Ceny benzyny w przyszłym tygodniu będą rosły średnio o 3 grosze na litrze, natomiast w przypadku oleju napędowego prawdopodobny jest spadek cen średnio do 2 - 4 gorszy na litrze - prognozuje zajmujące się analizami cen paliw biuro Reflex.

Reklama

Jak poinformował Reflex, w mijającym tygodniu benzyna 95 kosztowała na stacjach średnio 5,18 zł za litr, czyli o 1 gr za litr więcej niż tydzień wcześniej, za benzynę 98 trzeba było zapłacić średnio 5,37 zł za litr, co również stanowi podwyżkę o 1 gr za litr, litr oleju napędowego kosztował 5,06 zł, czyli o 1 gr mniej niż przed tygodniem. Nie zmieniła się cena litra LPG, za który trzeba było zapłacić 2,52 zł, czyli tyle samo, co przed tygodniem.

Jak wynika z badania cen paliw na stacjach, przeprowadzonego przez portal e-petrol.pl, właściciele stacji paliw w ostatnich dniach w poszczególnych regionach naszego kraju nieznacznie skorygowali ceny - średnio o kilka groszy. Jednak to nie wpłynęło na zmianę średnich cen ogólnopolskich. "Jednak ostatnie zmiany cen w rafineriach spowodują, że w najbliższych dniach do i tak wysokich cen paliw na stacjach będzie trzeba dorzucić w przypadku benzyn kilka groszy na litrze. Dużo spokojniej - jak pokazują prognozy e-petrol.pl - zachowa się cena oleju napędowego, która ma szanse na niewielki, ale jednak spadek" - poinformował e-petrol.

Zdaniem analityków portalu, średnia cena benzyny bezołowiowej 95 powinna w przyszłym tygodniu mieścić się w przedziale 5,16-5,28 zł za litr. Olej napędowy powinien natomiast kosztować przeciętnie 4,86-5,02 zł za litr.