Dziennik Gazeta Prawana logo

Szwed: Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur będzie być może dwucyfrowa

9 sierpnia 2022, 20:15
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Stanisław Szwed
<p>Stanisław Szwed</p>/GW AST
"Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur może być dwucyfrowa" - zapowiedział we wtorek wiceszef MRiPS Stanisław Szwed. Dodał, że zapowiada się rekordowo ze względu na wysoką inflację.

Wiceszef resortu rodziny i pracy Stanisław Szwed był pytany we wtorek w TVP Info o przyszłoroczną waloryzację rent i emerytur.

- powiedział.

Dwucyfrowa waloryzacja?

Dopytywany o wielkość waloryzacji stwierdził:  - powiedział.

Szwed dodał, że zakładają waloryzację nawet na poziomie 9,7 proc., rząd potrzebowałby ok. 30 mld zł środków na ich wypłatę. "W przyszłym roku ten budżet dotyczący środków wsparcia dla emerytów musi być o wiele wyższy, niż w tym roku" - zaznaczył.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj