Dziennik Gazeta Prawana logo

Agencja ratingowa uderzyła w Kredyt Bank

3 lutego 2012, 13:14
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Agencja ratingowa uderzyła w Kredyt Bank
Shutterstock
Jedna z trzech najważniejszych agencji ratingowych obniżyła ocenę wiarygodności Kredyt Banku. Fitch ostrzega, że ta instytucja finansowa będzie pod obserwacją.

Fitch obniżył długoterminowy rating Kredyt Banku do 'BBB' z 'A-' - podała agencja w komunikacie.

Rating Kredyt Banku wciąż znajduje się na liście obserwacyjnej z perspektywą "ewoluującą" - dodał Fitch.

Obniżenie ratingu jest konsekwencją obniżenia ratingu dla KBC, który kontroluje większościowy pakiet akcji Kredyt Banku.

Rating Kredyt Banku został obniżony mocniej niż rating KBC ze względu na to, że Kredyt Bank nie jest już aktywem strategicznym dla belgijskiej grupy finansowej - dodał Fitch.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj