Emerytura w OFE czy w ZUS? Opinie ekspertów

Od dziś mamy wybór, czy na emeryturę będziemy odkładać tylko w ZUS-ie czy również w Otwartych Funduszach Emerytalnych. Niektórzy już wiedzą gdzie mają być gromadzone ich środki. Jak mówi IAR Artur Skiba - wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, dla niego bardziej opłacalne jest nierezygnowanie z OFE.

wróć do artykułu
  • ~zagadka
    (2014-04-01 14:11)
    "Jak dodał, nie można w związku z tym, że OFE są o wiele bardziej ryzykowne." o co chodzi w tym zdaniu?
  • ~Jax
    (2014-04-01 14:52)
    Ja to widzę tak:
    Komu wolisz powierzyć oszczędności swego życia? - Bankrutowi tonącemu w długach (ZUS) czy niepewnemu funduszowi, jednak bez długów (OFE). Wybieram OFE. Nawet jesli powinie im się noga i nic nie wypracują, a nawet część stracą, to zawsze zostaną jakieś srodki - małe ale własne!
  • ~pol anka
    (2014-04-01 15:40)
    dyskusja czy OFE czy ZUS jest bezprzedmiotowa. OFE jest tworem mirażem, jego celem nie jest gromadzenie kapitału na emerytury, jedyny podstawowy cel to po pierwsze zawładnięcie wysoką prowizją, a dwa osłabienie powszechnego systemu emerytalnego. Jeśli tego Narodzie nie rozumiesz to ja głupek wiejski mówię, OFE da szczęście nielicznym a zabije Naród
  • ~przyszły emeryt
    (2014-04-01 17:34)
    mnie to nie dotyczy,ale co powiedzą madrzy ekonomiści jeżeli giełda padnie i

    akcje zapikują w dół /plajta firm/Kto może przewidzieć co będzie za kilkadzie-

    siąt lat?Niech powiedzą ile zarabiają prezesi,zastępcy i kto im wyznacz apanaże
  • ~majmon
    (2014-04-03 08:26)
    3 lata w Uk, mam dosyć Polski, tutaj kompletnie nie ma realiów do rozwijania biznesu. Rocznie oszczędzam 15 tysięcy, na zus i ulgach podatkowych. Działam według schematu Pawła Kurnika. Do emerytury odłożę bardzo dużo, a jeśli zejdę z tego świata, to pieniądze zostawię dzieciom, a nie wyparują, jak w ZUS.
  • ~Mateusz
    (2014-08-24 10:23)
    Uważam, że zus to zorganizowana grupa przestępcza, która zmieniła wymuszenia rozbójnicze na wymuszenia urzędnicze. Przykład: wymuszenie urzędnicze 150 mld zł z OFE przeprowadzone na 38 milionach Polaków. Jak to możliwe, że tak mała grupa urzędników okrada 38 mln ludzi a oni się nie bronią? Co jest grane ludzie???
  • ~Mateusz
    (2014-08-24 10:29)
    zus to banda złodziei. Udowodnił to rabunkiem przeprowadzonym na OFE. Za światków ma obywateli całego świata.
  • ~Przedsiębiorca
    (2015-01-08 20:52)
    ZUS zabija (polską gospodarkę) !!!
  • ~Monique
    (2016-04-26 14:20)
    mój dziadek prawie sto lat temu pracował kilka lat we Francji, dziadek, a potem babcia jako żona pobierała emerytury z Francji - jedną państwową i drugą z "OFE", więc chyba nie miraże. Trzeba po prostu wybrać dobrego ubezpieczyciela.