Dzisiaj, żeby uzyskać tytuł jednej z najbogatszych Polek trzeba mieć minimum 52 mln zł. Tyle ma Justyna Wyciślok, ostatnia bohaterka z tegorocznej listy 50 najbogatszych Polek. Jest ona współwłaścicielką i członkiem zarządu spółki Nicromet.

Reklama

Na pierwszym miejscu rankingu "Wprost" znalazła się Dominika Kulczyk. Jej majątek tygodnik wycenił na 9 mld zł.

Tygodnik przypomina, że najbogatsza Polka to "wspólnie z bratem Sebastianem spadkobierczyni zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka".

Jak podaje "Wprost", na drugim miejscu w rankingu jest Barbara Komorowska z majątkiem wycenionym na 2 mld zł. Tygodnik przypomina, że to od pierwszych liter jej imienia i nazwiska pochodzi nazwa Bakoma.

Według "Wprost" na trzecim miejscu jest Grażyna Kulczyk z majątkiem wycenianym na 1,7 mld mld zł. "Kiedyś najbogatsza Polka, dzisiaj przedstawiana jako matka najzamożniejszej kobiety w kraju".

Kolejne miejsca zajęły Barbara Kaczmarek, która wraz z rodziną prowadzi spółkę Kaczmarek Malewo, największego polskiego producenta instalacji z tworzyw sztucznych. Jej majątek wyceniono na 1,3 mld złotych.

Na 5. miejscu uplasowała się z kolei Teresa Mokrysz, która szefuje firmie Mokate produkującej m.in. kawy i herbaty. Określona została mianem "najbogatszej Ślązaczki, której firma przynosi co roku ponad miliard złotych przychodów". Tę samą lokatę w rankingu zdobyła Elżbieta Kaczmarek ze swoim meblarskim biznesem, który realizuje m.in. zamówienia dla Ikei. Majątek obydwu pań wyceniany jest na równy milion złotych.

W rankingu znalazły się także właścicielki firm kosmetycznych m.in. właścicielka spółki Oceanic - Dorota Soszyńska (700 mln zł) oraz Irena Eris (580 mln zł), czy Magdalena Malaczyńska, która wraz z mężem prowadzi łódzką spółkę Indigo Nails (190 mln zł).

Nie zabrakło także znanych trenerek. Majątek Anny Lewandowskiej, która zadebiutowała na liście rok temu, wyceniono na 231 mln zł, a Ewy Chodakowskiej na 178 mln złotych. Z kolei biznes tenisistki Agnieszki Radwańskiej, którym jest m.in. hotel z 10 apartamentami w samym sercu Krakowa, wyceniany jest na 99 mln zł.

Reklama

Debiutującą na liście jest "polska królowa manicure", czyli Sylwia Gołębiewska (184 mln). Gwiazda stacji TVN Style i prowadząca program "Kosmetyczne rewolucje", która na wzór "Kuchennych rewolucji" Magdy Gessler wyciąga z tarapatów salony kosmetyczne. Wraz z mężem ma spółkę Nesperta, w której portfolio znalazły się takie marki jak Semila, czy Hi Hybrid.