PSL chce podnieść ceny piwa. Pieniądze poszłyby na remonty dróg

Polskie Stronnictwo Ludowe chce zwiększenia akcyzy na piwo o 10-15%, co dałoby 1,3 mld zł środków na remonty dróg przez samorządy - poinformowała "Puls Biznesu" posłanka PSL Genowefa Tokarska. Pomysł wywołuje obawy branży piwowarskiej, która spodziewa się spadku sprzedaży o 2 mln hektolitrów.

wróć do artykułu
  • ~zden
    (2013-11-06 09:41)
    A może tak zredukować liczbę posłów i obniżyć sobie wynagrodzenia do realnych w tym kraju, czyli około 1500 zł netto?
  • ~LALANDE
    (2013-11-06 09:43)
    CZEMU NA PIWO A NIE NA BENZYNE,JOZ JEST DROZSE NIZ W NIEMCZECH.PSL TO PARTIA MADRYCH INACZEJ.
  • ~Drzazga 101
    (2013-11-06 09:44)
    O Matko, zwiększyć podatki, jakowąś akcyzę czy VAT to potrafi KUŻDEN głupek, do tego nie trza być pośluchem, ani - przepraszam za wyrażenie - CZŁONKIEM jakiejś partii.
    Hej !-
  • ~balial
    (2013-11-06 09:44)
    A może by tak w końcu opodatkowac rolników i za ich pieniadze poremontowac trochę dróg? W końcu przecież ta kasa trafiałaby do gmin gdzie chłop jest zameldowany, co nie Gienia?
    To jest tragedia tego kraju, że te chłopskie partie z 5% poparciem są w kazdym rządzie od lat i nie ma żadnego odważnego, zeby ich opodatkować i zreformować KRUS, bo się koalicja rządowa rozpadnie. Czy to było sld, czy pis i teraz peło.
  • ~andrzeJ
    (2013-11-06 09:44)
    A może by tak ZUS dla obszarników i podatki ?
    Od piwa wara
  • ~slowianka
    (2013-11-06 09:44)
    IDIOCI ... ZLODZIEJE ... KORYTOWE LAJDAKI ... SWIN NIE BEDE OBRAZAC...
  • ~Z.Olsza
    (2013-11-06 09:45)
    Już akcyza na paliwo samochodowe pozwoliła wybudować nowe drogi. Nie wiem gdzie PSL chce budować następne? Na "prima aprilis" i za późno i za wcześnie.
  • ~cha-cha
    (2013-11-06 09:50)
    chłop śpi a za ugor mu płacą
  • ~Z.Olsza
    (2013-11-06 09:51)
    Inflacja dotknęła w PSL-u cenę piwa a kto wyrówna spadek siły nabywczej emerytur, zwłaszcza tych najniższych?
  • ~anty
    (2013-11-06 09:54)
    won od piwa ! zlikwidowac dwor stuzika...
  • ~luka
    (2013-11-06 09:55)
    krus w góre i dedzie ok
  • ~zbig
    (2013-11-06 09:57)
    Na wiosce piwa mało się pija .Wódę prędzej.
  • ~tak pytam
    (2013-11-06 09:58)
    a co ma browar do dróg?
    a fotoradary to co? ozdoba krajobrazu?
  • ~łowczy 54
    (2013-11-06 10:01)
    PSL niech podniesie podatek bogatym rolnikom,bo tym pomysłem dotyczącym piwa to już pogrążą się całkowicie,na pewno stracą część elektoratu wyborczego.W ogóle w ostatnim czasie wyskakują z nie mądrymi propozycjami.Już czas żeby dali sobie spokój z polityką i wzięli się za uprawę kukurydzy.
  • ~podniesc a sprubujta obnizyc
    (2013-11-06 10:05)
    zwolnic radnych, pokazac kase wojta,burzuja,prezydenta,
    dyr. opieki hihi 200tys 2 osoby plus 16 nierobek
    a my przetaniemy chlac i co bedzie
    PROSZE WPISAC BIP..ORAZ NAZWE GMINY
    zobaczcie zarobki układu w gminie ,miescie haha
  • ~Stanisław
