Jak dowiedziała się PAP w resorcie finansów, minister finansów Jacek Rostowski w czwartek zakończył urlop tak, jak planował wcześniej. Z kolei prezes NBP Marek Belka - wynika z informacji PAP uzyskanych w NBP - przebywa obecnie na urlopie i ma z niego wrócić we wtorek. W czwartek w Kancelarii Premiera minister finansów spotkał się z premierem Donaldem Tuskiem - informowały media, podając, że Rostowski skrócił urlop. Jednak z informacji PAP wynika, że minister finansów zakończył urlop w planowanym przez siebie terminie.

Reklama

W środę premier Donald Tusk poinformował o wynikach przetargu na polskie obligacje 2- i 5-letnie. Ministerstwo Finansów sprzedało papiery za nieco ponad 5 mld zł, przy popycie sięgającym 9,5 mld zł - mówił szef rządu. Dodał, że również na przetargu uzupełniającym MF sprzedał kolejne papiery za 1 mld zł przy popycie przekraczającym 3 mld zł.

Premier podkreślał, że Polska jest bezpiecznym krajem, jeśli chodzi o finanse publiczne. "Pozycja polskiej gospodarki i finansów publicznych jest relatywnie dobra, kiedy porównujemy to z innymi krajami. Polska jest dzisiaj (...) bardzo bezpiecznym krajem, jeśli chodzi o finanse publiczne i wiarygodność finansową" - powiedział w środę premier.