Na podstawie informacji przekazanych przez poszczególne urzędy wojewódzkie udało się ustalić wysokość nowych wskaźników, które generalnie pozwolą na większą dostępność mieszkań z dopłatą Skarbu Państwa.

Reklama

Gdzie najłatwiej będzie o dopłaty z rządowego programu? Przede wszystkim w Bydgoszczy i Toruniu, gdzie wskaźniki wzrosną o 730 zł. W tych miastach nowy limit cen nieruchomości umożliwiający skorzystanie z programu wzrósł do 7121 zł za mkw. Eksperci szacują, że w stolicy z kredytu z dopłatami będzie można skorzystać przy kupnie nawet 30 proc. mieszkań z rynku wtórnego.

Wskaźniki umożliwiające skorzystanie z programu nie zmienią się w województwie lubuskim i pomorskim. Z naszych wyliczeń wynika, że tylko w dwóch miejscach limity umożliwiające skorzystanie z programu Rodzina na swoim zmniejszyły się. Chodzi o Poznań i województwo lubelskie. W Lublinie do tej pory tylko 17 proc. mieszkań na rynku kwalifikowało się do programu, czyli można je było kupić z dopłatą Skarbu Państwa. Teraz będzie to jeszcze trudniejsze. W Poznaniu ten odsetek do tej pory przekraczał 65 proc.

Więcej informacji: Nowe limity kredytów z dopłatą

p