    (2013-11-06 10:12)
    Czytając te komentarze dochodzę do wniosku że wielu internautów to Rozwodnicy-Alkoholicy, Starzy Kawalerowie lub osoby bezmyślne.
    Pada tu w jednym z nich "koncepcja opodatkowania Rolników" co było by słuszne tylko wtedy gdyby propozycja w/wspomnianych Rolników wyszła z ust rolników, a nie z ust "rzekomo reprezentujących ich Polityków z PSL, czytaj: PZPR, przyłbicy Komunistycznej Partii Polski - która do czasu tzw transformacji Ustrojowej nosiła nazwę ZSL".
    PSL nie reprezentuje Rolników w Polsce, a jedynie Partię Miłościwie nam panującej "szajki złodzieji i obłudników", która nic dobrego nie uczyniła pd czasu wejścia na Tron Rządzenia w 207 roku.
    Jak jeden z drugim wstaniesz do Pracy o godz. 4 rano i będziesz pracował do Zmierzchu, to ZROZUMIESZ O CO ZABIEGASZ wspomagając Złodzieji rządzących krajem.
    Przemysł Piwowarski MARTWI SIĘ ŻE NIE BĘDZIE MÓGŁ DEMORALIZOWAĆ SKUTECZNIE MŁODZIEŻY TANIM ALKOHOLEM, ROZBIJAĆ JUŻ OSÓB UZALEŻNIONYCH OD JEGO DZIAŁANIA.
    jedynie co w tej sytuacji należy uczynić - bez martwienia się na zapas o Producentów Chmielu, to wprowadzić Przepisy Zaporowe dla Importu taniego Chmielu z poza granic Polski. Obecnie zakontraktowane zbiory chmielu przez Zakłady Piwowarskie przy większych niż obecnie cenach tego ***** które w Polsce nazywają oszuści Piwem martwią się że nie zarobią oczekiwanych pieniędzy, bo konkurencyjne Piwa z Krajów które dochowują Kultury Produkcji tego Trunku mogą przejąć Polski rynek piwa, gdyż ich wyroby nie są obliczone na kasę z ogłupiałych alkoholików, ale na kasę za PIWO.
    Zajżyj sobie Jeden z drugim do artykułów o WYDATKACH RZĄDZĄCYCH NA ALKOHOL ze środków reprezentacyjnych, a dostrzeżesz DLA CZEGO UDERZAJĄ W PIWO, oraz coraz częściej w Tytoń niby w trosce o zdrowie Palaczy, krurych tak jednych jak i drugich mają w DUPIE, BO LICZY SIĘ KASA
  • ~POLAK
    (2013-11-06 10:16)
    przestaną polacy kupowac spadnie sprzedaż ludzie stracą prace i będą drogi
  • ~qaduq
    (2013-11-06 10:19)
    Założenie , że piwosze nie głosują na PSL jest błędne , ale już przeznaczanie tych pieniędzy na drogi szkodliwe . Za drogi niech płacą ci , którzy korzystają . Dziwne , kto podrzuca takie obłędne pomysły , które tylko zdołują partię , która powinna dbać z nazwy i posłannictwa o interesy wszystkich producentów w Polsce .
    Zdjąć pomysł z tapety , a pomysłodawcę wysłać na piwną ławkę w Wiczowyjach .
  • ~ed
    (2013-11-06 10:23)
    Oczywiście podnieść o100%-a rolnikom zrefundować paliwo o 100%.
  • ~mmm
    (2013-11-06 10:33)
    A może tak PSL dostrzegł wieś, na której zachwaszczony ugór ugorem pogania - jaką dla tych ugorów PSL z Piechocińskim na czele ma propozycję.

    Wokół miast rosną wiejskie dzielnice z willami i pałacami dla tzw elit lekko pracujących i ciężko zarabiających . To dla tych podmiejskich pałaców i willi Piechociński chce budować- remontować drogi , za które jak zwykle ma zapłacić ciemny lud pijacy piwo ???