Sezon urlopowy w pełni. Pracownicy biur marketingu banków działających w Polsce nie próżnują, bo co chwila pojawiają się w prasie, radio i telewizji nowe kampanie pożyczek/kredytów gotówkowych takie jak chociażby ostatnia reklama kredytu gotówkowego z miesięcznymi wakacjami w spłacie Eurobanku z Michałem Żebrowskim i Janem Peszkiem czy tez cały czas silnie promowany w mediach kredyt konsolidacyjny GE Money Banku.

Reklama

>>> Założysz lokatę, dostaniesz samochód

Kuszą one swoich potencjalnych nabywców elastycznością spłaty (przerwa w spłacie kredytu – tzw. wakacje kredytowe np. Eurobank), czasowo obniżonym oprocentowaniem (np. niższe oprocentowanie przez pierwszych kilka miesięcy spłaty albo po wcześniejszej prawidłowej obsłudze spłaty kredytu ostatnie raty odsetkowe spłacane są przez Getin Bank czy też skutecznie namawiając znajomego na skorzystanie z danej oferty kredytowej otrzymujemy konkretne pieniądze za taką akwizycję na rzecz Kredyt Banku).

Rada Polityki Pieniężnej dokonała w czerwcu 2009 kolejnej obniżki stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego dzięki czemu maksymalny pułap odsetek pobieranych przez bank może wynosić obecnie 20% (czterokrotność stopy procentowej kredytu lombardowego) – banki rekompensują sobie ten fakt zachęcaniem klientów do skorzystania z ubezpieczenia na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

>>> Ile Cię kosztuje karta kredytowa

Czołówka rankingu, tj. dwie pierwsze pozycje nie uległy zmianie w stosunku do rankingu czerwcowego – liderami pozostają Polbank EFG z Kredytem na Miarę i Volkswagen Bank z Kredyt Plus, które proponują oprocentowanie na poziomie poniżej 12 proc. Na uwagę zwraca spadek o dwa miejsca pozycji Kredyt Banku z ofertą kredytu gotówkowego, co związane jest z podwyżką oprocentowania o 2 punkty procentowe.

Niezmiennie najlepsze warunki kredytowania uzyskać można w instytucji, w której jesteśmy już znani (posiadamy konto albo kiedyś zaciągaliśmy kredyt), chociaż co chwila pojawiają się nowe oferty i warto sprawdzać nowe propozycje banków.

Aktualne porównanie kredytów gotówkowych

Bank Oproc. nominalne Rata równa w złotych prowizja
Polbank EFGKredyt na miarę 11,9 proc. 444 0 proc. zapytaj
Volkswagen BankKredyt plus 11,95 proc. 444 1 proc. zapytaj
PKO BPMax pożyczka, mini rata 12,75 proc. 446 5 proc. zapytaj
Skok StefczykaPożyczka gotówkowa 14,5 proc. 450 5 proc. zapytaj
Kredyt BankKredyt gotówkowy 15 proc. 451 5 proc. zapytaj
MultibankMultigotówka 15,25 proc. 451 5 proc. zapytaj
BGŻPożyczka Tu i Teraz 15,5 proc. 452 5 proc. zapytaj
Allianz BankKredyt gotówkowy 16,9 proc. 452 5 proc. zapytaj
MillenniumPilna pożyczka 16,9 proc. 456 5 proc. zapytaj
INGPożyczka gotówkowa 17,5 proc. 456 5 proc. zapytaj

Założenia: kredyt na 5 000 zł, 12 miesięcy, raty równe

p