Mały ZUS i emerytura z dopłatą. "Nowe rozwiązanie ma odciążyć drobne firmy i zapobiegać ucieczce w szarą strefę"

| Aktualizacja:

Składka proporcjonalna do przychodu zmniejszy obciążenia mikrofirm, ale też świadczenia, jakie kiedyś dostaną ich właściciele.

wróć do artykułu
  • ~sic.
    (2018-04-18 08:29)
    Czy Szydlo odpowie ile moga zaoszczedzic na swoich emyryturach rencisci ? Ile moga kupic za swoje renty ? Czy obecne renty pokrywaja wydatki na leki i leczenie ? Ile moga zaoszczedzic na swoich ppoborach poslowie i caly bizantyjski dwor doradcow ... ? PiS to partia myslaca tylko o sobie. Emarytom za rok a moze dwa ... Najlepiej naslubowac, naobiecywac i nic z tego nie bedzie.
  • ~qqq
    (2018-04-18 08:31)
    Rozwalą system emerytalny do końca. Wszystkim się będzie dopłacać do emerytur. Rolnikom już dopłacają, paniom które nie pracowały się dadzą emerytury za darmo, drobnym przedsiębiorcom się dopłaci. Na marginesie - cwany przedsiębiorca potrafi sobie wszystko wpisać w straty i okaże się, ze cały czas jedzie na stratach a żyje jak pączucho w maśle.
  • ~aborcja solidarności
    (2018-04-18 12:02)
    Najmądrzejszymi Polakami są ci, ktrózy wytali z lewego przedramienai NIP, a z prawego PESEL. Oni zrozumeili, że nie warto karmic i pracować na złodziei obniecujacych kiedyś Polakom Raj Soldiaruchów.
  • ~1
    (2018-04-18 12:04)
    Propaganda pisowska w telewizji, w radiu i w necie łże na okrągło. Tak się dzieje od 28 lat! Reformy ZUS miały nam zagwarantować emerytury na Hawajach. Dziadków w pampersach miały obsługiwać córki tamtejszych ojców i matek ubrane bikini.
  • ~emryt MSW i MSWiA
    (2018-04-18 12:37)
    "ucieczka w szarą strefę"... a dlaczego? Z powodu pisowskich sukcesów gospodarczych głoszonych od trzech lat?
  • ~1200+Vat przy 30% marży 828 zł.
    (2018-04-18 12:45)
    moderator jest kochany... cena zus w nicku
  • ~Z-e US