Ustawa dezubekizacyjna wchodzi w życie. Szef MSWiA: Dzięki niej rząd zaoszczędzi pół miliarda złotych

| Aktualizacja:

Szacujemy, że oszczędności dla budżetu państwa w wyniku wprowadzenia tzw. ustawy dezubekizacyjnej wyniosą pół miliarda złotych - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że ok. 3 tys. osób chce skorzystać z przepisu umożliwiającego wyłączenie spod działania ustawy.

wróć do artykułu
  • ~Hańba CD.
    (2017-09-30 16:30)
    Jak to możliwe, że prokuratorzy z listy hańby w w w. 13 grudnia 81, do dzisiaj oskarżają? To jest wstyd dla PiS. Ci prokuratorzy byli gorsi od UBoli
  • ~Rozbawiony
    (2017-09-30 15:56)
    Już tak bardzo pieniędzy brakuje, że trzeba starych ludzi ograbiać?
  • ~Bydgoszcz /oskarżyciele stanu wojennego mają się świetnie!!
    (2017-09-30 16:24)
    Co za obłuda. Ogłasza się sukces i odbieranie apanaży UBOLOM. A co z prokuratorami stanu wojennego? W Bydgoszczy emerytowany pułkownik i były oskarżyciel stanu wojennego, dziś pobiera emeryturę i nadal oskarża i dostaje uposażenie prokuratorskie
  • ~Pajace łączmy się
    (2017-09-30 16:42)
    PiSowski pajac
  • ~U Ziobry wierni płatnikowi.
    (2017-09-30 16:40)
    5 minut sławy ministra. Innemu zabrakło chyba głowy. U Ziobry stada prokuratorów stanu wojennego nadal są do PEŁNEJ dyspozycji płatnika. Zawsze wierni każdemu płatnikowi od 45 lat.
  • ~twbolek
    (2017-09-30 15:30)
    Niestety dwadzieścia parę lat za późno, dzięki Bolkowi i kolegom z "nocnej zmiany".
  • ~Maslanov
    (2017-09-30 16:04)
    O to właśnie chodzi. Rabunek, nic więcej. Jeśli przejdzie bezboleśnie i nie będzie protestów wśród karmionego kłamstwami społeczeństwa, następni w kolejce będą żołnierze zawodowi, strażacy, strażnicy leśni, celnicy, którzy "choć jeden dzień spędzili w mundurze za komuny". Kolejne miliony ,jak nie miliardy do "zaoszczędzenia"...Resztę ograbiono wcześniej poprzez "reformy" emerytalne, ZUSy, " fundusze zwane OFE" z siedzibą w jankeskich korporacjach i zarejestrowanych na terenach zdemolowanych przez huragany. Większość z was została obzdulona z przyszłości już dawno, a teraz rzuca się z wściekłością na tych, którzy jeszcze grabieży nie ulegli z czysto formalnych względów. Tak się służy i wegetuje w imitacji państwa, jakim jest MacPoland.
  • ~Wstyd dla Ziobro
    (2017-09-30 16:35)
    Ziobro nawet się nie pofatygował,by przeprowadzić weryfikację prokuratorów, skoro do dzisiaj sumieniem Narodu może być prokurator oskarżający w stanie wojennym.
  • ~Resortowe dzieci.
    (2017-09-30 16:45)
    Ci z PiS potrafią trąbić o osunięciu RESORTOWYCH DZIECI. Ale jedynie tyle. Gadać i gadać.
  • ~Bolesław Glowacki
    (2017-09-30 15:46)
    Proponuję moralny menelu dokladne przeczytanie i zrozumienie noweli Bolesława Prusa pdt ..Powracająca Fala
  • ~Ziobro dał im bezkarność.
    (2017-09-30 18:12)
    Kasiora się skończyła. 500+ trzeba opłacić. Za chwilę wielu jeszcze obetną. Ale nie prokuratorowi płk z Bydgoszczy, który oskarżał w stanie wojennym a dziś w okręgowej. Oni byli, są i będą bezkarni.
  • ~antypisiak
    (2017-09-30 17:32)
    Czyzby zaczelo brakowac na 500+,no i dla ojca rydzyka.Panie B.przyjdzie kryska na Matyska,historia lubi zataczac kolo,a wtedy gnom z zoliborza nie pomoze.
  • ~sic.
    (2017-10-01 10:28)
    PiS rabuje Polske i Polakow ... podwyzki w sklepach, wszystko idzie w gore, nowe bezsensowne podatki ... obudzcie sie .PiS nie jest suwerenem Polski ...
  • ~bbn
    (2017-09-30 17:34)
    gdzie w tym wszystkim szmata piotrowicz i jemu podobne pis dy ???????
  • ~Tylko pytam
    (2017-09-30 18:16)
    Jak to jest z tymi prokuratorami? Czy oni przechodzili weryfikację? Konkretnie+-- Czy prokurator wojskowy w służbie do 2004 roku przechodząc do prokuratury okręgowej był prześwietlany i nie myślę o badaniach okresowych?
  • ~Ku sprawiedliwości
    (2017-09-30 17:52)
    To jest nic innego, jak kara za zbyt niską datę urodzenia.Winne są głównie matki, które zbyt wcześnie miały czelność urodzić przyszłych mundurowych. Najlepiej wytrzebić wszystkie osoby urodzone przed rokiem 1990. Wtedy także oczyści się parlament wraz z rządem i da pole do popisu jedynie słusznym obywatelom.
  • ~Bydgoszcz_Ktoś chyba kłamie
    (2017-09-30 19:30)
    Skąd w Bydgoszczy czynny nadal PRL owski i do tego wojskowy prokurator oskarżający księży i opozycjonistów w stanie wojennym.
  • ~mim 21
    (2017-09-30 18:38)
    Myślę, że za jakiś czas twórcy tej epokowej ustawy i ich zausznicy będą świadkami oddawania tego co głupio (w sensie prawnym) zabrano. Tak jak z deputatami węglowymi górników. Wszyscy się wstydzą ale fakt jest faktem. Dodam, Lenin i bolszewicy szanowali wiedzę i umiejętności carskich wywiadowców i nie robili takich numerów. Ale P. M.B.jest w euforii, do czasu!
  • ~jaro
    (2017-09-30 20:03)
    Prokurator Piotrowicz też będzie miał zmniejszoną emeryturę? I towarzysze z PZPR, przygarnięci przez PiS? Pozdrowienia dla towarzysza - prezesa Wojciecha Jasińskiego.
  • ~zabrac im wszystko!
    (2017-09-30 18:30)
    radzieckim agentom powinna placic moskwa a nie Polski obywatel

Może zainteresować Cię też: