Od 3 września w pociągach TLK kursujących między Przemyślem i Wrocławiem oraz Wrocławiem i Poznaniem, pasażerowie mogą kupić bilet u konduktora płacąc kartą płatniczą - poinformowało we wtorek PKP Intercity. Do tej pory kartą można było płacić tylko w pociągach EuroCity i Express InterCity, w których drużyny konduktorskie miały terminale mobilne. Teraz kartą płacić można też w pociągach należącej do PKP Intercity marki TLK, kursujących między Wrocławiem i Przemyślem oraz Wrocławiem i Poznaniem.

Jak powiedziała PAP Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity, trasy te wybrano ze względu na ich dużą popularność. "Zobaczymy czy rozwiązanie się sprawdzi, prawdopodobnie późną jesienią albo w zimie wprowadzimy płatności kartą w innych pociągach TLK" - zapowiedziała. Wcześniej, pod koniec sierpnia, PKP Intercity umożliwiło rezerwację miejsc w pociągach TLK. Dotyczy to przejazdów pierwszą klasą. Rezerwacja miejsca na przejazd dowolną trasą w pociągu TLK w przedsprzedaży ma kosztować 10 zł.

W barwach TLK jeździ ponad 300 pociągów, do ich obsługi wykorzystywane jest 1700 wagonów oraz ponad 180 lokomotyw. Drużyny konduktorskie TLK liczą 1300 osób.Według szacunków, w tym roku TLK przewiozą 45-47 mln pasażerów.