Belka w "DGP": Dług w obcej walucie na 20 lat to propozycja z piekła rodem

Jeżeli ktoś ma mieć dług w obcej walucie na najbliższe 20 lat, to wiadomo, że jest to propozycja z piekła rodem, nawet jeśli komuś wydaje się atrakcyjna. Banki muszą być przygotowane, by zaoferować klientom rozwiązanie w postaci przewalutowania kredytu i poniesienie pewnych strat. To musi być nieobligatoryjne, bo wielu zadłużonych może nie chcieć tego zrobić - mówi w wywiadzie Marek Belka, szef NBP.

wróć do artykułu
  • ~rok2015
    (2015-07-01 17:37)
    tak siedzi KLAMCA lustracyjny belka ,a kiedy oddasz POdatek z piekla rodem od oszczednosci to dopiero byl Podatek z piekla rodem
  • ~rychu
    (2015-06-12 14:26)
    "dług w obcej walucie na najbliższe 20 lat, to wiadomo, że jest to propozycja z piekła rodem" powiedzial Belka
    to nie jest prawda !!! kredyt w obcej walucie jest produktem bankowym dla bvadzo waskiej grupy ludzi - tych ktorzy maja dochody w danej obcej walucie !!! reszta walutowych kredytowiczow to przyglupy w najlepszym wypadku, a moim zdaniem durni kombinatorzy i przekrety !!! to dla nich te kredyty sa "z piekła rodem" !!! to oni chcieli byc cwansi od reszty Polakow, a teraz placza, bo przegrali !!! przez kilka lat placili mniej niz "zlotowkowicze" i wtedy nie krzyczeli na cala Polske ze chca sie podzielic zyskami !!! teraz, kiedy na wlasna prosbe, z glupoty dostali po dupie to reszta Polski ma im pomagac ??!!! to nie tylko przekrety i durnie ale rowniez aroganckie bydlactwo !!!

