Cios w palaczy. Nadchodzą wielkie podwyżki cen papierosów

| Aktualizacja:

Ceny papierosów pójdą w górę. Koncerny podniosą ceny nie tylko dlatego, ze w górę idzie akcyza. Oto, ile palacze będą musieli zapłacić za paczkę najtańszych papierosów.

wróć do artykułu
 • ~Machorka
  (2013-07-08 10:08)
  Biedny zawsze w dupe w tym kraju dostanie, taki jest niezaprzeczalny fakt. Przyjdzie palic skrety z kory drzewnej albo z gazet.
 • ~AKM
  (2013-07-03 12:15)
  Kochana redakcjo, oto ja zwracam się do Ciebie z prośbą, zadbaj o to, żeby dziennikarze pisali poprawnie.
  "Oto, ile palacze będą musieli zapłacić za paczkę najtańszych papierosów."
 • ~Ronin
  (2013-07-05 08:05)
  Najlepiej skroic tych ktorzy nie uciekna i nie maja zadnych perspektyw. Ograbic biednych podnoszac najwiecej ceny tanich papierosów i napchac budzetowa dziure bez dna naszymi pieniedzmi.
 • ~AFX
  (2013-07-04 13:54)
  12 zł dziennie tj. ok. 4320 zł rocznie - tyle przeciętny palacz puszcza z dymem i jeszcze marudzą, że im nie wystarcza.
 • ~Benk
  (2013-07-04 10:18)
  A ja 21 hehehe.
 • ~Niepalący
  (2013-07-04 10:17)
  Czyż nie lepiej zakazać produkcji...ach, palących frajerów trzeba ogolocić z kasy.
 • ~gugcia
  (2013-07-03 19:17)
  panstwo powinno popatrzec na mape kraju,jaka my mmamy dluuuuuga granice z panstwami,gdzie nie ma UE i sa tanie papierosy,na tej granicy jest duzo lasow,bagien,mokradel,sa sliczne sciezki przemytnicze,sa tez usluzni ludzie roznych profesji,takze w mundurach,po obu stronach granicy.I mamy tez duzo tytoniu na polach,ktory sie ostatnio suszy i tnie i kazdy palacz wie gdzie go sobie moze tanio kupic.Wieczorami palacze robia sobie z tego tanie papieroski,jak przed wojna.A producenci i panstwo niech podniosa ceny od razu na 25 zl za paczke,wtedy dopiero wtedy zobacza jak zaradny jest polski narod i jego odwieczny pomocnik-przemytnik,czarnorynkowy handlowiec.Panstwo jest potwornie glupie-papierosy czy tyton sa male i lekkie,latwe do wyprodukowania i do przemytu,to wrecz idealny towar do przemytu i pokatnego handlu,mozna dorobic sie fortun.Benzyna,Diesel sa trudne do przemytu ale i na nie sa sposoby,stad nasze paliwowe mafie.Jednak tu jest tez element ryzyka jakosci paliwa,wlasciciel auta za 70 czy 80 tys.z silnikiem wartym 20 tys zl uwaza jednak co tankuje.A papierosy sa male,tanie i latwe do oceny,zapali sie jeden i palacz sam poczuje co pali.Ci co pala to nawet chwala smak tych robionych domowo ze suszonego tytoniu.Tak wiec dalej ministrze finansow,od 1.1.14 dajcie 50 zl za paczjke i ...czekajcie na zyski.Wszystkiego najlepszego!
 • ~pmi
  (2013-07-03 22:52)
  Paczka piapierosów to ok 12 zł. Z tego firma dostaje od 1.50 do 2.30 maksymalnie. Reszta to podatek i akcyza. Także to nie firmy są winne wysokim cenom.
 • ~satyr
  (2013-07-03 17:08)
  Kiedy rozpalą "krematoria" w Oświęcimiu,- pójdę "powdychać" trochę dymu- Palacz.
 • ~Don Myszores
  (2013-07-03 16:41)
  Ciekawi mnie, jakę cenę za paczkę papierosów ustalą koncerny w momencie, gdy "popyt na legalne wyroby" spadnie w okolice zera?
 • ~Idiotyzmy UE
  (2013-07-03 15:58)
  Jeżeli przejdzie zakaz mentoli to dopiero będzie dziura w budżecie!

