Widzimy bardzo dobrą perspektywę dla wzrostu Polski i cieszymy się, że będziemy częścią tego wzrostu - powiedział Cohen podczas konferencji prasowej. - Chcemy stworzyć ok. 3 tys. miejsc pracy w ciągu najbliższych kilku lat - dodał.

Reklama

Wskazał, że będzie to praca dla osób o wysokich kwalifikacjach, zaś wynagrodzenie będzie "konkurencyjne w stosunku do polskiego rynku".

Z naszej perspektywy stajemy się hubem bankowym. Mamy licznych inwestorów, Polska rozwija się gospodarczo bardzo sprawnie, mamy bardzo dobre perspektywy wzrostu - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki podczas konferencji.

Wskazał, że rząd i J.P. Morgan mają zbieżny interes w tym, by przyciągać specjalistów z całego świata i Polaków, którzy rozjechali się po świecie.

Hub bankowy się umacnia i Polska pokazuje lwi pazur kompetencji w zakresie back-office i project managementu dla bardzo dużych przedsiębiorstw. Nasz wzrost gospodarczy dzięki temu będzie jeszcze bardziej silny - podsumował wicepremier.

Kilka dni temu Morawiecki zapowiadał, że J.P. Morgan w ciągu kilku lat zatrudni w Polsce kilka tysięcy osób, z kompetencjami takimi, jak zarządzanie danymi, zarządzanie ryzykiem i ryzykiem kredytowym.