Polacy pracują na innych. Tak wytwarzamy innym krajom PKB

| Aktualizacja:

W latach 2014–2020 polscy emigranci wytworzą dla innych państw do 130 mld euro PKB. Gdyby znaleźli pracę w Polsce, pieniądze zostałyby w kraju.

wróć do artykułu
  • ~trew
    (2012-12-17 10:57)
    OD 2007 roku!!! Od kiedy Ryży rządzi...
  • ~Sława
    (2012-12-17 10:54)
    Ważniejsze sa rocznice,i polityka historyczna niż miejsca pracy.Przemysłu polskiego nie ma niczego nie produkujemy a cieszenie się z montowni powoduje taka sytuację ja w Tychach .Dzisiaj Fiat jest jutro go nie ma.Po wojnie ten zły PRL odbudował i wybudował to czego II RP nie zdąrzyła zrobić.Po 89 zniszczono wszystko i nic nie zbudowano sorry zbudowano gigantyczne bezrobocie . Bawmy się w kolejne rocznice kolejne modkitwy o wraki samolotów,a nie myślmy o gospodarce .Skutki takie jak w tytule.
  • ~JB53
    (2013-03-29 11:18)
    Co to znaczy budować dobrobyt dla kraju, dobrobyt buduje się dla SIEBIE - no i rodziny. A takie narodowościowe bzdury to przyżytek, to 19ty/20ty wiek. W in-
    nych krajach też ich mieszkańcy wyjeżdżają i to nikogo nie wzrusza, np. z Niemiec
    rocznie wyjeżdża 140 tys. - z tego ok. 9-10 tys. DO POLSKI! A więc, o co chodzi?
  • ~Ferdek
    (2013-01-07 17:39)
    W tym naszym kraju nawet dziwki przymierają głodem.
  • ~swiety
    (2012-12-23 06:18)
    Dlaczego mlody ,zdrowy ,wyksztalcony czlowiek siedzi w kraju i czeka nie wiadomo na co .Wyjechalismy z tego raju 43 lata temu i dzienki bogu nigdy nie bylismy dnia bez pracy .Nie czekalismy na spadki zeby zyc w kraju i zarabiac od reki do geby .Dzis jestesmy na emeryturze i nie myslimy o Polskim cudzie !
    Cudow nie ma ,jest displina finansowa i obowiazek dla rodziny ,czlowiek mosi kierowac sie stworzeniem zycia dla siebie , a panstwo sobie krzywdy nie zrobi podatkowicze zaplaca ! Go West ,go ,i nie obawiaj sie .Najwazniejsze nie sluchajcie propagandystow rzadowych ,im placa za to.Ten nasz kraj zyruje na propagandzie ,a naiwni czekaja na poprawe ,a czas leci !
  • ~zmartwiona dziś
    (2012-12-19 13:48)
    gość z 2012-12-17 1037---piszesz zgodnie z rzeczywistością.Prowadzę jednoosobową działalność i często po opłatach nic mi nie zostaje. Uczę się pewnego języka obcego , bo myślę o wyjeżdzie do kraju, w którym moi znajomi świetnie się urządzili, kupują tam mieszkania , zakładają tam rodziny i wcale nie myślą o powrocie do Polski.Z całą pewnością dla mnie nie jest to łatwa decyzja, ze względu na moich rodziców, ale nie widzę innego wyjścia.
  • ~statystyk
    (2012-12-19 11:36)
    Skoro ci ludzie wytwarzają pkb dla innych krajów- gdyż tam mieszkają , to dlaczego w spisie ludności liczeni są jako ludzie mieszkający w Polsce, tylko dlatego, że oficjalnie są niewymeldowani???
  • ~Riki
    (2012-12-18 14:49)
    dalej debile glosujcie na PO.
  • ~J23
    (2012-12-18 07:42)
    A mialo byc tak pieknie! Reka w nocniku drodzy rodacy - za wybor tego nierzadu. Im dluzej beda przy korycie,tym gorzej dla nas.
  • ~radek
    (2012-12-17 16:59)
    i slusznie kto bedzie pracowal dla bandy rudego na zikelonej wyspie
  • ~marco
    (2012-12-17 12:53)
    To jakaś piramidalna bzdura. Gdyby emigranci zostali w Polsce, to i tak by nie pracowali bo pracy w kraju po prostu nie ma. Za to pobierali by pewnie jakieś zasiłki. Natomiast pracując za granicą, ślą górę gotówki i wspierają polski pkb. Ta teoria jest tak samo głupia jak ta, że nie byłoby bezrobocia gdyby poszukujący pracy byli bardziej mobilni i zdeterminowani. Jak kilka milionów ludzi ruszy w Polskę, to czy wszyscy znajdą pracę ? Śmieszne.
  • ~kk
    (2012-12-17 11:16)
    Pamietam jak wszystkie media sie cieszyly ze jestesmy w UE (2004) i ze juz mozemy jechac do pracy za granice bez problemów. Bylem przerazony jak mozna sie cieszyc ze ludzie wyjada i tam beda budowac obrobyt dla innych nie dla Polski.
  • ~ciach
    (2012-12-17 11:01)
    No dobrze, ale co nas to wszystko obchodzi, skoro rzadu nie obchodzi
  • ~gosc
    (2012-12-17 10:59)
    Polacy za granica pracuja na siebie a nie na innych. Z tego co wiem nie robia tego za darmo...
  • ~gosc
    (2012-12-17 11:04)
    ~opel2012-12-17 10:43
    IM DŁURZEJ BĘDOM RZĄDZIĆ OPsrańcy , TYM SZYBCIEJ POLACY BĘDĄ UMIARZĆ Z GŁODU.

    Zanim znowu zaczniesz belkotac idz nauczyc sie jezyka polskiego, analfabeto...
  • ~pytanie
    (2012-12-17 10:22)
    a internowana była?
  • ~opel
    (2012-12-17 10:43)
    IM DŁURZEJ BĘDOM RZĄDZIĆ OPsrańcy , TYM SZYBCIEJ POLACY BĘDĄ UMIARZĆ Z GŁODU.
  • ~ffff
    (2012-12-17 10:40)
    Wywalić umowy śmieciowe, podnieść jeszcze wyżej próg płacy minimalnej, wyłączyć proceder wyzysku i młodzi zostaną.
  • ~gość
    (2012-12-17 10:37)
    Wystarczy porównać ile kosztuje prowadzenie jednoosobowej działalności np. w Wielkiej Brytanii a ile w Polsce -procentowo do zarobków i wszystko będzie jasne. Przecież nie ma sensu otwieranie firmy tylko po to by pracować na Zus i podatki i często dokładać do prowadzenia . A o swoim zysku trzeba zapomnieć . Kto ma szanse niech jedzie . W Polsce praca tylko dla znajomych - najlepiej w administracji / z roku na rok wieksza/.
  • ~babcia
    (2012-12-17 10:34)
    w Polsce zostaną sami starzy ludzie , bo młodzi wyjadą smutne to , jeszcze wiek podnieśli żeby młodym blokować miejsca pracy to nie dziwota że wyjeżdżają

Może zainteresować Cię też: