Miliard złotych dla emerytek z rocznika 1953. ZUS będzie musiał ponownie przeliczyć zaniżone emerytury

ZUS będzie musiał przeliczyć 100 tys. bezprawnie obniżonych świadczeń pobieranych przez kobiety urodzone w 1953 r. – zdecydował wczoraj Trybunał Konstytucyjny. Chodzi o panie, które korzystały z wcześniejszych emerytur

wróć do artykułu
  • ~jaga 53
    (2019-03-07 14:57)
    Dziękuje paniom które walczyły o rocznik 1953 .Bo ta emerytura nam się poprostu należy!!!!!!
  • ~emerytka rocz53
    (2019-03-07 12:09)
    No doczekałyśmy się sprawiedliwości.PO po cichutku wprowadziła nam ustawe na ktorą nie można była się zgodzić.Kobiety z tego rocznika walczyły dzielnie no i wygrały Szczególnie .Wielkie podziękowania dla tych kobiet ,które się za angażowały poświęcają swój czas.
  • ~bogjan
    (2019-03-08 14:37)
    Brawo! Podziwiam i dziękuję za walkę o prawa rocznika 53!
  • ~janste
    (2019-03-08 21:43)
    czy zus będzie wznawiał postępowanie z urzędu czy będą czeka c na nasze wnioski o wszczęcie..?
  • ~Maria 1953
    (2019-03-08 10:58)
    Ja musiałam zwrócić pieniądze,czy teraz dostanę zwrot,oprócz przeliczenia emerytury?Nadmieniam,że jeszcze jedna była strata bo musiałam zrezygnować zOFFE a przecież nie zawierałam umowy z ZUS,ale o tym się nie mowi,nie widzę związku z wcześniejszą emeryturą a utratą piemiędzy z OFF
  • ~DZIADEK-ALE DZIAD-PO50 LATACH PRACY-WIEK65 LAT-921
    (2019-03-07 18:19)
    TRZEBA PODAC DO SODU TE PARTJE CO W2001 OKRADLY MATKI Z DZIECMNI ZE SWIADCZEN SOCJALNYCH I ZWIOZKOWYCH.650 TYSIECY PODPISOW WYRZUCILI DO SMIETNIKA.LUDZIOM ZWOLNIONYM Z WINY ZAKLADU TEZ OBNIZYLI SWIADCZENIE Z ZUS ZE160% DO80%.NIKY ZATO NIE ODPOWIEDZIAL KARNIE.TO BYLY TE PARTJE SLD SDPL UP PO PSL.TERAZ PCHAJO SIE DO WLADZY DO UE A Z NAZ I ZMATEK Z DZIECMNI ZROBILI DZIADOW.NIGDY NIE ZAGLOSUJEMY NA SLD PO PSL A TYM BARDZIEJ NA NOWOCZESNO.JUZ GRUPINSKI I PCHLA SZACHRAJKA MOWI ZE PRZYWRUCIMY PONOWNIE 67 BO MUSZO GDZIES SKUBAC JAK TO ROBILI8 LAT.NAJLEPIEJ OKRADA SIE TYCH BIEDNYCH HANBA!!! JUDASZOM.
  • ~53
    (2019-03-08 21:06)
    co z tego jak wiekszosc niedostanie wyrownania ........to jest chore panstwo
  • ~Z
    (2019-03-07 20:30)
    Rocznik1953 powinien sie cieszyc, ze w wieku 55lat mogl isc na wczesniejsza emeryture ,bo mlodsi juz musieli pracowac do ponad 60 lat i to dla niektorych ludzi ciezko pracujacych np rocznik 54,55 itd bylo tragedia.
  • ~wstyd
    (2019-03-08 07:21)
    moze wcale nie prcowac bo rzad da wszystlo po plus wstyd nierobyteraz tylo nawiecej zyskuja co nie zabardzo splamili sie praca i narze4kaja ze maja malo a co z tymi co wyparacawali swoje emerytury w 100 procentach i wiecej tych sie nie docenia w jakis sposob
  • ~Gość zbulwersowany skalą bezp.
    (2019-04-24 10:10)
    Widać z ustaw wprowadzanych niekonstytucyjnych przez PO i PSL dla kobiet rocznika 1953 zostały perfidnie oszukane przez państwo rządzone w 2013r. przez ludzi bezprawnie . Dla wybranych grup zatwierdzili zmiany z okresami przejściowymi nawet do 15 lat -draństwo i oszustwo. Uważam ze zmiany takie oszukańcze nie powinny nikogo dotyczyć kto do 1998r.miałwypracowane 20,25 lat pracy i powinny obowiązywać znaczace okresy przejściowe a nie bezprawie legislacyjne . Szkody te powinny być naprawione ludziom pokrzywdzonym w pierwszej kolejności i z inicjatywy Rządu i ZUS, a nie angażować sądy i ciągnąć bezprawie latami w sądach.
  • ~Barbara
    (2019-04-01 22:46)
    Dziękuję bardzo wszystkim, którzy walczyli o prawo do przeliczenia tzw. wcześniejszej emerytury dla rocznika 1953 ! Kiedy ZUS weźmie się za to i czy trzeba indywidualnie składać wniosek o przeliczenia ?
  • ~tenia
    (2019-03-13 23:06)
    Jestem z rocznika 1953 i bardzo się ciesze , ze determinacja wszystkich Pan zwyciezyla . Dziekuje wszystkim, którzy wywalczyli dla nas te sluszna sprawę . Bylam w Zu -sie , nie maja jeszcze konkretnych wytycznych , ale dowiedziałam sie , ze należy zlozyc wniosek o ponowne przeliczenie emerytury . Nie wiadomo jednak, czy należy nam sie wyrównanie za 5 lat pobieranej niższej emerytury , ale to tez zaznacze we wniosku bo to w końcu moje pieniądze .Dzielmy sie informacjami !!!!!!
  • ~Tessa
    (2019-04-26 15:58)
    I co to dało, ZUS nie chce przeliczyć, bo minęło 5 lat i ubolewam nad tym, że ZUS się sprzeciwia wyrokowi TK.. przecie to najważniejszy sąd w Polsce... chyba?
  • ~Julja
    (2019-03-07 08:41)
    Ja tez, ja tez jestem 1953 rocznik, ale mnie to jic jie da, bo ja pobieram emeryture nie w Polsce. No, gybym wiedziala, gdybym wiedziala......
  • ~Niniek
    (2019-03-11 08:30)
    Też interesuje mnie czy sprawa będzie załatwiona z rzędu czy znów trzeba będzie zwracać się do ZUS.Poprzednio jak składałam wniosek o ponowne przeliczenie emerytury to usłyszałam od Pań z ZUS ,że mam wysoką emeryturę i czego jeszcze chce.I lepiej żebym więcej nie występowała z takim wnioskiem bo mogą mi obniżyć ta którą mam .przecież to jest karygodne w obliczu obecnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego.No ale to było sześć lat temu.Może tych Pań już nie ma i same borykają się z niską emeryturą.Interesuje mnie jeszcze fakt czy nam dadzą rekompensatę za poprzednie lata skoro należało przeliczy na nowo emeryury
  • ~Jaga53
    (2019-03-13 13:36)
    Wyliczony miliard skutków jest z kosmosu, bo przecież po niekorzystnym przeliczeniu pozostawalysmy na emeryturze wczesniejszej, więc nie będą nam wyrownywac niewyplaconych skutków. W moim przypadku wyliczono mi ok 300 zł mniej w stosunku do wyplacanej wcześniejszej emerytury, wiec pozostałam na starej i chyba wszystkie tak postąpiły
  • ~emerytka
    (2019-04-14 15:56)
    Na pisałam wniosek do ZUS i dostałam odmowa a jestem rocznikeim1953 na pisano mi że 5 lat minęlo i sprawa przedawniona
  • ~rere
    (2019-04-15 10:21)
    prawdopodobnie te panie co już w wieku 60 lat były w zusie o przeliczenie nic nie dostaly i się nie odwolaly to zus twierdzi ze po 5 latach sprawa się przedawniła i nie wiadomo co będzie, jedni mogą dostać a inni nie
  • ~Zofia 53 rocznik
    (2019-04-24 18:02)
    Nie powinien ZUS brać pod uwagę 2,5 roku rozstrzygania sprawy przez TK to wszystkie panie z rocznika 53 ootrzymalyby podwyższenie emerytury.A co TK nie wiedział, że wydaje ustawę bubel,że w zusie po 5 latach sprawy ulegają przedawnieniu.?
  • ~emerytka
    (2019-03-18 19:56)
    Ja po 40 latach pracy mam 1330 zł bo zostałam oszukana przez państwo w którym tyle lat pracowałam i nie miałam godziny chorobowego ale myśle ze teraz otrzymam moje pieniądze które mi zabrali jestem rocznik1953

Może zainteresować Cię też: