- Chcemy zwiększyć udział polskich produktów w sprzedaży detalicznej na naszych stacjach benzynowych do 60 proc. z obecnych 50 proc. - powiedział Obajtek.

Reklama

PKN Orlen zainaugurował we wtorek biznesowo-społeczny projekt "Pij polskie soki", która ma z jednej strony odpowiadać na potrzeby konsumentów, a z drugiej wspierać polskich sadowników.

- Mamy tzw. odpowiedzialność społeczną biznesu i ta odpowiedzialność nakazuje nam, abyśmy również pomagali innym, abyśmy również wspierali polską gospodarkę, ponieważ wszystkim to się opłaci. (...) Tylko patriotyzm gospodarczy może spowodować, że polskie firmy będą się rozwijać - mówił Obajtek.

Dodał, że Polski Koncern Naftowy ma ponad 1,7 punktów sprzedaży detalicznej, ale również ponad 1 tys. punktów sprzedaży poza granicami kraju. - Z tą akcją idziemy też w kierunku niemieckim i czeskim, gdzie posiadamy własne stacje - poinformował.

Reklama

Prezes Obajtek powiedział też, że PKN Orlen stara się cały czas pokazywać na swoich stacjach akcenty polskości i patriotyzmu gospodarczego.