Sprzedaż nowych mieszkań rośnie, deweloperzy znów mają nabywców na gotowe lokale. Jeden z nich, Polnord jeszcze w tym roku chce rozpocząć dziesięć nowych inwestycji na tysiąc mieszkań. Również dlatego, że niektóre banki znów zaczęły finansować inwestycje deweloperskie.

Reklama

"Sytuacja poprawia się już od końca I kwartału. Miesięcznie sprzedajemy w tej chwili 50–60 mieszkań i to jest już zupełnie przyzwoity wynik" - mówi Wojciech Ciurzyński, prezes Polnordu.Z sondy przeprowadzonej przez GP wśród deweloperów wynika, że coraz więcej firm odczuwa ponowny wzrost zainteresowania mieszkaniami.

"W tej chwili miesięcznie sprzedajemy ok. 30 mieszkań, a na początku roku nie więcej niż 20" - twierdzi Wojciech Grochowski z firmy Arche. W niektórych firmach brakuje już najbardziej popularnych lokali."Wszystkie małe mieszkania, na które jest w tej chwili największy popyt, już są sprzedane. Zostały nam tylko największe lokale" - mówi Piotr Hirny, prezes Hirny DB.

Nawet w okresie wakacyjnym, który nigdy nie był dobry dla deweloperów, sprzedaż mieszkań zwiększyła się. "Sierpień bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Sprzedaliśmy 10 proc. mieszkań, które mamy w ofercie" - mówi Bartłomiej Ślezioński, prezes firmy MK Inwestycje.

Więcej informacji: Wiosną ruszy budowa mieszkań

p