Przetargi pozorowane dla wojska i policji. Mają wspólny mianownik: tylko jednego oferenta

| Aktualizacja:

Śmigłowce, bezzałogowce, artyleria dalekiego zasięgu – zakończone niedawno bądź finalizowane postępowania zakupowe na sprzęt dla policji i wojska mają wspólny mianownik: tylko jednego oferenta.

wróć do artykułu
  • ~E.
    (2019-03-07 09:15)
    Zamówienia publiczne i procedury są NARZĘDZIEM realizacji zakupów, a nie celem nadrzędnym w stosunku fi potrzeb obronnych państwa. Ponadto i dyrektywy UE i przepisy krajowe przewidują szereg wyłączeń od rygorów proceduralnych dotyczących zamówień w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa, a zwłaszcza tych związanych z podstawowym interesem bezpirczeństwa państwa. Co oczywiście nie zmienia faktu że kupiwać trzeba mądrze i uczciwie.
  • ~Zygmund
    (2018-12-06 12:08)
    POLEXIT i demolka wymiaru sprawiedliwości potrzebne są pisowskiej sitwie właśnie po to by bezkarnie kręcić lody i grabić Polaków na skalę niespotykaną nawet za komuny...
  • ~Karłov
    (2018-12-05 12:56)
    Chcą doprowadzić do sojuszu z Rosją i Białorusią,dlatego plują na Unię która odbudowała Polskę.
  • ~👾 👾 👾 👾
    (2018-12-05 04:25)
    Wowa Putin zasponsoruje im prom kosmiczny z dwoma a może i nawet trzema przyciskami by ich wysłać na podbój nowych galaktyk - bez zainteresowania odkryciami.
  • ~Bartek
    (2018-12-05 02:13)
    Panie Miłosz USA ma najnowocześniejszy przetestowany sprzęt na świecie.Rząd jest mądry i wie dobrze dlaczego wybiera to uzbrojenie.Proszę się dokształcić. Masakra z takim dziennikarstwem.
  • ~Zetthemall
    (2018-12-04 23:03)
    Przecież to jest norma w Polsce od lat. Jeden z prostszych tricków. Teoretycznie kwalifikuje się wiele podmiotów, ale terminy są tak krótkie, a zamówienie tak pogmatwane, że żaden przedsiębiorca, który nie wiedział o nim z wyprzedzeniem, nie ma szans ogarnąć tego logistycznie na czas.
  • ~przemko
    (2018-12-04 19:03)
    Po prostu szykują posady na przegrane wybory. To kalka z przetargu na śmigłowce z czasów PO tylko rozdęta do absurdu. Naprawdę wszystkie dotychczas rządzące partie należałoby eksmitować z kraju na 10 lat - łącznie z ich beneficjentami poupychanych na różnych stanowiskach...
  • ~Polak z Polski
    (2018-12-04 14:45)
    Przecież za takie praktyki jest paragraf i odsiadka.
  • ~przemo
    (2018-12-04 14:01)
    kupowanie bez przetargu to norma w pis, a że ręce się kleją, co pokazania afera mafii knf, to dopiero początek złodziejstwa.
  • ~Batko
    (2018-12-04 13:55)
    Macieju FANZOLISZ. Tzw. PRZETARGI to HAMULEC ,dla zakupów ,i przedłużany czas. Wojsko i policja ,to nie fabryka Czekoladek .Tu DECYDUJĄ Specjaliści. Czyli to ,i tamto dla Armii,a to dla policji. Zamówienie ,zakup ,jak najkrótszy Czas REALIZACJI..
  • ~Bubel
    (2018-12-04 12:46)
    Zamówienia publiczne to kupowanie tandety bez odpowiedzialności urzędnika. Niby wszystko OK, a wygrywa bubel. Urzędnik wybiera = urzędnik odpowiada.
  • ~Jaro
    (2018-12-04 12:45)
    Kradną w świetle jupiterów. Nawet się nie kryją. No, w końcu IM SIĘ PO PROSTU NALEŻY!
  • ~Edek
    (2018-12-04 12:41)
    W MON-ie...jeden czubek...został zastąpiony przez ...DRUGIEGO ...czubka...
  • ~dzieki Wyborcy!!
    (2018-12-04 12:08)
    cala reforma w PiS du
  • ~poiu
    (2018-12-04 11:11)
    System przetargów generuje różnego rodzaju patologie, które zna każdy kto był zaangażowany w postępowania przetargowe. Tak przy okazji - Dziennik już na potęgę produkuje ssane z d.py artykuły przeciwko militarnym posunięciom rzadu. Słabe to bardzo.
  • ~Nitro
    (2018-12-04 10:50)
    Jedno jest pewne - ktoś na tym zarabia, a jak życie pokazało nie raz - zarabiają ludzie powiązani z władzą!!!
  • ~Kontemplyta
    (2018-12-04 10:26)
    Z grupą Ożarów WB jest tylko jeden problem. Większość terenu od Żyrardowa przez Ożarów do Bemowa wojskowego to matecznik polskich komunistów. A oni interesują się jedynie zaliczaniem panienek w tempie jedna na dwa tygodnie.W polu ich nie zoczysz.
  • ~WON
    (2018-12-04 10:20)
    Ktoś wierzy w system zamówień publicznych? Pracowałem w Korpo dostarczającego sprzęt. Przetargi to FIKCJA!!!!!!!!!!!!!!!! SIWZ, który jest podstawą przetargu powstaje wcześniej i to tak aby pasował jeden producent - ten ma blokadę cen dla konkretnego partnera i państwo tak czy siak przepłaca.
  • ~jurgen
    (2018-12-04 10:11)
    "W świetle reflektorów mamy do czynienia z rozmontowaniem systemu zamówień publicznych" - czyżby ? panie gen. celebryto Duda - wszak realizowany jeszcze przez pana program Mustang ma się świetnie. Wymyśliłeś pan tak bzdurne wymogi, że mimo upływu 8 lat nadal nie podpisano umowy, ba ... nawet nie wybrano wykonawcy. Tak działa ten pana świetny system zamówień publicznych. Mimo, że krytycznie oceniam Macierewicza, to jednak pozbycie się z Wojska takich celebrytów jak gen. Duda i Różański, to wielka zasługa dla Sił Zbrojnych RP. Na marginesie, kiedy występy celebryty gen. Dudy w Bravo Girl TV ?
  • ~ziuk
    (2018-12-04 09:48)
    Zakupy uzbrojenia różnią się od towarów handlowych, np. dostępnych w sklepie spożywczym. Przypominają garnitur szyty na miarę u krawca. I nie musi to być najtańszy krawiec...