Przedstawiciel rządu przyznaje: Brakuje nam 5 mld zł na program "500+"

Henryk Kowalczyk, minister w KPRM i szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, przyznał w "Pulsie Biznesu", że rządowi brakuje pieniędzy na wypłaty z programu "500+".

wróć do artykułu
  • ~Społecznik
    (2016-08-09 11:06)
    Trudno mówić na obecnym etapie czy brakuje środków na coś czy nie. Przecież nawet jeszcze nie ma projektu budżetu na 2017 rok. Dopiero są pierwsze przymiarki, ale wszyscy przeciwnicy wspaniałego programu 500+ już kwiczą a szczególnie oderwani od koryta. Plują sobie w brodę, że to nie oni wpadli na taki wspaniały pomysł jak program 500+ celnie uderzający w polska biedę i częściowo ja ograniczający.
  • ~wiem
    (2016-08-09 11:23)
    to bylo oczywiste tak jak to, ze teraz beda wyciagac lapy po nie swoje. taka jest moralnosc parszywego polactwa i bagna moralnego czyli polskiego kk!
  • ~kolejnypodatekodPiSu
    (2016-08-09 11:28)
    "...zwiększające się wpływy z danin powodują, że finansowanie wydatków nie jest zagrożone" a co to za problem po prostu wymyślą nowy podatek w prezencie i wyciągną łapy po kolejne pieniądze by na darmozjadów z 500plus był hajs.
  • ~mm
    (2016-08-09 11:53)
    Przyznaje się do 5 miliardów. A ile naprawdę brakuje?
  • ~hey
    (2016-08-09 12:06)
    Czyli przyznają się , że KŁAMALI ?! Dobra zmiana !!
  • ~dssd
    (2016-08-09 12:09)
    To wstyd dla pracodawców (i pseudo), że aż rząd musi sponsorować rodziny i zachęcać do posiadania potomstwa. Wstyd dla pracodawców (dyrektorów, wicedyrektorów, biznesmenów), że tyle płacą iż ludzie utrzymują się np. z programu 500+ zamiast z godnej pensji. Lecz pouczać pracownika to umieją, ale już wymagać od siebie to nie. Wysokie podatki, ZUS itd. tylko iż w Niemczech opłaty są wyższe ( prowadzenie firmy i zatrudnienie pracownika). Gdyby godne pensje, nie wiem czy program 500+ byłby potrzebny prywaciarze.
  • ~julka
    (2016-08-09 13:08)
    a to dobre a szydłowa niedawna mówiła, ze kasy nie braknie, ze wszystko ma policzone, zadłuzyli Polske na chyba 50 miliardow tylko w tym półroczu i co? brakuje? a co bedzie w przyszłym? za dwa lata bedzie u nas jak w Grecji - głosowaliście na pis to macie
  • ~xxxx
    (2016-08-09 15:01)
    W przyszłym roku mniej ludków dostanie 500+ bo podnieśli pensję minimlną i sporo z beneficjentów się nie załapie , a żeby wyrównać braki dowalą nam nowe podatki albo zgnębią mikro i mały biznes , bo z nich najłatwiej kasę zedrzeć.
  • ~analityk
    (2016-08-09 15:07)
    Większa ściągalność będzie , albo nie będzie . Brakujące 5 mld zł zaoszczędzą na pielęgniarkach , nauczycielach i urzędnikach budżetowych .
  • ~celina
    (2016-08-09 15:22)
    Szydło mówiła , że pieniądze są , znów skłamała . Premier zbyt często kłamie , można powiedzieć notorycznie , teraz jej wypowiedż z góry trzeba będzie traktować jako kłamliwą .
  • ~oreo
    (2016-08-09 15:24)
    Oczywiscie, ze dla wyborcow PiSu musi starczyc na 500+, chocby emeryci musieli po cichu zdychac z glodu i bez lekarstw, bo o te najstarsza grupe nikt sie nie upomni. A ci z nich ktorym jeszcze sil starczy na dojscie do urny, to i tak zaglosuja na Ojca Rydzyka czyli w efekcie na PiS.
  • ~nowoczesny patriotyzm
    (2016-08-09 15:35)
    No i komu teraz dadzą po jajach , by zgarnąć te 5 mld zł , kto zgadnie ???
  • ~Autor
    (2016-08-09 18:11)
    No to trzeba zrobic kontrole skarbowe, polozyc kilkaset średnich spółek, majątek zabrać (Ziobro już przygotowuje podkład) i będzie na 500+.
  • ~T.J
    (2016-08-09 20:00)
    Już brakuje a co będzie zarok,dwa....Pis pojdzie z torbami a w dodatku odpowiedza za rozklad finansow państwa
  • ~wojtek
    (2016-08-10 08:48)
    zastaw sie, a postaw sie! zobaczyma jak dlugo beda mogli spelniac te i inne obietnice?
  • ~wojtek
    (2016-08-10 08:53)
    Wszedzie na calym swiecie politycy przed wyborami wiele obiecuja, a tylko naiwni w to wierza! Sami sobie winni! Niestety konsekwencje wyborow ponosza takze madrzy i przewidujacy. Ja juz ich wszystkich przejrzalem i nie dam sie na nic nabrac. Nie ma w dzisiejszym swiecie naprawde madrego i szczerego polityka. Amen
  • ~gugcia
    (2016-08-10 11:25)
    jest wiele sposobow aby zapewnic finansowanie 500 plus-mozna wprowadzic podatek od zakupu wszelkich dobr luksusowych (tak jest w krajach skandynawskich)-od drogich aut (np. od 80 tys zl w gore),od duzych domow,duzych obszarow ziemi,jezeli nie sa na biezaco uprawiane tylko "czekaja" na kupca,od jachtow,samolotow,broni mysliwskiej,amunicji do niej,od bizuterii,itd.Mozna nalozyc 50% stawke PIT dla najlepiej zarabiajacych,obok jest tu tekst o tym jak to przybywa w Polsce milionerow.Niech sie doloza do demografii.Tak jest w wielu krajach zachodnich.Mozna nalozyc podatki na firmy telefoniczne i Internetowe,zarabiaja miliardy.Mozna podniesc oplaty za korzystanie z gruntow na cele biznesowe.Mozna ostro sprawdzac,takze do tylu,wszystkich,ktorzy wybudowali jakies gigantyczne rezydencje,kupili super auta za setki tysiecy lub miliony,czy moga pokazac skad mieli na to legalne kwoty.Nie pokaza-dowalic podatek.W RFN dowalaja nawet do 80%.
  • ~Mądry Antek
    (2016-08-10 12:00)
    Brakuje dużo więcej i trzeba będzie dodrukować banknoty!
  • ~delta
    (2016-08-10 13:09)
    Co na to Petru? czy POdskakuje nowocześnie, z radości już?
  • ~a
    (2016-08-10 14:05)
    Byla o tym dyskusja ponad pol roku temu. Dlaczego wszyscy sa zdziwieni.