Tak pieniądze z emerytur łatają dziurę w budżecie. Twarde DANE

| Aktualizacja:

Zrównanie i wydłużenie wieku: 4,9 mld zł. Likwidacja niektórych przywilejów: 7,3 mld zł. Reforma OFE: 10,9 mld. Możliwość pochwalenia się przed UE: bezcenne

wróć do artykułu
  • ~Lans zamiast rzetelnej pracy receptą na rządzenie
    (2014-10-28 07:02)
    czy roboczy tydzień to dla pani premier odpowiedni czas na lansowanie się wśród obywateli podczas kampanii samorządowej? Może jednak to pora na organizację prac rządu i zajęcie się realną pracą, a nie tylko tą PR-owską?

    Jej rząd PRZEJADA nasze emerytury. Tracimy wszyscy. Bajzel we wszystkich resortach. Miał babsztyl sprawdzić wszystkich wice. I co? Straciliśmy 3 miliardy - kto winien? Ciiisza!

    A TVP z TVN-em prześcigają się PRowej akcji na rzecz premierzycy. Opowiadają BAJKI dla głupków.
  • ~cafar
    (2014-10-28 07:08)
    Przestańcie wreszcei wprowadzac ludzi w błąd "ekonomisty" brukowe ! Myslę że takimi tekstami powinna sie zająć Rada Etyuki Mediów - sprawdzić pod kątem"tekst sponsorowany"
  • ~nieżyt
    (2014-10-28 07:25)
    ...żydy górą ...! i basta !!! są w końcu u ''siebie ''!!!...
  • ~Gość
    (2014-10-28 07:38)
    Dlatego jedziemy jak najdalej z stąd!
  • ~kuka
    (2014-10-28 07:54)
    NAJŁATWIEJ MOŻNA OSKUBAĆ EMERYTÓW I RENCISTÓW, BO NIE POTRAFIĄ SIĘ BRONIĆ, A RZĄDZĄCY PRZYZNAJĄ SOBIE OKAZAŁE PREMIE, I ROBIĄ DOBRĄ MINĘ DO ZŁEJ GRY.
  • ~DAV
    (2014-10-28 07:55)
    Napierw okradną kasy emerytow a następnie będą lamentować , ze do nich dokladaja z budżetu . Co za zakłamanie faktow . Od tego sa specjalistami ci z PO .
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2014-10-28 08:03)
    To pikus !
    PIS i kaczynski lepsi !
    Juz nie raz spladrowali Polske , teraz kolej na SKOKI !

    KNF: Dziesiatki milionów ze SKOK-ów plyna do Luksemburga

    KNF opublikowal we wtorek raport, z którego wynika, ze do Luksemburga, do spólki kontrolowanej przez Krajowa SKOK, wyciekaja z systemu SKOK-ów dziesiatki milionów zlotych rocznie.
    Okazuje sie ze centrum finansowe PiS jest w Luksemburgu.
    SKOKi twardo finansuja dzialania PiSu. Na siedzibie w Sopocie nawet sobie walneli tablice upamietniajaca prezydenta, co to sie brzozom nie klanial...

    PREZES podziel sie z nami sypnij groszem pracujemy dla PIS na forum gorliwie !

    PIS ograbilo SKOKi !
    Okazuje sie ze centrum finansowe PiS jest w Luksemburgu.
    Amber Gold przy SKOKach to Pan Pikus

    system wciaz jest zródlem dobrych zarobków dla ludzi, którzy nim zarzadzali przez 20 lat, zanim znalazl sie pod kuratela KNF. Z Krajowego Rejestru Sadowego wynika, ze Grzegorz Bierecki, byly dlugoletni prezes Krajowej SKOK, zasiada w zarzadach pieciu podmiotów oplatajacych SKOK-i (SKOK Holding, Arenda Bierecki, MP 59 Bierecki Sosnowski, SIN Bierecki oraz fundacja Sanitas), a takze w radach nadzorczych 15 kolejnych (SKOK Stefczyka, Stefczyk Nieruchomosci, Asekuracja, TUnZ SKOK, TUW SKOK, TFI SKOK, TF SKOK, Apella, eCard, TZ SKOK, TZ SKOK SKA, Stefczyk Finanse i trzy fundacje na dokladke). Jego brat Jaroslaw jest w dwóch zarzadach i dziewieciu radach, Adam Jedlinski zasiada w siedmiu gremiach zarzadczych, Grzegorz Buczkowski w 15, a Andrzej Sosnowski - w osmiu. 12 podmiotów sposród wymienionych powyzej wyplacilo w 2012 r. czlonkom swoich wladz ponad 12 mln zl wynagrodzen.


