Mieszkanie w zamian za dożywotnią rentę? Nadzór finansowy boi się afer

| Aktualizacja:

Prywatne fundusze obiecują złote góry seniorom, którzy przepiszą na firmy mieszkania w zamian za dożywotnią rentę. Nadzór finansowy boi się jednak, że część z tych ofert może okazać się oszustwem, dlatego chce specjalnej ustawy w tej sprawie.

wróć do artykułu
  • ~kibol
    (2012-11-21 22:23)
    TUSSK Z amber gold TO NAJWIEKSZY KRETACZ I ZLODZIEJ.
  • ~senior
    (2012-11-12 09:22)
    a co, jak ktoś ma 70 lat to od razu głupi i nie potrafi sam o siebie zadbać? Niech no panowie z knf odczepią się od moich pieniędzy i sposobu w jaki chce je wydawać. Może jeszcze w ustawie wpiszą, że jedynie PZU może świadczyć takie usługi? Łobuzy...
  • ~ada
    (2012-11-06 16:43)
    nie nei, mam nadzieje ze nie bede w takiej potrzebie na stare lata, a poki co zastanawiam sie nad wzieciem kredytu teraz, jesli doradca z open znajdzie dla mnie dobre warunki kredytowe to kupie 3 pokoje jeszcze w tym roku
  • ~okradany emeryt
    (2012-11-04 20:03)
    A jakim złodziejskim prawem,sądy bez przewodu sądowego,wydają postanowienia bankom ,i nieraz na jeden dług po dwa razy.w sądzie rejonowym i w elektronicznym w Lublinie,złodziejstwo w biały dzień.Banki święte krowy.
  • ~Mikan
    (2012-11-04 19:56)
    Jakoś mi się nie wydaje dobrym pomysłem na emeryturę mam przed sobą dzięki uprzejmości rządu ok 40 lat pracy ale co miesiąc dodatkowo na lokatę w getine kilka groszy wrzucam. System swoją drogą przezorność swoją.
  • ~Henryk L.
    (2012-11-04 10:02)
    Kilka tygodni temu zwracałem uwagę na ten złodziejski drenaż majątku polskich rodzin. Fundusze hipoteczne maja szansę istnieć tam, gdzie zarówno dochody z pracy, jak i wysokość świadczeń emerytalnych plasują się na poziomie niższym od kosztów utrzymania, czyli tak, jak w naszym kraju !!! Ustrój polityczno-społeczny zmienił się w sposób zasadniczy, a system płac jest kontynuacją powojennego systemu wynagrodzeń, jaki obowiązywał w czasach PRL. Nikt nie konfrontuje poziomu płac (nie tylko najniższych) z kosztami utrzymania. Fatalną ustawę o minimalnym wynagrodzeniu za pracę utrzymał w mocy Sejm V kadencji. Nadal zabiega się tylko o to, aby tempo wzrostu cen nie było wyższe od tempa wzrostu płac - a to, że nawet płaca średnia nie wystarcza na utrzymanie rodziny, nikogo nie obchodzi. Więcej na ten remat na blogu w onet <koszty utrzymania rodziny>.
  • ~bodzio db3
    (2012-11-04 09:27)
    jedno jest pewne złodziei ci u nas dostatek.Ten kraj dba tylko o tych co przy korycie a plebs niech zdycha bo jak będą wybory to znów naobiecuje się gamonią a oni pójdą jak bydło na rzeż
  • ~pin
    (2012-11-04 09:18)
    Oszuści nabiorą kilkadziesiąt dziadków/babci, wypłacą im kilkanaście niby dożywotnich rent a później "zbankrutują" no i co im zrobisz?
    A umowa będzie tak wypisana że nie będą musieli później wypłacać, babcia/dziadek tekstu drobnym druczkiem nie zobaczą!
  • ~zły
    (2012-11-04 09:17)
    tylko w tym złodziejskim państwie mogą się reklamować i działać fundacje jak DOM setki emerytów oszukali i nikt ich nie ściga, żenada.
  • ~amerykanka
    (2012-11-04 08:54)
    Na ludzka glupote nie ma rady. Jezeli babcia i dziadzio sa na tyle naiwni aby nabrac sie na takie propozycje, to zaden rzad od tego ich nie uchroni. Przeciez to jest jedno wielkie oszustwo (system rodem z Ameryki, gdzie wiele osob juz sie nabralo).
  • ~Szrek
    (2012-11-04 08:49)
    Wszystkiemu winne jest Państwo, które pozwala na powstawanie złodziejskich
    instytucji, jak Amber Gold czy Deweloperów budujących mieszkania za tysiąc
    złotych za metr kwadratowy, a po wybudowaniu z licznymi wadami sprzedają
    po pięć sześć tysięcy złotych. Polacy powinni jak najszybciej wybrać nowy
    prawdziwie rozumny i apolityczny Rząd.
  • ~emerytka
    (2012-11-03 21:13)
    Za czym wejdzie w życie ustawa to setki emeryt\ów pójdzie mieszkać po most.
    Oszuści zdążą ze swoim planem, bo już zaczęli krzywdzić starszych nie rzadko schorowanych ludzi. Niech rządzący wezmą się do roboty, bo wszystkie ustawy korzystne dla społeczeństwa leżą gdzieś w kątach Sejmu.
  • ~pkp
    (2012-11-03 20:58)
    a tak to moze tez dzialac http://niezalezna.pl/34454-masz-demencje-oni-cie-usmierca
  • ~Qwerty321
    (2012-11-03 18:06)
    Lemingi zagłosują na każdego socjaliste co im obieca wyższą emeryture/rente/zasiłek, nie wazne jakim kosztem. Ważne że jest "wszystko za free!" i "mi się należy!".
  • ~zelek_akuku
    (2012-11-03 17:17)
    tylko zakladow ubezpieczen i warunek panstwowych
  • ~zbigniew jan
    (2012-11-03 16:18)
    to powinno juz dawno byc zabronione, taka hipoteke powinien moc tylko oferowac ktos kto ma gwarancje panstwowe tz. skarbu panstwa, bo inaczej beda dziadkow i babcie wladze znajdowac w lesie, w jeziorze lub innych miejscach...w tych sprawach o kryminalne zachowania roznych instytucji nie mozna ukrywac...
  • ~senior
    (2012-11-03 15:40)
    złodziejska fundacja DOM reklamowana w TV za mieszkanie warte 250tyś. oferuje niecałe 300zł na miesiąc co nie pokrywa nawet czynszu DLACZEGO PROKURATURA SIĘ NIE ZAJMIE TYMI ZŁODZIEJAMI starszych ludzi okradają.
  • ~Stiff
    (2012-11-03 15:23)
    To jest jedno wielkie oszustwo ,to mieszkanie za kilkaset tysięcy złotych w zamian za kilkadziesiąt tysięcy jałmużny
  • ~óró_kłaj
    (2012-11-03 14:36)
    a niektórzy ciagle sie nie PO-łapali..
  • ~Dziadek
    (2012-11-03 14:07)
    Chcialbym by zabral glos alfa i omega naszej palestry,co broni zlodziej i bandytow ktorzy wchodza do domow starszych ludzi i wedluk tego Pana niewolno ich ruszyc palcem bo zato napadnietemu grozi dozywocie.Jak On taki zlodziejski proceder widzi.