Szerokopasmowy Internet Cyfrowego Polsatu będzie oferowany jako usługa domowa, z możliwością mobilności, co pozwala na korzystanie z usługi dostępu do Internetu nie tylko w domu, ale także, np. w ogródku, na działce czy na wakacjach, po uprzednim sprawdzeniu zasięgu sieci.

Reklama

W pierwszym etapie zasięgiem usługi będzie objętych blisko 20 milionów osób i 40 procent populacji obecnych klientów Cyfrowego Polsatu. Planowane są kolejne etapy rozwoju sieci, uwarunkowane zainteresowaniem usługą ze strony klientów.

>>>Ruszył Polsat w wersji dziecięcej

W ramach nowej usługi Cyfrowy Polsat zaoferuje dwa modele modemów Sierra Wireless: USB 306 oraz USB 307. Są to najnowsze oraz najszybsze modemy typu "USB stick", najwyższej 14 kategorii. Urządzenia pozwalają na pobieranie danych z prędkością do 21,6 Mb/s w technologii HSPA+ oraz na wysyłanie danych z prędkością do 5,76 Mb/s. W zestawie znajduje się także antena zewnętrzna, która poprawia zasięg sieci i siłę sygnału.

Uruchamiany dzisiaj test konsumencki ma na celu kompleksowe sprawdzenie usługi i systemów ją obsługujących oraz poznanie oczekiwań klientów wobec niej jeszcze przed komercyjnym startem. Weźmie w nim udział kilka tysięcy obecnych i nowych klientów Cyfrowego Polsatu z obszarów, gdzie usługa będzie dostępna w pierwszym etapie. Uczestnicy badania otrzymają nielimitowany, bezpłatny, dostęp do Internetu. W zamian Cyfrowy Polsat oczekuje od testerów aktywnego korzystania z Internetu, cyklicznego raportowania w sprawie jakości usługi oraz zgłaszania wszelkich nieprawidłowości w jej działaniu. Na zakończenie testu jego uczestnicy otrzymają bardzo atrakcyjną cenowo propozycję regularnego korzystania z Internetu Cyfrowego Polsatu.

Oferta komercyjna usługi dostępu do Internetu zostanie wprowadzona już w I kwartale 2010 r. Oferta usług zintegrowanych będzie dostępna w II kwartale przyszłego roku, a w kolejnym kroku, jeszcze w 2010 r., planowane jest rozszerzenie pakietu usług o telefon stacjonarny.

Czytaj dalej>>>W ramach VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej w ciągu roku zostanie pokazanych minimum 320 pozycji filmowych. W ciągu jednego dnia widz będzie mógł wybierać spośród około 15 propozycji. Co tydzień będzie przedstawiana nowa oferta, a miesięcznie udostępnionych zostanie 30 nowych produkcji. Kanały VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej znajdą się na pozycjach 51 – 65 na liście kanałów Cyfrowego Polsatu.

"Wszyscy nasi abonenci chcą mieć łatwy i funkcjonalny dostęp do możliwie najbogatszej oferty filmowej, a jednocześnie cenią sobie swobodę i możliwość wyboru. Dlatego na naszą usługę przeznaczyliśmy 15 kanałów satelitarnych. Wprowadziliśmy takie rozwiązanie technologiczne, które pozwala wszystkim abonentom i użytkownikom, bez względu na rodzaj posiadanego dekodera wypożyczać filmy z naszej oferty. Dzięki niej w prosty i szybki sposób można wybrać i obejrzeć film bez konieczności wychodzenia z domu, kupowania dekodera z twardym dyskiem czy ściągania filmu przez satelitę na dysk dekodera. Zadbaliśmy, żeby oferowane filmy były jak najciekawsze." - powiedział Dominik Libicki, Prezes Zarządu w Cyfrowym Polsacie SA.

>>>Tam najtaniej obejrzysz filmy

Nowa usługa jest dostępna na terenie całego kraju, dla wszystkich, ponad 3,5 miliona abonentów i użytkowników, posiadających dowolny dekoder Cyfrowego Polsatu. Oferowane filmy podzielono na 3 kategorie „Nowość”, „Hit” i „Katalog”. W zestawie „Nowość” znajdują się najnowsze produkcje, które ostatnio można było oglądać w kinach lub niedawno wyszły na DVD, np.: zdobywca 8 Oscarów i 4 Złotych Globów „Slumdog: Milioner z ulicy”. „Hit” to tytuły znane i poszukiwane przez widzów, jak np. pierwsza część bijącej rekordy popularności sagi „Zmierzch”, gwiazdorskie „Kochanice króla” ze Scarlett Johansson i Natalie Portman, czy też pełna uroku komedia romantyczna „P.S. Kocham Cię” z Hilary Swank i Gerardem Butlerem. Natomiast „Katalog” będzie zawierał filmy lubiane, do których nie raz każdy widz powraca, w tym doskonała komedia : „Czego pragną kobiety” z Melem Gibsonem i Helen Hunt oraz głośny thriller z Nicole Kidman „Inni”.

Wszystkie pozycje filmowe można kupować pojedynczo i uzyskiwać do nich dostęp przez 24 godziny, dodatkowo naszym abonentom proponujemy specjalną ofertę, tj. w ramach jednej opłaty umożliwiamy dostęp do ok. 30 pozycji katalogowych w miesiącu. Jednorazowa opłata daje wielokrotny dostęp do wybranego filmu przez dwadzieścia cztery godziny, w cenach:

•Nowość11 zł

•Hit 8 zł

Reklama

•Katalog 5 zł

Miesięczny dostęp do filmów z kategorii „Katalog” kosztuje 20 zł.

Filmy z VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej można zamawiać poprzez stronę www.cyfrowypolsat.pl (korzystając z Internetowego Centrum Obsługi Klienta – ICOK), Infolinię, SMS oraz punkty sprzedaży Cyfrowego Polsatu.