"Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach, wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 PLN" - poinformowała Miziołek.

Reklama

Dodatkowe limity na przykład dzienne lub miesięczne na wypłatę środków mogą być nałożone systemowo przez bank (wydawcę karty) – czytamy w odpowiedzi przesłanej TVN24 Biznes.

Ewa Miziołek podkreśliła, że "limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki w sieci Euronet".

"W ramach jednej wypłaty bankomaty i wpłatobankomaty Euronet Polska wydają maksymalnie 40 banknotów. Jest to limit techniczny urządzenia określający maksymalną liczbę banknotów, które maszyna możne zadysponować w trakcie jednej transakcji. W zależności od rodzaju urządzenia, bankomaty sieci Euronet Polska wypłacają banknoty o nominałach: 20, 50 i 100 zł. W związku z tym, mogą mieć miejsce sytuacje, gdy maksymalna kwota wypłaty w danym momencie wyniesie 800 zł w przypadku, gdy w bankomacie pozostaną jedynie banknoty o nominale 20 zł" - wyjaśniła.

Reklama

W przypadku pojedynczych urządzeń może również zdarzyć się sytuacja, że z uwagi na kończący się zapas banknotów w urządzeniu, wypłata żądanej kwoty może być chwilowo niemożliwa i wówczas rekomendowana jest niższa kwota wypłaty” - oceniła Miziołek.