  Spada legalna sprzedaż i maleją wpływy do budżetu? Pozwólcie UE wprowadzić zakaz papierosów mentolowych to dopiero zobaczycie czym jest przemyt i dziura w budżecie! Jak miliony osób palących mentole ruszą na bazary i miliardy z podatków trafią do przemytników bo urzędasy z UE mają taki kaprys żeby rozkazywać DOROSŁYM ludziom jakie papierosy wolno im palić!
 • ~ecco
  (2013-07-03 14:14)
  Ups!
  Glupek Rostowski sie przejechal, a z nim POmatolski budzet.
 • ~pol anka
  (2013-07-03 11:09)
  producenci lewej fajki, policjanci, celnicy zacierają ręce. Starczy na domek w górach, może jachcik i na emeryturkę się uzbiera
 • ~marawis
  (2013-07-03 12:09)
  Większa akcyza, większy przemyt= bardzo duza dziura w budzecie durnego ministra.
 • ~Marcin
  (2013-07-03 10:32)
  Francja , wiosna , 2013. Kolega z którym jestem w Picardii zapomniał z Polski papierosów. Ruszamy spokojnie na zakupy do Carrofoura . Wszystko jest, ale nie ma papierosów. Za to wybór win... . Nawet przy kasie nie ma. Co robić , głód nikotynowy narasta. Pytam managera w hotelu : Gdzie można kupić papierosy?. Pojedziecie do pierwszego ronda , potem zjedziecie pierwszym zjezdem i ok. 15 km w kierunku na Albert. Tam jest wioska ... . Załamka!. Ruszamy do centrum w okolice słynnej, bo największej katedry we Francji ( polecam - dzieło geniuszu ludzkiego) . Po kilkunastu minutach widzę knajpkę i napis : Gazety, papierosy, wino... Kilku facetów sączy wino, albo kawę i ogląda gonitwę konną na torze, chyba w Strasburgu. Kolega kupuje dwie paczki . Cena : 2 x6,40 €. Hi, hi... można popalić. Otwarte tylko do 22,00. Byliśmy też wieczorem następnego dnia w niemieckiej fabryce rakiet V1 iV2. Gigant , pokrywa betonowa ma 75m średnicy ,grubość ścian 5m, a jednak brytyjskie bomby LONGBOY dały się jej we znaki. W filmach , które tak pokazują nie mówią o NAZISTACH , ale o NIEMCACH. Na trasie Amiens- Albert_-Arras można zatrzymać przy jednym z wielu cmentarzy z I wojny światowej, toczyła się tam krwawa bitwa nad Sommą. Patrząc ze wzgórza zrozumiałem dlaczego ataki piechoty z obu stron nie były skuteczne po zastosowaniu karabinów maszynowych. Teren jest pofałdowany i ale w specyficzny sposób . Widać bardzo daleko, to są łagodne wzgórza . Jak widać w pólnocnej Francji dostępność nikotyny jest taka sobie, nie kiosków na każdym rogu z mnóstwem tego "eliksiru".
 • ~Palacz
  (2013-07-03 08:33)
  Zgadzam się w 100% z tym artykułem. Państwo na każdym kroku okrada obywateli. Większość ledwo wiąże koniec z końcem. Ludzi nie stać na tak wygórowane ceny jakie narzuca Państwo. Niedługo nikogo nie będzie stać na przyjemności, bo za drogo i Państwo zabije się własną bronią. Nie będzie wpływów do kasy Państwa i staną na skraju bankructwa, a może wtedy wyzdrowieją i zaczną mądrze rządzić! Nieładnie tak okradać palaczy!
 • ~Aron34.
  (2013-07-03 08:19)
  Od komuny państwo z tego żyło,teraz sprzedali wszystko włażą do kieszeni jesetśmy usłużnymi gojami.
 • ~PO niszczy
  (2013-07-03 08:16)
  Ludzie, palaczy od palenia nie powstrzymacie. Rzucenie zaporowych cen nic nie da, rozwinie się prohibicja i przemyt. Tego chcecie? Ale nie możecie narzucać tak dużej grupie co ma robić a co nie. Jeżeli uważacie inaczej, to od razu wprowadźmy prohibicję na alkohol (który jest o wiele gorszy od papierosów), komputery (nawet to uzależnienie może zabić), kofeinę (czyli napoje energetyzujące i kawa precz). Jeżeli o czymś zapomniałem, to sobie dopiszcie. Z Sowieckiej okupacji bezmyślnie oddaliśmy się w poddanie europejskiej głupocie, gdzie marchewka to owoc, ślimaki to ryby i inne tego typu debilizmy są szerzone, ignorowane są za to elementarne kwestie z zakresu ekonomii, gdzie np. nic nie jest za darmo, a wspólna waluta wymaga wspólnych rozwiązań prawno-fiskalnych. Unii chodzi o zagładę polskiego rolnictwa i produkcji papierosów w Polsce. To systematyczny plan wdrażany przez ministerstwo finansów i zwiększanie cen papierosów. Jako ciekawostka - w 2013 r., po raz pierwszy po ponad 10 latach wzrostów podatków, dochody z akcyzy na papierosy będą niższe niż rok wcześniej. Spadek – szacowany na blisko 1 mld zł – będzie konsekwencją zbyt szybkiego tempa podwyżek akcyzy, co doprowadziło do masowego odchodzenia konsumentów kupujących tanie papierosy do szarej strefy i kupowania papierosów od przemytników. Straty budżetu byłyby jeszcze wyższe gdyby nie zeszłoroczna decyzja rządu o utrzymaniu obecnej stawki akcyzy procentowej na poziomie 31,41%. Zmiana na 25% kosztowałaby budżet kolejne 200 milionów złotych. Od 2004 roku dochody budżetu państwa z tytułu akcyzy i podatku VAT na papierosy rosły z roku na rok i dostarczyły w ostatnich dwóch latach ponad 9% łącznych wpływów budżetowych Polski. Systematyczny wzrost trwał do połowy 2012 r., ale w drugim półroczu doszło do około dwu-procentowego spadku dochodów w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Najwięcej na podwyżkach tracą najbiedniejsi konsumenci, to oni są wyzyskiwani przez wysokie akcyzy, to oni przestają kupować papierosy legalne i zaczynają kupować te z przemytu.
 • ~mr. minister
  (2013-07-03 08:15)
  A ja się tam cieszę, chociaż nadal palę. Nic tak nie motywuje do rzucenia nałogu, jak jego bezpośredni wpływ na portfel. Ministerstwo Finansów po prostu chce, aby Polacy masowo rzucali palenie- byli zdrowsi. To samo się tyczy podatków. Nie po to są przecież podnoszone sukcesywnie, aby każdy je płacił. Ministerstwo finansów po prostu chce, aby Polacy masowo uciekali do szarej strefy- byli bardziej niezależni.
 • ~Piotr
  (2013-07-03 08:12)
  Dodatkowa motywacja żeby przestać palić nie będę dorabiał dłużej POlityków :)

Może zainteresować Cię też: