Reklama
Reklama
Reklama

"To oznacza kolosalne kłopoty". Tysiące firm wiszą na włosku przez... PESEL

Firma, przedsiębiorca
Firma, przedsiębiorca / Shutterstock
Przedsiębiorcy, którzy nie podali urzędnikom swojego numeru PESEL, mają po 19 maja zniknąć z CEIDG. Dla wielu to będzie dramat

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
przedsiębiorca wykreślenie fima PESEL prawo

Powiązane

Reklama

Komentarze (49)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • Cegłaty
    2018-05-19 17:46
    Hej ziomy, mam pesel,mam nip mam wszystko w d....e. Buduje ludziskom domy w okolicy Radomia. Część moich ziomów bierze z bidy zasileczek. Nie płace podatków, żadnego tam watu,Żyje przykładnie chwaląc pis na dobrym poziomie.Chodze do kościoła, modlę sie a jak. Tak robi też hydraulik, elektryk i cała reszta: mamy gdzies te polskie, głosujemy za 500 zł dodatku a jak go zqbraknie to zmienimy opcje. Tak budujemy te polskie wokół nas.
    1
    zgłoś
  • grześ
    2018-05-19 17:36
    Miało być łatwo a jest jak było: państwo j......a wali ludziom kłody pod nogi
    0
    zgłoś
  • Biskup Salceson
    2018-05-19 01:25
    W Polsce trzeba wybudować więcej katedr i kościołów!
    0
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • leo
    2018-05-19 01:05
    czyli znaleźli haczyk by rodzimych przedsiębiorców uwalić brawo PiS i przez to CBOS podaje ze już macie 101% poparcia
    0
    zgłoś
  • Monik
    2018-05-18 14:05
    Bardzo mnie interesuje dlaczego na stronach Urzędu nie było żadnej informacji na ten temat. Polska spadła na samo dno. Mam nadzieję, że kiedyś jakimś cudem znajdą się uczciwi Ludzie i zaczną prowadzić Polskę jak należy. Na tę chwilę jeszcze takiego rządu nie było. Buble prawne , brak pieniędzy dla niepełnosprawnych które powinny być normą To nie prawda , że nie ma pieniędzy są , ale urzędnicy wszędzie zarabiają bardzo dużo np. Kierownik jakiegoś Urzędu 12.000 zł czy to normalne kiedy emerytura osoby która przepracowała całe życie w trudnych warunkach wynosi 2000zł lub 1300 zł Żyjemy w papierowym szaleństwie dlatego nigdy nie będzie dobrze. Ludzie są tchórzami wszystkiego się boją swoje zdanie wypowiadają jako anonimy . Szkoda gadać, dno. skaczą sobie do gardeł, bluźnią , obrażają się zazdroszczą sobie coś okropnego. Sztuczne państwo .
    0
    zgłoś
  • psps
    2018-05-18 10:56
    A kto niby ma karać grzywną i to wielką za prowadzenie działalności bez wpisu? I kto ma to kontrolować. Dziennikarz to jakaś kpina. Nie orientuje się i pisze dyrdymały.
    460
    zgłoś
  • KapitanPolska
    2018-05-18 10:03
    wszystkich przedsiębiorców samorząd informował o tym. takze jesli ktos nie dopełnił obowiązków to własciciel firmy, poniewaz został poinformowany a nie uzupełnił brakujacych danych. cieszy mnie ze coraz wiecej kombinatorów i cwaniaczków dostaje po uszach, bo gdyby nie było kombinowania to nie było by teraz takiego krzyku.najgłosniej krzycza krzyczy ten, któremu to bezprawie sie podobało.
    461
    zgłoś
  • Adrian
    2018-05-18 05:10
    Następny durny pisowski wymysł!!!! Zakazy i pomniki to sukcesy morawieckiego
    0
    zgłoś
  • ...- ...- ...-