    do tych wszystkich madrali mam pytanie - czy nie znajac jezyka kupisz sobie ksiazke w tym jezyku ??!!! nie macie wiedzy na temat produktu bankowego (przeciez nie wszystkie sa dla wszystkich), nie czytacie Umowy Kredytowej, a jezeli juz to polowy z tego nie rozumiecie, ale kredyt bierzecie ??!!! kretyni !!! durnie !!!
  • ~qwerty
    (2015-06-11 16:00)
    ale jak wibor jeszcze 15 lat temu był po ponad 20% to to była fajna propozycja?
  • ~Stefan F.
    (2015-06-11 10:39)
    Po jaką cholerę rząd państwo w tym sejm razem z senatem i prezydentem pozwolił brać rodakom kredyt w obcej walucie , to tak jak za byłego PRL-u też'' interesy'' prowadzone był w rublach transferowych , tylko nikt ich nie widział i nie miała w ręce. Pracujesz w Polsce i masz pensje w złotówkach to kredyt w złotówkach , nie w innej walucie , czemu to państwa zachodnie nie biorą kredytów w złotówkach?
  • ~sam
    (2015-06-11 09:17)
    Belka widzi możliwość rozwiązania problemu kredytów w najbliższych 20 latach, kilka miesięcy to dla niego niema różnicy, pie---przenie na ten temat trwa już pół roku , myślę że jesienią się zakończy !!!
  • ~123qwe Julian
    (2015-06-10 19:44)
    No i co , no i jajco - bankier bankiera broni !! ! ! Pan Belka dalej opowiada dyrdymały że banki musieli by stracić , ten pan chyba najadł się blekotu ! ! Przecież banki w POLSCE za 2014 rok osiągneły zyski ponad 16 miliardów więc ten pan plecie bzdury-pytam jakie straty ten pan stracił bezpowrotnie kulturę osobistą strasznie mi go żal chyba zaszkodziły mu te ośmiorniczki i to dobre wino? Jednym słowem burak do kwadratu! ! !
  • ~PRAWDA A PRAWDA
    (2015-06-10 17:56)
    No niestety . Członkowie komitetu Centralnego zawsze kłamali. A prawda ma to do siebie że w tekście zaprzecza swojemu tytułowi.
  • ~mentalista
    (2015-06-10 13:39)
    Banki namawiały klientów nie tylko na franki ale i na euro, i to tych którzy mieli zdolność złotówkową. Przekonywały, że rychłe przyjęcie euro i starania rządu polskiego o wymianie złotego na euro w stosunku 1:1 lub niewiele niżej, tak jak to miało miejsce przy jednoczeniu się Niemiec a wtedy kredyt zaciągnięty w z złotych będzie praktycznie nie do spłacenia. Myślę, że konieczna byłaby ustawa zdejmująca z czysto spekulacyjnego instrumentu finansowego koszuli kredytu, co nie skazywałoby tych nieszczęśników na łaskawość banków i innych podatników. W końcu Węgier potrafił, a Polak jak zwykle złożony niemocą.
  • ~niewygodny
    (2015-06-10 12:49)
    Będziemy zyli pod palmami...Platformerski rząd postanowił wykorzystać fakt trwającej kampanii wyborczej i po cichu, bez specjalnego zainteresowania mediów, przyjął "Wieloletni Plan Finansowy Państwa". Z dokumentu tego wynika jednoznacznie, że najbiedniejsi z nas z roku na rok będą płacili coraz wyższe podatki, a wszyscy - na najbliższe kilka lat - możemy zapomnieć o poluźnieniu fiskalnego sznura. By żyło się lepiej!
  • ~xxx
    (2015-06-10 12:26)
    Banki jednak wpuszczały klientów w "POmidory". Sam zostałem wpuszczony w 10 letnią POlisę, gdy zakładałem lokatę w Geting banku. Obiecał wyższe oprocentowanie lokaty POd warunkiem założenia z 1/3 kapitału lokaty inwestycji, także mówił, że zerwanie lokaty inwestycyjnej będzie możliwe!! Ale nie POwiedział,że zerwanie ww lokaty inwestycyjnej wiąże się z utratą 33% kapitału!!
  • ~emeryt 5
    (2015-06-10 11:25)
    Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby porównanie kredytu frankowego i złotówkowego wziętego w tym samym czasie i pozwolenie takiego przewalutowania, aby kredytobiorca we frankach nic nie zyskał i nic nie stracił w stosunku do kredytobiorcy w złotówkach. Nikt nikomu nic nie musiałby dopłacać, a to co dotychczas zyskał tzw. frankowicz, musiałby spłacić w ratach. Byłoby to zrównanie kredytów we frankach z kredytami w złotówkach. Wszystko oczywiście na zasadzie dobrowolności.
  • ~rok2015
    (2015-06-10 11:19)
    marus w niebo wziety pewnie sPOscil z krzyza niewygodnom s per me
  • ~rok2015
    (2015-06-10 11:17)
    dzis na CIOPAC belka spada tak sie konczy ciopacliada
  • ~czytelnik
    (2015-06-10 11:17)
    Banki nie przejmuja sie tym, co tam sobie POgadal Belka.
  • ~Caliński
    (2015-06-10 11:08)
    Jak pojawia się Belka znika nadzieja wszelkA.
    Pytanie czy banki miały franki?
    Skąd Pan wie ,że starcza jak to sa tylko zapisy fikcyjne księgowe i czy Pan popiera fikcję?
    Czy sprawdzał Pan jako Prezes NBP ,czy i ile było depozytów frankowych w Bankach skoro jak tweirdzą bank frank posiadał niskie oprocentowanie?
    Czy Pan zaznajomił sie w ogóle z tym problemem czy tak jak Petrui sam się odfrankowił a ludziom zalecał dalej aby nie przewalutowywali kredytów bo frank będzie po 1,50 .Czy Petru nie powinien odpowiadać karnie za wprowadzenie ludzi w błąd za co otrzymał kasę od banksterów.
  • ~Devil
    (2015-06-10 10:51)
    Pierdu pierdu k u r e w s k i złodzieju fantastów było wielu...
  • ~O
    (2015-06-10 10:22)
    duda powinien belkę wywalić z nbp przed końcem twojej kadencji za rok
  • ~qaduq
    (2015-06-10 09:45)
    Belki po oczach przestrogi dla Polaków. Dług w obcej walucie to propozycja z piekła rodem, bo nie wiemy, jaki będzie stan gospodarki szwajcarskiej przez i za 20 lat. Spoko! Dług Polski w obcej walucie zwanej dolarem jest DOBRODZIEJSTWEM, ponieważ przez żadne 20 lat nikt tego nie spłaci. Skromny profesor, premier i dyrektor obecnie NBP-u wprawdzie nie eksponuje własnej roli, ale z pewnością godny jest do postawienia w rzędzie uzdrowicieli Polski obok profesora i wicepremiera Leszka Balcerowicza, profesora i premiera Jerzego Buzka. To ich wspólnym wysiłkiem przeprowadzono ważne reformy. I nie ma obawy o żadne 20 lat. Do końca świata będziemy smażyć się w globalnym walutowym piekle, a pokolenie Solidarności pozostanie na ustach naszych potomków jako naiwniacy wydymani przez szajkę przekretasów. I to dopiero jest piekło dla weteranów walki OTAKE. Wodzowie do willi, masy na bruk. Dzisiaj już to mamy.
  • ~ha ha
    (2015-06-10 09:00)
    Dymanie POlaczków to musi być łatwe i radosne - taki RELAX dla hochsztaplerów wszelkiej maści szczególnie kiedy od lat wliczają się w nich kolejne rządy.
  • ~.i..
    (2015-06-10 08:53)
    Dlaczego nie można nadrukowac ze 100 miliardów złotych i wpuścić to do obiegu finansowego w Szwajcarii?

Może zainteresować Cię też: