Branża tytoniowa śle petycję do rządu. "Pojawią się straty i konieczność zwolnień"

Branża tytoniowa śle petycję do premier Ewy Kopacz o interwencję w sprawie ustawy, która ma wdrożyć Dyrektywę Tytoniową w Polsce. Zdaniem przedstawicieli producentów papierosów i wyrobów tytoniowych - projekt jest zły - bo z jednej strony ma nadmiar regulacji a z drugiej poważne braki.

wróć do artykułu
 • ~melchior
  (2015-07-30 17:59)
  Polski rząd wspiera szarą branżę poprzez podwyższanie akcyzy i podatków przez co ludzie coraz częściej kupują papierosy u przestępców a przez to następuje spadek popytu i jednocześnie spadek dochodów państwa. Zamiast chronić branżę to się wspiera nielegalne dochody. Widocznie komuś na tym zależy by Polacy palili jakieś badziewie i by spadły dochody państwa. Należy obniżyć podatki i akcyzę przez co wzrośnie dochód państwa. Pieprzyć unię i jej interesy.
 • ~tadek
  (2015-07-30 18:51)
  Fabrykanci tytoniowi nie piszcie petycji do Kopacz tylko do Merkel bo to ona mowi co ma byc wdrozone w Polsce ,obudziliscie sie, nie wiecie ze PO z Komorowskim oddali Polske pod zabory niemieckie
 • ~doc
  (2015-07-30 21:15)
  Jeszcze trochę obostrzeń i branża tytoniowa w Polsce nie wytrzyma, splajtują, przeniosą swoje fabryki za granicę, a wtedy państwo będzie miało problem skąd wziąć kasę na leczenie palaczy, którzy będą się zaopatrywać w tani tytoń z przemytu.
 • ~lolek
  (2015-07-30 16:50)
  Jak dla mnie to cały ten interes tytoniowy może trafić szlag i nie będę po nim płakał. W zasadzie, czym większe będą mieli straty tym bardziej będę się cieszył.
 • ~zefir
  (2015-07-30 18:47)
  Palenie,czy niepalenie tytoniu,papierosów,cygar,itp,to autonomiczny wybór wolnego człowieka .Nic do tego unijnym wampirom w stylu PE,czy KE kierowanej przez debilnego alfonsa luksemburskiego od przekrętów podatkowo-finansowych,niejakiego Junckers'a.Dyrektywa tytoniowa firmowana przez tego alfonsa,jest katastrofą dla tysięcy polskich producentów i przetwórców tytoniu.Ten debil Junckers i jego KE wcale tego nie czują i nie rozumieją,im we łbie geszeft maksipodatkowy,tak samo jak pseudoklimatyczny.Wszystko na koszt europejczyka,w imię niszczenia wszystkiego co narodowe,co niezależne,co patriotyczne.
 • ~cynik
  (2015-07-30 18:29)
  Hej , chłopcy tytoniowcy.Nie wiecie , w jakim kraju żyjecie ? Provident umie załatwić sobie ustawę , American Express również , a wy nie ? Koparka jest na wylocie ...
 • ~nexton
  (2015-07-30 18:04)
  Przecież ta branża (tytoniowa) sprzedaje truciznę, podobnie, jak alkoholowa. Im prędzej znikną z rynku, tym lepiej dla zdrowia ludzi.
 • ~GAP
  (2015-07-31 11:22)
  Przecież Rząd PO dobrze wie o szarej strefie w branży tytoniowej. A jeżelui nie wie to niech przejedzie się na choćby na jedno targowisko przy ul BAKALARSKIEJ I PRZEKONA SIE ZE CO 5 METRÓW STOI SPRZEDAWCA PAPIEROSÓW BEZ AKCYZY. Ana dodatek obok zaparkowany jest samochód Straży miejskiej.
 • ~Jajo.
  (2015-08-01 09:36)
  Czytając niektóre wypowiedzi ludzi w na temat tego artykułu zastanawiam się co za ich wypowiedziami przemowie? Przecież jeżeli paczka papierosów dojdzie do astronomicznej ceny to na tym zyska mafia , tak jak było to z prohibicją i przemytem papierosów w USA, kto na tym zyskał? i tak samo będzie z papierami alkoholem w Polsce, zejdą do podziemia i skarb straci na tym , żadne podwyższki bo już i tak papierosy są w Polsce i alkohol drogie.Kto ma palić to będzie ,kto ma pić to będzie , przykład z dopalaczami , sklepy po zamykano i tak można dopalacze kupić wszędzie , nie lepiej było by zalegalizować marihuanę i sprzedawać ja pod kontrolą , tylko że my w POLSCE nic nie potrafimy z godnie z rozsądkiem zrobić tylko zakazy , kłótnie i w trącanie się kościoła katolickiego nie do swoich spraw, niech najpierw zrobi kościół katolicki porządek u siebie w swoich strukturach , a póziniej niech poucza innych.Bo cudze to się widzi pod lasem ,a swego nie widzi się pod nosem.!!!
 • ~szaczw
  (2015-07-30 17:54)
  Krzesła i stoły i siedzieć na tyłk...

Może zainteresować Cię też: