Związkowcy nie odpuszczają ustępującemu prezesowi Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przedstawiciele "Sierpnia 80" przygotowują zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Jarosława Zagórowskiego.

Reklama

Rzecznik "Sierpnia 80" Patryk Kosela wylicza w rozmowie z IAR zarzuty, jakie związkowcy formułują wobec ustępującego szefa górniczej spółki. Chodzi o niegospodarność, działanie na szkodę spółki i podpisywanie niekorzystnych umów. Wszystko będzie dobrze opisane w dokumencie, nad który pracujemy wraz z prawnikami - powiedział Patryk Kosela, dodając, że szczegóły pisma zostaną ogłoszone za kilka dni.

Związkowcy mają też nadzieję na szybki wybór nowego prezesa. Dziś rada nadzorcza JSW zdecydowała, że pełniącym obowiązki szefa spółki będzie dotychczasowy wiceprezes Jerzy Borecki. To tymczasowy wybór. Liczymy, że szybko dojdzie do konkursu i wyboru właściwego prezesa JSW, takiego, który będzie miał dobre cechy osobowości, będzie dobrym menedżerem, który będzie dbał o dobro spółki i pracowników - wyliczał Patryk Kosela.

Tymczasem zdaniem Pracodawców RP, to liderzy 8 central związkowych, które protestowały w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, popełnili przestępstwo, prowadząc nielegalny strajk i muszą za to odpowiedzieć. W tej sprawie organizacja złożyła w piątek wniosek do prokuratury. Pod dokumentem podpisało się także Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych oraz Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Dodatkowo szef Pracodawców RP Andrzej Malinowski zwrócił się w liście otwartym do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta o objęcie szczególnym nadzorem prokuratorskim postępowania karnego dotyczącego liderów związkowych.

ZOBACZ TAKŻE: Prezes JSW stawia warunki swej rezygnacji>>>