Morawiecki: Od stycznia "antysmogowe" taryfy na energię elektryczną

| Aktualizacja:

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od stycznia 2018 r. obowiązywać zacznie nowa taryfa na energię elektryczną, przeznaczoną do ogrzewania. Ma to być element walki ze smogiem.

wróć do artykułu
  • ~Witek Lutek
    (2017-12-21 09:13)
    Płacę w Tauronie 0,49 zł/kWh. Jak mi Mateusz obniży DO 40%, tzn maksymalnie o 0,20 zł do ceny 0,29 zł/kWh, to i tak taniej wyjdzie gaz 0,26 zł/kWh, a węgiel i drewno 0,12 zł/kWh. Zamiast prąd Mateusza po 0,29 zł/kWh wolę węgiel po 0,12 zł/kWh. Prawie 3 razy tańszy. Mati, obniż prąd o 76% do 0,12 zł/kWh a NIKT normalny węglem palić nie będzie. Obiecana obniżka jest dla bogatych, którzy i tak prądem grzeją, żeby mniej płacili...
  • ~sceptyk 1
    (2017-12-19 15:47)
    Bo biedna część społeczeństwa akurat ogrzewa swe mieszkania prądem? Ale panowie posłowie i senatorowie jak najbardziej. Czyli znowu bogatym obniżka cen energii a całej reszcie podwyżka. I to wszystko pod pretekstem pomagania najbiedniejszym.
  • ~Biskup Baleron
    (2017-12-19 19:08)
    Jedyna słuszna inwestycja to budowa kościołów i nauka religii
  • ~census
    (2017-12-19 15:36)
    "pomagać biedniejszej części społeczeństwa" w czym przepraszam? W "walce ze smogiem"??? Pisowate kulsony sądzą, że walka ze smogiem jest zadaniem społeczeństwa???? No to nie mamy co liczyć na zamianę pozycji lidera w rankingu najbardziej zanieczyszczonych państw europejskich. Mówi to człowiek, który sam cytował dane zgodnie z którymi z powodu smogu umiera rocznie ponad 40 tys., Polaków!
  • ~Martysia
    (2017-12-19 16:16)
    I za to kocham PIS..znowu trochę kasy zaoszczędzę. POprzednicy tylko doili, a i tak kasa państwa była pusta. Kradzionko? Kradzionko? Chcieliby dalej doić?? Oni już nigdy do władzy nie dojdą..oni już Pokazali co mogą ::))
  • ~junkers
    (2017-12-19 21:16)
    w nocy to sie spi pod ciepla koldra i obniza ogrzewanie, ale co tam...
  • ~Volt
    (2017-12-19 21:55)
    To ma być jakiś żart pryma-aprylisowy?! Chyba ciut za wcześnie?! Morawiecki chce, abyśmy ogrzewali domy między 11 w nocy a 6 rano, kiedy śpimy i teoretycznie w domu może być chłodniej?! A w ciągu dnia, kiedy funkcjonujemy, mamy marznąć?!
  • ~żart
    (2017-12-19 20:41)
    Pitolinie na "mandolinie". Już się przejechałem na Nocnym" prądzie. Gdzie elektrownie (zapory na rzekach) "szczytowo-pompowę" matołku. Więcej straciłem, jak zyskałem (z ich dobroci 40%). Bajki to najlepsze pisał J.I.Krasićki (biskup). Przestań się wygłupiać "premierze". Pomyśl co powiesz (bez rozeznania). Kłapiesz dziobem, jak baba (przekupka).
  • ~jj23
    (2017-12-19 15:31)
    A może tak na początek LIKWIDACJA BUS-PASÓW w miastach?!!! Przecież to to G.....O KORKUJE MIASTA!!!
  • ~monsiniore
    (2017-12-20 19:40)
    Doić .ciemnego luda.
  • ~peerelowiec
    (2017-12-20 19:10)
    w PRL to już było !!! PRL był super !!!!! Dziś to patologia patologii raj dla gangów i dlatego obalono PRL, najlepsze co spotkało Polskę w jej zafajdanej historii !!!
  • ~antoni
    (2017-12-22 15:49)
    W godzinach 23 ,do 6 rano będzie możliwość korzystania z dodatkowych żrudeł energii, takich jak piecyki , kaloryfery , i jakich jeszcze , może kołdry i śpiwory , jednak Brzechwa pisał lepsze bajki .
  • ~licznik
    (2017-12-20 23:51)
    Ceny Enea nowa taryfa Morawieckiego 16 h x 0 .51 gr = 8.16 zł drogie godziny 8 h x 0.26 gr = 2,08 zł tanie godziny razem 10.24 zł/dobę – cena za 1 kwh - używany cały czas na dobę średnio na godz = 10.24 : 24 h = 0,42 gr stara G12 10 h x 0,26 gr = 2,60 zł tanie godziny 14 h x 0,61 gr =8,54 zł drogie godziny razem 11,14 zł / dobę – cena za 1 kwh na dobę średnia godz 11.14 : 24 h = 0,47 gr Jest taniej