To początek końca systemu emerytalnego

| Aktualizacja:

Minister pracy chce drastycznie zredukować składkę na rzecz ZUS. A w 2011 roku nawet ją zawiesić. Do OFE nie trafiłaby nawet złotówka. Wspierają ją w tym minister finansów Jacek Rostowski i wicepremier Waldemar Pawlak, liczący, że pieniądze z naszych składek pomogą im spiąć budżet.

wróć do artykułu
  • ~Pabo
    (2010-08-11 07:18)
    Kolejne Cuda tuskomatołka!!
  • ~piotrek
    (2010-08-11 10:10)
    Kiedy przychodzil czas decydowania, gdzie mam odprowadzac skladki, to oczywiscie wybralem ZUS - nie OFE - bylem przewidujacy - wczesniej czy pozniej musialo dojsc do czegos takiego. Pane Pawlak a co z oslawionym KRUS-em? Moze i tam poszukac oszczednosci?
  • ~fezz
    (2010-08-11 14:24)
    Czytam o kolejnych 'genialnych' pomysłach tuskowego rządu i po każdym takim artykule aż chciałby się żeby wrócił pisowski rząd (choć osobiście nie trawię pisu). Nie pamiętam, żeby za ich kadencji były takie numery wywijane podatnikom. Aż chce się krzyczeć.
  • ~lechu
    (2010-08-11 14:52)
    wara od naszej kasy
  • ~Allahadin
    (2010-08-11 14:38)
    Ta cala sytuacja w Polsce wyglada troszke tak jak w tym starym powiedzonku, ze jak nic nie umiesz lub jestes kiepski w tym co robisz to jedynym rozwiazaniem jest wejscie sie do polityki i rzadu. Wypisz, wymaluj polskie "elity"
  • ~zbigniew jan
    (2010-08-11 11:07)
    to bedzie nasluszniejsza decyzja, zabrac finansowym hienom i pasozytom / oni trwonia nasze skladki a pod koniec zycia okaze sie ze zbankrutowali a minister boni jest lobbysta funduszy i bierze niemaly grosz za to dzialanie /, zycie na nasz koszt za nasze pieniadze a tak skarb panstwa bedzie nam winny obojetnie kto bedzie rzadzil zmuszony bedzie rozliczyc sie ze skladek, powinni pomyslec tylko jak zainwestowac nasze srodki tz. oprocentowac zeby po 10 latach bylo np. 50 % wiecej i obojetnie czy rzad bierzaco bedzie pokrywal dlugi budzetowe czy nie, i co najwazniejsze nie zbankrutuje jak prywatne fundusze patrz. USA, jak polska zbankrutuje to my wszyscy zbankrutujemy...sluszna decyzja...
  • ~z211
    (2010-08-11 10:58)
    A co na to prawo zmiana warunkow umowy przez jedna strone to znaczy Strasburg
  • ~OFE OK
    (2010-08-11 11:09)
    Tak to jest jak PSL chętnie sięga po cudze, niech Pawlak i Fedak wezmą się za reformę KRUS i tym łatają budżet. Łapy precz od moich sładek w OFE, póki tam mam pieniądze będę mieć emeryturę, a z ZUS-em nigdy nie wiadomo, w konću tylko wirtualnie mam tam pieniądze.
  • ~j
    (2010-08-11 10:51)
    No wreszcie rozgonią tych złodziei z OFE, brawo Donald pogoń tych parchów...
  • ~taka prawda
    (2010-08-11 10:33)
    mam duży szacunek dla ministra Rostowskiego, ale tutaj zdecydowanie nie ma racji.
    Rozumiem, że ma kłopoty z udżetem, ale nie tędy droga.
  • ~zibi
    (2010-08-11 10:26)
    MYLICIE SIĘ, to wam POkraki chą ukraść pieniądze, a nie babciom i dziadkom. Staruszkowie najwyżej nie będa mieć corocznej rewaloryzacji emerytur, ale ich emerytury sa neinaruszalne, chyba że... będą takie załamania i katastrofy jak w Rosji za Jelcyna, ale to Was POkraki chcą bezczelnie okradać i to Wy musicie temu skutecznie przeciwstawić się
  • ~babcia58
    (2010-08-11 10:07)
    Zabieraliscie babci dowod. Teraz zabierzcie babci emeryture.
    A tu piszacym zycze zeby was tak traktowano za 30 - 40 lat
  • ~ludzie_spokojnie..
    (2010-08-11 14:18)
    Nie wiem skąd to oburzenie. Jak tak pomyśleć logicznie. Nawet
    likwidacja OFE = mniej ludzi rządzących się naszymi pieniędzmi = mniejsza biurokracja = więcej pieniędzy w naszych rekach.
    Według mnie nic złego się nie dzieje...
  • ~pompo0
    (2010-08-11 10:04)
    Ważniejszym jest by dostali pracę Ci ktorzy jej nie mają. Emeryci mogą się, jeśli zatrudnić do opieki nad chorymi lub dziećmi. Dorabiają przecież obecnie głównie nie dla siebie, a dla swych dzieci i wnuków. Na coś trzeba się zdecydować. Poszli na emeryturę niech zwolnią miejsce pracy dla bezrobotnych którym Państwo musi płacić zasiłki.
  • ~Furman
    (2010-08-11 12:33)
    Młodzi za nim ,coś powiecie lub zrobicie,pomylście chociaż chwilę.A to wystarczy,żeby wyciągnąć miecz.Piszę to potomek Juranda ze Spychowa.On sobie radził z Krzyżakami,Król nie do końca.
  • ~wykidajło
    (2010-08-11 11:20)
    Młodzi ludzie, pora się rozmnażać bo za kilkanaście lat nie będzie żadnych emerytur.
  • ~ehhh
    (2010-08-11 12:05)
    do ~antymoher : wy już naprawdę kompletnie zgłupieliście.
    pamiętaj: jak ty teraz drugiemu, tak w przyszłości ktoś tobie.

    opamiętajcie się dzieciaki.

    kraj , w których wszystko wolno opluć i każdą wartość podeptać szybko upadnie.
  • ~alfa
    (2010-08-11 10:54)
    Jak Pawlak o tym decyduje, to nie będzie żadnej reformy, będzie znowu chronił ,,swoich,,
  • ~UDD
    (2010-08-11 11:37)
    To jest bandytyzm w biały dzień i do tego w rękawiczkach rządowych.Dzięki podwyżkom i tak ci ludzie skazani są na unicestwienie z wyjątkiem dobrze opłacanej byłej/a może tylko uśpionej/ SB ,UB i WSI.Gratuluję mafijnemu ugrupowaniu POPSL kolejnej,superidiotycznej propozycji...W przyszłych planach zapewne licytacja organów do przeszczepów niewolników z Polski,bo funduszy na leczenie także brak...
  • ~POważne pytanie?
    (2010-08-11 10:41)
    Ile bramek Premier strzelił przez te 1000 dni?