Mimo, że krytycznie oceniam Macierewicza, to jednak pozbycie się z Wojska takich celebrytów jak gen. Duda i Różański, to wielka zasługa dla Sił Zbrojnych RP. Na marginesie, kiedy występy celebryty gen. Dudy w Bravo Girl TV ?
  • ~dzieki Wyborcy!!
    (2018-12-04 12:08)
    cala reforma w PiS du
  • ~poiu
    (2018-12-04 11:11)
    System przetargów generuje różnego rodzaju patologie, które zna każdy kto był zaangażowany w postępowania przetargowe. Tak przy okazji - Dziennik już na potęgę produkuje ssane z d.py artykuły przeciwko militarnym posunięciom rzadu. Słabe to bardzo.
  • ~Nitro
    (2018-12-04 10:50)
    Jedno jest pewne - ktoś na tym zarabia, a jak życie pokazało nie raz - zarabiają ludzie powiązani z władzą!!!
  • ~przemo
    (2018-12-04 14:01)
    kupowanie bez przetargu to norma w pis, a że ręce się kleją, co pokazania afera mafii knf, to dopiero początek złodziejstwa.
  • ~Edek
    (2018-12-04 12:41)
    W MON-ie...jeden czubek...został zastąpiony przez ...DRUGIEGO ...czubka...
  • ~Jaro
    (2018-12-04 12:45)
    Kradną w świetle jupiterów. Nawet się nie kryją. No, w końcu IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY!
  • ~ziuk
    (2018-12-04 09:48)
    Zakupy uzbrojenia różnią się od towarów handlowych, np. dostępnych w sklepie spożywczym. Przypominają garnitur szyty na miarę u krawca. I nie musi to być najtańszy krawiec...
  • ~Bubel
    (2018-12-04 12:46)
    Zamówienia publiczne to kupowanie tandety bez odpowiedzialności urzędnika. Niby wszystko OK, a wygrywa bubel. Urzędnik wybiera = urzędnik odpowiada.
  • ~Polak z Polski
    (2018-12-04 14:45)
    Przecież za takie praktyki jest paragraf i odsiadka.