Kolejarze otworzyli we wtorek oferty, które wpłynęły w przetargu na remont warszawskiego dworca centralnego. Obiekt ten chcą wyremontować tylko dwaj oferenci, choć w pierwszym etapie przetargu, w lutym, zgłosiło się sześć firm.

Reklama

Jak wyjaśnił rzecznik PKP Michał Wrzosek Wrzosek, teraz komisja przetargowa musi zakończyć prace, sprawdzić oferty pod względem formalnym, ocenić je i przedstawić zarządowi. "Wtedy będą dwie drogi. Albo zarząd wybierze jedną z tych ofert, albo rozpisze przetarg od nowa" - wyjaśnił. Dodał jednak, że decyzje w tej sprawie zapadną wówczas, kiedy komisja przetargowa zakończy prace. Jeżeli zarząd zastosuje pierwsze rozwiązanie, będzie musiał zabezpieczyć dodatkowe kilkanaście milionów złotych na inwestycję.

Wrzosek zapewnił, że termin zakończenia remontu dworca, czyli przed EURO 2012, nie jest zagrożony. "Nawet jeśli rozpiszemy przetarg od nowa, to i tak absolutnie nie ma możliwości, byśmy nie zdążyli z remontem przed EURO 2012" - zapewnił. Dworzec Centralny przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej ma być jedynie wyremontowany, bez zasadniczej przebudowy. Budynek, podziemia i perony mają być gruntownie wyczyszczone. PKP SA chce, by na dworcu pojawił się nowy system informacji dla pasażerów, nowe biletomaty, punkty informacyjne; zamierza także uporządkować galerie handlowe. Inwestycja będzie finansowana ze środków własnych PKP SA.