Dziennik Gazeta Prawana logo

Firmy farmaceutyczne winne strajków lekarzy?

12 października 2007, 11:31
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Prawie 2 miliony złotych wydały koncerny farmaceutyczne na lobbing, by zwiększyć wydatki na ochronę zdrowia. DZIENNIK ujawnia tajne informacje z prezentacji dla szefów zagranicznych firm farmaceutycznych sprzedających leki do Polski.
W materiałach jest m.in. plan działania koalicji, w skład której wchodzą m.in.: Stowarzyszenie Przedstawicieli Firm Farmaceutycznych, Naczelna Izba Aptekarska, Naczelna Izba Lekarska i Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych. Zapisane są w nim konferencje prasowe, spotkania z udziałem przedstawicieli służby zdrowia, akcje promocyjne. Celem jest radykalne zwiększenie wydatków na służbę zdrowia. Tylko że na te akcje przeznaczono prawie dwa miliony złotych - czytamy w DZIENNIKU.

Prezentacja potwierdzałaby podejrzenia polityków, że firmy farmaceutyczne mogły mieć coś wspólnego ze strajkami. Promocję zaplanowano na okres luty - sierpień. A to właśnie w lutym zaczęły się pierwsze strajki w służbie zdrowia!

Kamila Kolanowska

ZOSTAW KOMENTARZ
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj