Dziś o godzinie 19:00 spotkam się z premierem Tuskiem i będę wnioskował o ujawnienie instrukcji jaką miałem przed wyjazdem do Rosji - dodał Piechociński.

Reklama

Nie możemy powiedzieć, że Rosjanie nas "rozegrali", ponieważ jeszcze nikt nie osiągnął swoich celów. Jeśli chodzi o porozumienie EuRoPol Gazem, a Gazpromem, to dokładnego wyjaśnienia wymaga to co rząd wiedział w tej sprawie - stwierdził wicepremier w TVN24.

Można się zastanowić, znając historię PSL, czy to nie jest kolejna próba uniezależniania się od partnera z Platformy Obywatelskiej - zastanawiał się w Radiu ZET Aleksander Smolar. - Oni nie są w stanie odbić się od dna, jeśli chodzi o notowania w opinii publicznej i szukają alternatyw politycznych. To by było pytanie, które bym sobie postawił: czy tu nie ma jakiejś dziwnej gry ze strony PSL - dodał.

Wstępne porozumienie, jakie rosyjski koncern gazowy Gazprom podpisał z EuRoPol Gazem w sprawie budowy nowej nitki gazociągu Jamał-Europa nie przesądza, że inwestycja będzie realizowana - powiedziała w piątek prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Ten dokument dotyczy przeprowadzenia analizy opłacalności takiego przedsięwzięcia, ale nie jest w żaden sposób zobowiązujący i nie przesądza o powstaniu takiej inwestycji - powiedziała Reuterowi prezes PGNiG.

To porozumienie świadczy o osłabieniu decyzyjnego centrum rządu i ograniczonej kontroli w sprawach niezwykle istotnych dla bezpieczeństwa i bezpieczeństwa energetycznego państwa - powiedział Smolar. Według niego podpisanie memorandum ws. budowy gazociągu Jamał-II przypomina mu sprawę sejmowego głosowania nad skierowaniem projektów ustaw o związkach partnerskich do prac parlamentarnych. - Tusk nie był poinformowany, że jest zagrożony jeśli chodzi o głosowanie jego własnej grupy. To są dwa przykłady niepokojącego chaosu na szczytach władzy - ocenił prezes Fundacji Batorego.