PKP Intercity uruchomi w trzy kolejne weekendy września dodatkowe połączenia Łodzi z Warszawą - poinformowała rzeczniczka przewoźnika Małgorzata Sitkowska. Ma to zapewnić transport pasażerom korzystającym z łódzkiego lotniska podczas remontu warszawskiego portu.

Reklama

We wrześniu łódzki Port Lotniczy im W. Reymonta przejmie część połączeń remontowanego Portu Lotniczego im. Chopina w Warszawie i obsłuży ponad 100 dodatkowych lotów. Łódzkie lotnisko dodatkowe loty będzie obsługiwać przez trzy kolejne wydłużone weekendy (od piątku do poniedziałku): 3-6 września, 10-13 września i 17-20 września.

W tym czasie w porcie lotniczym w Warszawie będzie trwał remont krzyżówki dwóch pasów startowych i część lotniska będzie zamknięta - droga startowa będzie wtedy skrócona do 1,3 km. Z lotniska będą mogły startować tylko mniejsze samoloty, dlatego część ruchu przeniesie się do Łodzi.PKP Intercity uruchomi dodatkowe, nocne połączenia na trasie Warszawa Centralna - Łódź Kaliska - Warszawa Centralna. "Dodatkowych 14 pociągów uzupełni już istniejącą siatkę połączeń na tej trasie. Dzięki nim podróżni planujący wyloty we wczesnych godzinach porannych lub lądujący w Łodzi w późnych godzinach wieczornych bez problemu dojadą na miejsce pociągiem" - poinformowała rzeczniczka.

Dodatkowy skład Tanich Linii Kolejowych odjedzie ze stacji Łódź Kaliska do stolicy o godzinie 00.10, natomiast pierwszy pociąg z Warszawy Centralnej ruszy do Łodzi o godzinie 02.15.

Zmiany zapowiedziały wcześniej także Przewozy Regionalne. Od 4 do 6 września oraz 11, 12, 18 i 19 września ostatni pociąg InterRegio relacji Łódź Fabryczna - Warszawa Wschodnia zostanie przesunięty z godziny 19.32 na 0.45. W tych dniach pociąg przyjedzie: do Koluszek o 1.09, do Skierniewic o 1.34, do Żyrardowa o 1.50 i do warszawskich stacji: Zachodnia o 2.18, Centralna o 2.23 i Wschodnia o 2.33. Ma to zapewnić pasażerom lotniska dogodne połączenie ze stolicą.

Dyspozytor ma być w kontakcie z obsługą lotniska i w przypadku opóźnienia przylotów podjąć decyzję o ewentualnym opóźnieniu odjazdu pociągu PR.