    2018-05-17 14:12
    Niech się cwaniaczki nieroby u steru rządu nad Polakami martwią, by wszystkie jednoosobowe firmy się nie zlikwidowały. Tak się kręci gospodarka pisowska! A jak perełki morawieckiego zdechną, to nadejdzie wreszcie czas zapracowania na samych siebie... towarzysze pismani. Wtedy będziecie mieli okazję udowodnić, że pan premier nie kłamał ścieląc iluzję o przekopaniu kanału w Mierzei Wiślanej. W pasiaczkakch z napisem ZK i łopatą w ręku dokończycie waszego dzieła na papierze.
    0
    zgłoś
  • Łysek z pokładu Idy
    2018-05-17 13:59
    Najzabawniejsze jest, że sprawdzam firmę znajomego, który 10 lat temu zakończył działlność gospodarczą, a w CEIDG firma wciąż jest aktywnym podatnikiem VAT. Jeszcze lepszy numer jest z firmą prowadzoną przez nieżyjacego już od 8 lat znajomego elektryka. To też wciąż aktywny podatnik VAT. natoniast mojej firmy, mimo zarejestrowania w rejestrze nikt nie może znaleźć.
    0
    zgłoś
  • xxxx
    2018-05-17 13:28
    Jeszcze jeden pomysł na zabicie polskiego biznesu . Ta nowelizacja naprawdę nie była nigdzie publikowana , wiem , bo prawie codziennie czytam wszelkie przepisy o działalności, a jeśli była to bardzo głęboko zakamuflowana , nie do znalezienia dla przeciętnego przedsiębiorcy
    0
    zgłoś
  • JOJO
    2018-05-17 13:26
    Niech nas Polska Banda Urzędnicza...cmoknie w...ODBYT...
    0
    zgłoś
  • Cyklon-B
    2018-05-17 13:18
    Niestety artykuł podaje nieprawdę, od niedawna można prowadzić małą działalność gospodarczą bez NIP- obowiązuje PESEL.
    1
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • motek
    2018-05-17 13:16
    Moherowy burdel!
    2
    zgłoś
  • ceidg
    2018-05-17 12:38
    Starzy przedsiębiorcy mieli obowiązek stawić się po 2011 do urzędu i zweryfikować swój wpis - przeniesiony z lokalnej bazy działalności. byli wezwani listownie !! nie zrobili tego, a omawiany przepis wszedł po 2016 w życie - więc jak ktoś nie dba o swoje sprawy to kto ma o nie dbać 0 w rzeczywistości zostaną wyrzucone naprawdę stare i nieaktualne wpisy
    1
    zgłoś
  • coola
    2018-05-17 10:45
    O co ten szum i panika ? Wchodzę na stronę CEIDG, otwieram aktualizację swoich danych i sprawdzam lub uzupełniam pesel. Potrwa to może 3 minuty.
    3
    pokażukryj odpowiedzi (1)
    zgłoś
  • Zapytanie
    2018-05-17 09:52
    a pytanie aktualne, czy kaczyński jeszcze żyje? bo jak przekroczył drzwi szpitala, to słuch o nim zaginął. wygląda jakby nasz polski beria "zajął" się tą "sprawą". no chyba, że zrobią z nim jak z breżniewem - kukła, którą sterowali zza pleców.
    2
    zgłoś
  • OBURZONY
    2018-05-17 09:30
    Slowik tradycyjnie niemiec kazal to jazda na PIS typowa POpluczyna
    70
    zgłoś
  • bertsi
    2018-05-17 09:19
    Bardzo dobrze, że te firmy zostaną wykreślone z rejestru. Skoro właściciele nie potrafią czytać ze zrozumieniem i nie interesuje ich stan prawny, to jak ich firmy mogą przynosić zyski? Pewnie przepisów podatkowych też nie znają i wszystko robią na lewo.
    102
    zgłoś
  • riddick
    2018-05-17 09:05
    Dziennik zajmuje sie szkodliwym dla państwa marudzeniem
    50
    zgłoś