Szacuje się, że w przyszłym roku co trzecie mieszkanie w Warszawie będzie odpowiadało kryteriom rządowego programu "Rodzina na swoim" - obliczył Expander z serwisem Szybko.pl. To dobra wiadomość dla tysięcy młodych małżeństw. Jeśli zarobki tych par nie są zbyt wysokie, to młodzi dostaną spore wsparcie przy zakupie własnego "M". Państwo będzie dopłacać im do odsetek kredytowych kilkaset złotych miesięcznie.

Według raportu, który publikuje dziś "Gazeta Prawna", jeśli ubogie małżeństwo znajdzie sobie nie za duże mieszkanie w stolicy za 200 tysięcy złotych, to miesięczna rata kredytu na 20 lat nie będzie wynosiła 1761 zł, ale 984 zł. Dopłaty będą zagwarantowane aż przez 8 lat.

Dopłaty ruszą nie tylko w stolicy. "Gazeta Prawna" pisze, że mieszkań staniały także i w innych dużych miastach. Kryteria programu będzie spełniać połowa ofert we Wrocławiu i więcej niż 50 procent mieszkań w Poznaniu. Mało tego, w Katowicach i w Łodzi z dopłatą będzie można kupić niemal każde mieszkanie do 75 metrów kwadratowych.