Radosław Stępień z zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyjaśnia, że przetarg na utrzymanie systemu komputerowego ruszy we wrześniu. Podkreśla, że jest to największy w Polsce system, który jest używany na co dzień przez przedsiębiorców i obywateli.

Reklama

System informatyczny ZUS-u dotąd był obsługiwany przez firmę Asseco Poland. Radosław Stępień zapewnia, że najbliższy konkurs może wygrać każdy, kto zgłosi dobrą i atrakcyjną cenowo ofertę. Dlatego zachęca przedsiębiorców do starania się o zdobycie zlecenia.

Wartość przetargu będzie znana dopiero po otwarciu ofert. Poprzedni tego typu kontrakt opiewał na około 500 milionów złotych. Nowy operator będzie obsługiwał zaplecze informatyczne ZUS-u od października 2017 roku, przez cztery lata.

Przetargi rozpisywane przez ZUS wielokrotnie budziły kontrowersje. Postępowanie miało wyłonić dostawcę drukarek dla Zakładu. O wątpliwościach wokół przetargu pisał "Dziennik Gazetę Prawną", który zwracał uwagę na możliwość faworyzowania sprzętu jednej marki - Kyocera. Postępowanie zostało źle ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Przetarg na dostawę ok. 1,2 tys. drukarek i 2,1 tys. urządzeń wielofunkcyjnych wraz z 45-miesięcznym serwisem pozostaje w zawieszeniu od grudnia 2014 roku. Wtedy to sąd odrzucił skargę, kierując się sentencją wyroku, który jedynie pozornie jest korzystny dla skarżącego - spółki Galaxy Systemy Informatyczne. Z uzasadnienia wynika bowiem, że przegrał on w najistotniejszych kwestiach. CZYTAJ WIĘCEJ w serwisie gazetaprawna.pl >>>