Polska stawia się internetowemu gigantowi

| Aktualizacja:

Generalny inspektor danych osobowych sprawdza, czy usługa Google’a Street View nie łamie prawa do prywatności. Już dziś wiadomo, że GIODO nie zaakceptuje pomysłu, by źródłowe zdjęcia ulic, które są zamieszczane w internecie, Google przechowywał na swoich serwerach przez 12 miesięcy.

wróć do artykułu
  • ~Od ochrony dóbr osobistych są sądy
    (2010-11-12 07:49)
    Jeżeli ktoś przechodzi czystą ulicą w sposób kulturalny, to pewnie nie ma nic przeciwko. Gorzej jak ktoś przechodzi dziurawą ulicą w brudnej dzielnicy, albo nie daj bóg na niej leży z pustą butelką wódki. Pamiętamy sytuację kiedy nakręcony nielegalnie przez kretyńskich ochroniarzy pewnego salepu reklamującego się jako nie dla idiotów, kompromitującego pewnego człowieka wisiał na internecie przez rok, ale w takim przypadku można wystąpić o krociowe odszkodowanie do właściciela sklepu i zrobić niezły kapitał za pośrednictwem sądu oczywiście.
  • ~Spokój sumienia w niepamięci?
    (2010-11-12 08:01)
    Zapewne, to nie podoba się nie tyle Polsce co politykom, a to wcale nie oznacza, że całej Polski. Bo w intranetowym archiwum można przeczytać np. co Donald mówił rok czy parę lat temu, a to całkiem kłóci się z tym co mówi dzisiaj. A za pomocą dobrej wyszukiwarki można to znaleźć i przeczytać. Czy kameleony polityczne są zagrożone?
  • ~jazu
    (2010-11-12 08:07)
    Nie dajmy sie zwariowac- co ma fotografia ulicy czy zdjecie samochodu z widoczna tablica rejestracyjna do prywatnosci. Skoro jest to widoczne dla kazdego, to co za sens ma ten durny zakaz? Patrzec jeszcze mozna, rysowac tez, zapisywac numery rejestracyjne tez..itd...itd...urzednicza glupota jest bezgraniczna.
    Skoro mam prawo do prywatnosci, to po jaka cholere kaza mi wozic dwie tablice rejestracyjne na samochodzie?
    Dobrze, ze jeszcze mozna patrzec do woli na ten durny swiat.
  • ~leos
    (2010-11-12 08:21)
    To jest pozbawianie ludzi prywatności. Okazało się ze gogle filmując ulice przypadkowo skanowało niezabezpieczone sieci i dane przekazywało do centrali. Co jeszcze "przypadkowo robi" Google filmując ulice czy ktoś to sprawdza ?. Trzeba być bardzo naiwnemu aby wierzyć że to robią bo kochają internautę, pewnie jest to jeden z elementów tzw. białego wywiadu ukryty za szczytnymi celami. To taka nadbudówka uzupełniająca inne dane pozyskiwane w np. z satelit szpiegowskich.
    Firma prywatna Google nie może narzucać państwom swoich rozwiązań i to najczęściej sprzecznych z lokalnym prawem. Niedługo będziemy korzystać z papieru toaletowego Google i nikt nie będzie w stanie wyobrazić że istnieją jeszcze inne gatunki papieru z których można skorzystać.
  • ~Google to strażnik prawa i demokracji
    (2010-11-12 08:24)
    Zapewne chce się uwalić dobrą wyszukiwarkę i szuka się pozornego powodu. Google jest strażnikiem prawa i demokracji, bo za jej pośrednictwem można przeczytać np.n jakich niegodziwości w swojej politycznej karierze dopuścili się w ostatniej kadencji politycy, którzy ponownie ubiegają się o stanowiska w instytucjach zaufania publicznego. Ktoś może napisać, że każdy oligarcha ma prawo do prywatności, natomiast jeżeli ktoś chce pełnić funkcje zaufania publicznego, to jego prywatność jest mocno ograniczona i jest to cena władzy, bo coś,za coś.
  • ~jan
    (2010-11-12 08:25)
    O co tym urzędasom chodzi?
    O łapówę od Google?
  • ~lol
    (2010-11-12 08:28)
    Gdzie moj kometarz
  • ~lol
    (2010-11-12 08:30)
    Inne sluzby rowniez maja nieograniczony do naszych danych zajmijcie sie najpierw tym.
  • ~re ~jan
    (2010-11-12 08:35)
    ~jan2010-11-12 08:25
    O co tym urzędasom chodzi?
    O łapówę od Google?

    Wszystko podobno ma swoją cenę, a Google jest bogate, może uda się posmarować i ktoś zarobi - kupi parę samochodów i da zarobić prostytutkom w imię sprawiedliwości i ochrony dóbr osobistych oczywiście.
  • ~loleks
    (2010-11-12 09:04)
    Google jest większym monopolistą od Gazpromu którego tak bardzo się obawiamy.
    W przeciwieństwie do Gazpromu szpieguje internautów, filmuje ulice, skanuje sieci, ma dostęp do wielu prywatnych danych internautów.
    Obserwuje każdą otwieraną przez nas stronę w internecie bez naszej zgody. Jakieś googlesyndication, google-analitics przesyła do jakiejś centrali dane o każdej otwiertanej przez nas stronie, na szczęście to dziadostwo .zablokowałem dodatkiem noscript.
  • ~re IoI
    (2010-11-12 09:10)
    ~lol2010-11-12 08:30
    Inne sluzby rowniez maja nieograniczony do naszych danych zajmijcie sie najpierw tym.

