"Budowa sieci bezprzewodowego internetu przez Sferię i Aero2, która kosztować może nawet 1 mld zł, to inwestycja obliczona na zwrot po kilku latach, a jednocześnie element budowy dużego koncernu multimedialnego" - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Zygmunt Solorz-Żak, udziałowiec Sferii, właściciel Grupy Polsat i Cyfrowego Polsatu. Wejście na rynek szerokopasmowego internetu to dziś najważniejsze przedsięwzięcie biznesowe jednego z najbogatszych Polaków.

Reklama

Usługa dostępu do szybkiego internetu ma najpierw utrwalić dominację na rynku płatnej telewizji notowanego na giełdzie Cyfrowego Polsatu. Jego właściciel rozpoczyna w ten sposób walkę o klientów z oferującymi internet kablówkami oraz największym graczem na tym rynku, Telekomunikacją Polską."Telekomunikacja Polska usiłuje wejść na rynek telewizyjny, my startujemy z usługą dostępu do internetu. To się nazywa konwergencja" - mówi Zygmunt Solorz-Żak.

Właściciel Polsatu zamierza teraz skupić się na rozwoju organicznym całej grupy. Nie planuje natomiast przejęć ani sprzedaży jakiegokolwiek ze swoich biznesów. "Nie jestem funduszem inwestycyjnym, który kupuje coś tylko po to, by sprzedać to potem z zyskiem. Ja przywiązuję się do tego, co robię. I po prostu cieszę się, gdy mi to wychodzi" - mówi.

Więcej informacji:Dzięki szybkiemu internetowi budujemy koncern medialny

p