    Jakies dwa lata temu na tym forum pisalem, ze jestesmy karmieni bujdami jakoby na ratowanie SKOK-ów wystarczylo wylozyc marne 400 mln PLN. I ocenialem, ze potrzebne beda jakies trzy miliardy. Dzis rachunek jest taki, ze 800 baniek juz poszlo BFG, 1,5 mld wiadomo ze jeszcze potrzeba, a kolejne trupy wysypuja sie z szafy. I tu nachodzi mnie kryzys wiary we wlasne umiejetnosci: ze zabraklo mi wyobrazni i niedoszacowalem ogromu strat.
  • ~Barbara
    (2014-10-28 08:18)
    Tak niszczy się uczciwych ludzi, całe społeczeństwo, chiałabym aby moje dzieci wyjechały z Polski na zawsze bo tutaj nie czeka ich nic dobrego.
  • ~Homo sapiens
    (2014-10-28 08:26)
    Idiotyczny jest wydźwięk tego artykułu. Czy naprawdę to źle, że państwo (czyli my wszyscy!) zaoszczędziliśmy na NIEPOTRZEBNYCH wydatkach? Jestem przeciw płaceniu NIEPOTRZEBNYCH odsetek od obligacji, jestem przeciw NADMIERNYM przywilejom emerytalnym niektórych grup pracowników, wreszcie jestem za podniesieniem wieku emerytalnego, bo dzięki temu przyszłe emerytury nie będą aż tak dramatycznie niskie, jak chciałby to PIS i SLD. Najłatwiej jest straszyć ludzi... - wystarczy trochę nakłamać, przeinaczyć i... poparcie rośnie. Tylko czy to dobrze dla Polski?
  • ~Złodziejskie panśtwo==komuna
    (2014-10-28 08:50)
    ~Homo sapiens2014-10-28 08:26

    Idiotyczny jest wydźwięk tego artykułu. Czy naprawdę to źle, że państwo (czyli my wszyscy!) zaoszczędziliśmy na NIEPOTRZEBNYCH wydatkach? Jestem przeciw płaceniu NIEPOTRZEBNYCH odsetek od obligacji, jestem przeciw NADMIERNYM przywilejom emerytalnym niektórych grup pracowników, wreszcie jestem za podniesieniem wieku emerytalnego, bo dzięki temu przyszłe emerytury nie będą aż tak dramatycznie niskie, jak chciałby to PIS i SLD. Najłatwiej jest straszyć ludzi... - wystarczy trochę nakłamać, przeinaczyć i... poparcie rośnie. Tylko czy to dobrze dla Polski?

    Następuje przełom -pierwszy raz mogę się zgodzić z lemingiem a dokładniej z tym ostatnim zdaniem:
    " Najłatwiej jest straszyć ludzi...(PISem?) - wystarczy trochę nakłamać, przeinaczyć i... poparcie rośnie. Tylko czy to dobrze dla Polski?" W 100% się zgadzam. Nad resztą niestety trzeba jeszcze popracować bo to dalej bełkot.