    Służby jak wiadomo działają w sposób tajny więc czasami zagrażają życiu i zdrowiu obywatela, ale chronią jego dane osobowe, kiedy jest to im wygodne oczywiście.
  • ~Wszyscy powinniście kochać Amerykę!
    (2010-11-12 09:36)
    ~loleks2010-11-12 09:04
    Google jest większym monopolistą od Gazpromu którego tak bardzo się obawiamy.
    Obserwuje każdą otwieraną przez nas stronę w internecie bez naszej zgody. Jakieś googlesyndication, google-analitics przesyła do jakiejś centrali dane o każdej otwiertanej przez nas stronie, na szczęście to dziadostwo .zablokowałem dodatkiem noscript.

    Ja nie mam nic do ukrycia, niech się boją ci co mają. Ja kocham USA, więc CIA mi nie straszne.
  • ~123
    (2010-11-12 09:42)
    Firma Google to głównie producent wirusów. Wypuszczają średnio jeden wirus tygodniowo. Macie je w swoich komputerach bo firmy antywirusowe boją się zakwalifikować tych programów jako wirusy, jeżeli używać Gmail to musicie też wiedzieć że Google czyta wszystkie Wasze emaile, specjalne programy-roboty analizują Wasze listy, spisują adresy email w nich zawarte i inne ważne informacje.Ciężko się bronić przed tą firmą, podstawą jest nieużywanie cookies, czyli cookies kasujcie po każdym zamknięciu przeglądarki. Nie używajcie CHROME, GOOGLE TOOLBAR, GMAIL, oraz aplikacji GOOGLE EARTH itp.
  • ~uczciwy obywatel.
    (2010-11-12 09:47)
    Gazprom też szpieguje podsłuchując przez rury gazowe. Kazda ruira działa podobnie jak to kiedyś na statkach stosowano do rozmawiania pokładu z maszynownią. Dlatego ja mam kuchenkę elektryczną. Co prawda cewka w kuchni indukcyjnej działa jak mikrofon i RWE też wszystko podsłuchuje, ale moja Mama postawiła na fajerce radio Maryja dla zagłuszania naszych rozmów.
  • ~Czy zagraża nam nowa wyszukiwarka
    (2010-11-12 10:05)
    Platforma powinna stworzyć wyszukiwarkę branżową i zatopić nią Google- prezentującą Donalda i jego kolegów tylko w dobrym świetle będzie to uczciwe i zgodne z oczekiwaniami PO.
  • ~Supervisor
    (2010-11-12 10:49)
    Korzystacie na codzień z technologii, o której mozliwościach nie macie zielonego pojęcia. Z telewizorów przeskoczyliście na internet ale mentalnością jesteście na poziomie poprzednich pokoleń ...
    To do tych wszystkich, którzy nie widzą problemu bo korporacja Google własnie was potrzebuje.


    A pomysłów im nie brakuje i wszystkim co mówią:

    -przecież to tylko ...
    -co im po tym ?

    proszę obudźcie się. To samo medium może wam dać tyle wiedzy ile chcecie. Wiedza albo głupota na wzór społeczeństwa amerykańskiego - sami wybierzcie

    Pomysłów im nie brakuje ale za duzo, żeby o tym tutaj pisać

    Natomiast tym co do tematu włączają motyw polityczny daję ignora.
    Cały czas mam nadzieję, że Polacy to mądrzejsze społeczeństwo od amerykańskiego. I naprawdę chcę w to wierzyć!
  • ~Supervisor
    (2010-11-12 10:56)
    Osobiście mogę się pochwalić, że namierzyłem taki samochód i mam jego numery rejestracyjne. Mam zdjęcia co oni robią. W odpowiednim czasie wykorzystam ten materiał. Zainteresowanych tematem zapraszam do dyskusji. Supervisor
  • ~Nadzieja matką głupich ?
    (2010-11-12 11:01)
    ~Supervisor2010-11-12 10:49

    Cały czas mam nadzieję, że Polacy to mądrzejsze społeczeństwo od amerykańskiego. I naprawdę chcę w to wierzyć!

    Nie wiem na którym miejscu w rankingach wysokości dochodu narodowego na mieszkańca jest Polska, ale USA chyba gdzieś na początku, nie mówiąc o rozwoju gospodarczym.
  • ~Czy nowy Chiński Mur?
    (2010-11-12 11:09)
    ~Supervisor2010-11-12 10:49
    Korzystacie na codzień z technologii, o której mozliwościach nie macie zielonego pojęcia. Z telewizorów przeskoczyliście na internet ale mentalnością jesteście na poziomie poprzednich pokoleń ...
    To do tych wszystkich, którzy nie widzą problemu bo korporacja Google własnie was potrzebuje.

    Zastanawiam się do czego Google nas potrzebuje, może ktoś wyjaśni ? Może ja bardziej potrzebuję Google niż ono mnie? Używam Google i źle na tym nie wychodzę. Może powinni zagrozić karą więzienia za używanie Google jak w Chinach ?
  • ~Supervisor
    (2010-11-12 11:26)
    do Nadzieja

    Amerykanie to bezmyślni konsumenci dóbr. Google kocha takich ludzi :-). Nie dajcie się zbałamucić.

    A tak przy okazji byłem u kolegi, korzystaliśmy z internetu i nagle weszło na stronę okienko w miejscem na maila i chyba wiek czy coś tam coś tam. Jakaś tzw.przez was błachostka.
    Mój nieświadomy kolega migiem wpisał te dane i wrócił do odwiedzanej strony.
    Później zapytałem go dlaczego to zrobił bezkompletnego zastanowienia?

    No to chyba wszystko w tym temacie ?

    do Nadzieja

    A co do porównywania zamożności obywateli myslę że odpowiedź można znaleźć w historii...

Może zainteresować Cię też: