Nowe konto BZ WBK jest bez opłat, o ile na rachunek wpływa co miesiąc 1 tys. zł. To niewiele, zważywszy że np. agresywnie pozyskujący klientów Alior Bank limit ustanowił na 2 tys. zł (1 tys. zł w przypadku osób do 24 roku życia).

Do założenia nowego konta będzie przekonywał Gerard Depardieu, który jest kolejną gwiazdą zagraniczną zatrudnioną przez BZ WBK. Wcześniej do korzystania z usług banku zachęcali John Cleese, Leo Beenhakker i Danny DeVito.

Ale konkurencja na tym rynku się zaostrza - banki od wielu miesięcy traktują sprawę rachunku strategicznie. Kilkanaście dni temu ofertę kont przemodelował zupełnie Deutsche Bank, oferując 7 rodzajów kont, z czego trzy są bezpłatne.Plany są ambitne- do końca roku 100 tys. nowych kont, czyli podwojenie stanu obecnego.

Jeszcze więcej, bo aż 150 tysięcy, nowych rachunków chce pozyskać Lukas Bank, który na koniec 2009 roku prowadził ponad 935 tysięcy kont. Tu także doszło do zmiany oferty i wprowadzenia pakietów dla trzech grup klientów, w zależności od stopnia korzystania z usług bankowych.

>>> Czytaj więcej: Darmowe bankomaty i prowadzenie konta - banki coraz agresywniej walczą o klientów