Globalna gospodarka w tym roku przyspieszy, ale eksperci ostrzegają – to tylko krótkoterminowe ożywienie, bez reform wzrost będzie coraz słabszy.
Po znacznie silniejszym od oczekiwanego ożywieniu koniunktury na świecie w 2017 r., teraz wzrost globalnego PKB jeszcze przyspieszy – do 3,1 proc. To według ekspertów banku głównie poprawa krótkoterminowa, która wynika z poprawy w zakresie inwestycji, produkcji i międzynarodowego handlu.
–– mówi Jim Yong Kim, prezes Banku Światowego. Jego zdaniem to wymarzona okazja, żeby zainwestować w kapitał ludzki i rzeczowy.
– – mówi w rozmowie z DGP Franziska Ohnsorge, menedżer w Banku Światowym, współautorka raportu z prognozami gospodarczymi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Powiązane
Zobacz
|