USA chcą współfinansować polski atom. Jest tylko jeden warunek

| Aktualizacja:

USA chcą współkredytować budowę pierwszej elektrowni atomowej w Polsce. Warunek jest jeden. Technologia będzie pochodzić z Ameryki - przyznaje w rozmowie z IAR John Schuster wiceprezydent rządowego Export - Import Banku. O inwestycję planowaną przez PGE zabiegają również koncerny z Francji i Japonii.

wróć do artykułu
  • ~-
    (2013-08-08 11:27)
    To malutki warunek ,taki amerykański .
  • ~fryc
    (2013-08-08 13:28)
    polak to glupi narod i jego elity wyrwal sie z pod wplywow jednego zandarma dal sobie zalozyc smycz przez drugiego zandarma wczesniej wszystko musielismy kupowac w Rosji a teraz u jankesow.Nie lepiej balansowac miedzy tymi zandarmami
  • ~andrzej100
    (2013-08-08 11:10)
    Najważniejsze, kto da większą łapówkę. Rozmowy będą przeciągać w nieskończoność, bo każdy przy korycie będzie chciał się załapać.
  • ~najpierw niech się wywiążą z zaległych offsetów..
    (2013-08-08 11:14)
    a my pamiętamy jeszcze elektrownię Three Mile Island
  • ~cd
    (2013-08-08 11:15)
    Wiedzą kogo najłatwiej wykorzystać (zrobić w konia). Wcześniej:
    -nieudane F-16, offsety porażka,
    -dreamleanery, o jakich nie marzył LOT.
    -wojna w Iraku,
    -wojna w Afganistanie
  • ~do gimbusow z dziennika
    (2013-08-08 11:30)
    dorzuca sie do atomu
    co za prymityw to pisal?
  • ~Ela
    (2013-08-08 12:08)
    A kyo się pytał Polaków czy chca atomu??? Mim zdaniem cała Polska jest Polaków i trzeba ich zapytać, ponieważ konsekwecje tych decyzji będa trwały długie lata!
    Co będziemy robic z odpadami radiuoaktywnymi, to po pierwsze?
    Po drugie elektrownie wodne sa o wiele lepsze a rzek mamy dużo w kraju!
  • ~Ela
    (2013-08-08 12:11)
    Szkoda, ze amerykańska wspaniła technologia nie opracowała jeszcze elektrowni słonecznej, bo już czas, a słońca mają tam np. w Arizonie pod dostatkiem!
    To jest inawestycja a nie stary marny atom z ich odpadami na setki lat zagrażającymi nam promieniowaniem!!!
  • ~Stańczyk
    (2013-08-08 12:39)
    Kto kupił grunt pod elektrownie ? ten chce go opchnąć kuplom z PO w rządzie.
    kaska do podziału. PO propaguje zbrodniczy system.
  • ~Marek
    (2013-08-08 12:40)
    nie chodzi o dobro kraju tylko o

    1)biznes nuklearny warty grube pieniadze
    2) łapowki dla lokalnych politykow
    3) w Polsce bedzie mozna skladowac radioaktywne odpady
  • ~znowu chcą nas wydoić
    (2013-08-08 13:27)
    Mamy bardzo dużo węgla
    Mamy odnawialne żródła energii
    Nie potrzeba nam żadnej elektrowni atomowej.
  • ~pirex
    (2013-08-08 12:55)
    Rozumiem, że chodzi im o to (tym chamerykańcom):

    Idę do niemieckiego banku po kredyt na samochód a pan w okienku mi mówi że owszem ale samochód musi być niemiecki. ???

    Dziękuję postoję
  • ~sandrzej
    (2013-08-08 13:12)
    Z Amerykanami wychodzimy zawsze jak Zabłocki na mydle, ja bym ich pomoc potraktował tak wiarygodnie, jak ofset za kupno F 16 i kontrakty w Iraku.
    Nie popełnia się dwa razy tego samego błedu.
    Z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciu.
  • ~GTA
    (2013-08-08 13:21)
    Ta technologia z USA to najnowoczesniejszy na swiecie pijar
  • ~J-23
    (2013-08-08 13:41)
    a ile było awarii takich elektrowni w USA na Ukrainie była tylko jedna ?
  • ~rafeal
    (2013-08-08 11:00)
    Należy się uczyć od amerykanów jak dbać o swoje firmy, zresztą Francja, Włochy, Niemcy i inne kraje dbają o swoich. U nas to zagraniczne firmy mają przywileje i są popierane decydentów. Polskie firmy są szykanowane.
  • ~voiceinthedesert
    (2013-08-08 13:44)
    W dzisiejszym świecie, coraz bardziej, kraje bez takiej elektrowni skazane będą na drugorzędność! Wiem, bo sam pracowałem przy budowie pierwszej elektrowni argentyńskiej w latach 60. Dziś ratuje ekonomię tamtego kraju. Pracowałem też przy ogromnym rurociągu gazowym z Patagonii do Buenos Aires. Takie inwestycje są niezbędne! Jeśli chodzi o odpady radioaktywne, to uważam, że już czas najwyższy, aby polscy geologowie (którzy są cenieni na świecie: przykład Piotr Zubrzycki w Boliwii), rozpoczęli dogłębne studia masywów granitowych odpowiednich do przechowywania tych odpadków. Słyszałem, że Tatry mają granit, kwestia tylko, jak głęboko sięgają jego pokłady.
  • ~Emeryt
    (2013-08-08 13:45)
    Polaków można będzie truć na potęgę odpadów będzie bardzo dużo a ta technologia-w skali dziesięcioleci to w USA było najwięcej awarii takich elektrownii
  • ~do: .voiceinthedesert
    (2013-08-08 14:07)
    Znaczy, ze najpierw wbijales im gwozdzie do trumny, a teraz ich ratujesz?
    No ale- pieniadz nie smierdzi, prawda?
  • ~do:pirex
    (2013-08-08 14:09)
    A ty czego chodzisz do wroga po pieniadze, nie macie wlasnych bankow?

Może zainteresować Cię też: