Z badania przeprowadzonego przez IPSOS* wynika, że kadrowi i pracownicy działów personalnych w polskich firmach mają utrudniony dostęp do informacji pomagających im w wypełnianiu obowiązków zawodowych. Brakuje im pogłębionych, na bieżąco aktualizowanych informacji oraz porad ekspertów. Powodem takiej sytuacji jest ograniczony dostęp do szkoleń i kursów zawodowych oraz minimalizowanie wydatków na prasę i czasopisma specjalistyczne. Natomiast informacje dostępne bezpłatnie, np. w serwisach internetowych, nie są wystarczające dla specjalistów chcących rozwijać się i mieć dostęp do najnowszych informacji o zmianach w prawie i wytycznych ekspertów.

Reklama

Jednocześnie większość kadrowych chciałaby korzystać ze specjalistycznych serwisów internetowych ze względu na możliwość szybkiego wyszukiwania i selekcji informacji, łatwość i wygodę użytkowania, dostęp do informacji aktualizowanych w ciągu dnia, szerszy zakres informacji w porównaniu z wydaniami papierowymi. Kadrowi rozumieją też konieczność korzystania z internetowych serwisów płatnych – zdają sobie sprawę, że za specjalistyczne informacje i doradztwo z zakresu prawa trzeba czasem zapłacić.

Płatne serwisy internetowe wydają się dobrą alternatywą dla stosunkowo drogich szkoleń zawodowych. Dla dużej grupy specjalistów wydają się też łatwiejsze w użytkowaniu niż materiały drukowane, papierowe.

Najnowszym produktem tego typu jest Serwis Kadrowy Gazety Prawnej, przygotowany przez INFOR Biznes, wydawcę Dziennika Gazety Prawnej – www.kadry.gazetaprawna.pl.

Jest to internetowy serwis dla kadrowych i wszystkich pracowników działów personalnych w firmach i instytucjach publicznych oraz urzędach. W jednym miejscu zbiera narzędziowe, praktyczne teksty z Gazety Prawnej (żółte strony Dziennika Gazety Prawnej), Tygodnika Podatkowego i Tygodnia Prawa Pracy i Ubezpieczeń. Zawiera również dużą liczbę tekstów poradniczych przygotowywanych ekskluzywnie na potrzeby Serwisu. Porady pogrupowane są w kategorie Prawo pracy, Ubezpieczenia społeczne, Wynagrodzenia, BHP. Użytkownicy mają również dostęp do bazy ponad 400 aktów prawnych i orzeczeń, aktywnych druków, wzorów pism i dokumentów, wskaźników i stawek oraz kalkulatorów.

Serwis zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne kadrowym – zawsze aktualne. Nie jest to tylko archiwum tekstów z Gazety Prawnej, ale także kompendium wiedzy i praktycznych opracowań, aktualizowane na bieżąco. Zawiera materiały zgodne z bieżącym stanem prawnym.

Unikalną wartością serwisu jest możliwość uzyskania odpowiedzi na indywidualne zapytanie użytkownika już w ciągu 24 godzin! Na pytania odpowiadają radcy prawni, doradcy podatkowi oraz najlepsi eksperci z kancelarii prawnych, wybranych do współpracy przez Gazetę Prawną.

Już od dziś, do końca roku, użytkownicy mają możliwość skorzystania z serwisu zupełnie bezpłatnie. Wystarczy się zarejestrować na www.kadry.gazetaprawna.pl/rejestracja

Regularna cena Serwisu Kadrowego Gazety Prawnej to 62,50 zł netto miesięcznie za wersję Standard i 110 zł netto miesięcznie za wersje Premium, która umożliwia zadawanie pytań ekspertom.

Serwis Kadrowy Gazety Prawnej i Serwis Księgowy Gazety Prawnej są również dostępne bezpłatnie dla każdego prenumeratora Dziennika Gazety Prawnej, zarówno z wersji prenumeraty Premium, jak i wersji Standard. Więcej informacji TUTAJ.

*Badanie realizowane było metodą On-Line (Computer Assisted Web Interview – ankieta internetowa), przez IPSOS w lipcu 2009 r., na próbie 640 kadrowych zatrudnionych w polskich firmach.