    "Czy naprawdę to źle, że państwo (czyli my wszyscy!) zaoszczędziliśmy na NIEPOTRZEBNYCH wydatkach?" Czyli na oddaniu ludziom tego co przez długie lata oszczędzali i wpłacali na swoje konta. Dla mnie to jest kradzież a ktoś, kto żyje ze złodziejstwa jest albo złodziejem, albo paserem, albo komunistą (co z resztą to samo). Dla mnie podstawa to UCZCIWOŚĆ a nie spryt, więc niestety dalej nie mamy punktu zaczepienia.
  • ~NIEMCY NIECH RZADY PO SIE ROZWALĄ NA DOBRE
    (2014-10-28 08:52)
    ZA ROK NAS NIEMCOW RZADZILE Z PO POCAŁUJCIE W TYŁEK !
    TO BEDZIE KONIEC ZA ROK RZĄDÓQW PO NISZCZĄCYCH NIEMCOW I NASZE RODZINY OD ZASRANYCH 5 LAT !
  • ~Love
    (2014-10-28 08:58)
    Platformersy rządzą, kradną, kłamią i oszukują a tu dalej jakieś ciołki na Pis szczekają, lemingi zasrane=platfusy śmierdzące!
  • ~NIEMCY HAKERZY NIE NAŁADUJEMY JUZ NA TEN SAM N
    (2014-10-28 09:01)
    NIEMCY - HOLERNI HAKERZY Z KOMOREK UKRADLI NAM 2 ZŁ A INNYM LUDZIOM AZ 30 ZŁ ! JAK TE HOLERNI HAKERZY TO ROBIĄ ZE Z KOMOREK KASE OKRADAJĄ
    MUSIMY MY NIEEMCY KONIECZNIE KARTY POZMIENIAĆ W TEJ HOLERNEJ POLSCE !
    ZASRANI HAKERZY PIEPSZENI !
  • ~NIEMCY POKAZEMY TYM HOLERNYM HAKEROM
    (2014-10-28 09:39)
    NIEMCY ********* NA HAKERÓW !
    POZMIENIAMY TELEFONY MY NIEMCY TO NIE BEDĄ NAM Z KONTA KRAŚĆ !
    HOLERNAQ POLSKA PECHOWA DLA NIEMCÓW Z KOMÓRKAMI !
    WSZEDZIE TYLKO ZŁODZIEJE WTEJ POLSCE
  • ~NIEMCY TERAZ GNOJE DORWALI SIE DO NASZYCH KOMÓREK
    (2014-10-28 09:43)
    NIEMCY NAWET I LISTOPADA NA GROBY NIE POJADĄ BO ZACZNĄ NAS OKRADAĆ !
    Z RESZTO NIEMCY W ŚWIETO PRACUJĄ Z RODZINAMI WIEC NIE BEDZIEMY W SWIETO NA GROBACH TYLKO JUTRO !
  • ~NIEMCY SWOICH NIE ODJA TYM ROBOTM POLSKIM
    (2014-10-28 10:46)
    SĄDY POSLKIE SIE POMYLILI !
    TO SĄ DOMY NIEMCOW W CAŁÓSCI NIE LAFIRYNDÓW POLSKICH !
    CO MYŚLAŁYSCIE ZARĄBNE LATAWICE POSLKIE I WIEDZMY HOLERNE ZE POŁÓWA CZESCI DOMOW NIEMIECKICH WAM SIĘ NAZLEZY LATWICOM POLSKIM PRZEZ HOLERNE PRWOWO RZADÓW PO ! I MYSLAŁYSCIE ZAROBANE ***** POSLKIE ZE WPIEPSZYCIE SIE DO NIEMIECICH DOMOW !
    TE DOMY W CAŁÓSCI NALEZĄ DO NIEMCÓW BO MY JE POBUDWALISMY A NIE LATWICE POSLKIE ! I MY POSIADAMY NIEMCY WSZYSTKIE PAPIERY DO NASZYCH DOMOW NIEMIECKICH ! PO SMIERCI SUKOW POLSKICH
    NIE MACIE PRWA WPIEPSZAĆ SIE LATWICE POSLKIE W NASZE DOMY NIEMIECKIE PO BUDOWANE Z NIEMCOW PRACY !
  • ~NIEMCY TO WSZYSTKO CO MIELISMY DO NAPISAMNIA
    (2014-10-28 10:52)
    NIEMCY PRZEZ NAS NISZCZENIE OD 5 LAT PRZEZ RZADY PO MAMY WAS W DUPIE RAZEM Z RODZINAMI I TERAZ I ZA ROK BO DOWALISCIE NAM NIEMCOM RZADY PO MOCNYMI CIOSAMI8 WIEC WAM NIE WYBACZYMY NIGDY MY NIEMCY Z RODZINAMI !
    WIEC NIECH SIE ROZWALI TA PLATFORMA CAŁA TERAZ WSZYSCY NIEMCY BY SKAKALI Z RADOSCI
  • ~to run
    (2014-10-28 11:10)
    NO COŻ NAJPROŚCIEJ I NAJŁATWIEJ JEST OKRAŚĆ NAJSŁABSZYCH!
  • ~niemcy co za przepyszne dzemy
    (2014-10-28 12:53)
    niemcy dzie macie słóiki dzemow !
    dzemy jagodowe słóiki juz zjedzone w jeden miesiąc !
  • ~Geszeft
    (2014-10-28 13:18)
    Pożerajcie się nawzajem...Teoretycy mają czyste ręce a praktycy czyste sumienie...

Może zainteresować Cię też: