Koniec obniżek stóp procentowych. "Najgorsze polska gospodarka ma już za sobą"

| Aktualizacja:

Koniec obniżek stóp procentowych - zapowiada Rada Polityki Pieniężnej. Dziś zapadła decyzja o obcięciu stóp o ćwierć punktu.

wróć do artykułu
  • ~gerte
    (2013-07-09 00:41)
    I tak poza lokatą nie ma teraz bezpiecznego miejsca dla pieniędzy. A taka np. w fm banku daje jeszcze wyjść ponad inflację spokojnie.
  • ~ufo
    (2013-07-06 18:54)
    nie wiem czy takie najgorsze za nami. wciąż nie wygląda to dobrze, póki co jednak ratuję się comiesięcznym odkładaniem na lokatach w getinie, ja to nie wystarczy będę myśleć dalej.
  • ~realista
    (2013-07-04 11:40)
    Cena ropy idzie w gore, wiec sytuacja polskiej gospodarki sie nie poprawi - chyba ,ze pilkarzyk Tusk POprawi sytuacje polskiej gospodarki, bo wlasnie znalazl zrodlo ropy naftowej na boisku klubu "Swietlik" i czeka z ogloszeniem tej informacji do 22 Lipca.
  • ~basia
    (2013-07-04 10:18)
    Byłam dzisiaj w banu i widziałam jak w czasie jednej godziny, trzy osoby likwidowały lokaty i zabierały gotówkę do domu.Z ich rozmów wynikało, że zmusza ich do tego kolejna obniżka oprocentowania, złodziejski podatek Belki, ale głównym powodem jest obawa, że bankom zabraknie realnych pieniędzy, przy takim tempie wycofywania oszczędnosci i udzielania kredytów, których większość nie spłaca.
  • ~Adam
    (2013-07-04 07:26)
    Na obniżkę stóp procentowych nie ma co narzekać dzięki temu mam tani kredyt w skoku Chmielewskiego. Czasem warto pożyczyć odświeżyć mieszkanie.
  • ~USA
    (2013-07-04 02:40)
    Obnizenie stop, obnizenie podatkow, uproszczenie przepisow - nikt nie wymyslil niczego lepszego na ozywienie konsupcji a wiec zmniejszenia bezrobocia. Kto myli ze panstwo ma tworzyc miejsca pracy niech sie wyprowadzi na Kube do Wenezueli albo Korei Polnocnej.
  • ~Byżyłosięlepiej
    (2013-07-04 00:18)
    HURRRRRAAAAAA. CZY JUŻ MOGĘ KUPIC NASTĘPNEGO MERCEDESA, BO JEŻDZENIE VOLVO TROCHĘ MNIE ZNUDZIŁO. NO I SYPAC WRESZCIE DWIE ŁYŻECZKI CUKRU DO HERBATY ?
  • ~III
    (2013-07-03 23:13)
    ten mały pikuś przyniósł Jacentemu Kutwie w zębach to co chciał.Belka obniżył oprocentowanie depozytów z których złodziejsko zdziera jeszcze 19% podatek.
  • ~qaduc
    (2013-07-03 22:17)
    Ćwierć stopy punktu do dołu , pół punktu stopy życiowej do góry .
    Banki bardzo szanują decyzje RPP przy kolejnych podwyżkach , ale nie mają zdolności obniżania odsetek przy cięciach ? Traktują obniżki stóp , jako okazję dodatkowego zysku . Czy ktoś analizuje sytuację na rynku krajowych kredytów konsumpcyjnych ? Jeden punkt podwyżki , to 2% kredytu w górę , przy obniżce , to zysk dla banku , który ignoruje klienta .
  • ~Jest dobrze a bedzie jeszcze bardziej jak jest
    (2013-07-03 19:15)
    Stalismy na brzegu przepasci ale zrobilimy duzy krok naprzod.
    Gdzies to juz slyszalem...