Robert Gwiazdowski: Co jest w ZUS-ie? Nic. W ZUS-ie nic nie ma

| Aktualizacja:

"Byłem przewodniczącym rady nadzorczej ZUS, więc wiem, co w nim jest" - stwierdza w rozmowie z "Polską The Times" ekonomista Robert Gwiazdowski. Dopytywany, co takiego jest w ZUS, odpowiada niepokojąco: "Nic. W ZUS-ie nic nie ma".

wróć do artykułu
  • ~wyrolowany
    (2017-06-13 08:54)
    czyli Gwiazdowski przyczynił się do okradzenia mnie, otrzymujac pieniadze które ciułam całe życie na emeryturę
  • ~Krasi
    (2017-06-12 14:17)
    To że w ZUSie nie ma nic wiem nie będąc ich Radzie Nadzorczej .. zakładam że małe dzieci też już o tym wiedzą
  • ~?????
    (2017-06-11 20:21)
    A co ludziom da się odłożyć z g..wnianych pensji niewolnika?
  • ~Obywatel
    (2017-06-11 11:08)
    Idee emerytury obywatelskiej popieram pod warunkiem, ze bedzie ona dodatkiem do swiadczenia emerytalnego naliczanego wedlug skladki zdefiniowanej /ile odlozysz tyle masz/. Tak jak w Kanadzie. Dodatek do glownej emerytury wyplacany jest z budzetu panstwa.----- Nie znam na swiecie zadnego kraju , aby glowna emerytura byla rowna dla wszystkich czyli emerytura obywatelska, jak proponuje P. Gwiazdowski. Rowny moze byc tylko dodatek do emerytury lub zroznicowany w zaleznosci od sytuacji materialnej emeryta. ---- Swego czasu Fidel Castro wprowadzil na Kubie rowne place i rowne emerytury, ale szybko wycofal sie ze swojej propozycji. ----- Dzieci na swiecie nie brakuje, nawet jest ich nadmiar w stosunku do istniejacych mozliwosci zapewniajacym im w miare godziwe zycie przez rodzicow.
  • ~Krystek
    (2017-06-10 15:52)
    Przecież i tak muszą rodzić się dzieci. Kiedy Gwiazdowski będzie na emeryturze to ktoś musi wyprodukować mąkę, ktoś upiec chleb, ktoś dostarczyć mu go do sklepu. Ktoś będzie musiał w restauracji ugotować panu Robertowi obiad i mu go podać i po nim posprzątać. Nasze emerytury będą zależały od tego jak będą pracowały nasze dzieci i jak będą w stanie podzielić się z nami tym co będą miały. Jak będą okradane przez cwaniaków to w niewielkim stopniu się z nami podzielą tym co im zostanie.
  • ~Pozostajaca....
    (2017-06-10 12:44)
    Pozostajaca emerytura naliczana wedlug skladki zdefiniowanej powinna byc dziedziczona/przejmowana przez krewnych przynajmniej w wysokosci 80%.
  • ~Do....
    (2017-06-10 12:27)
    Do emerytury naliczanej wedlug skladki zdefiniowanej nalezy dolozyc emeryture obywatelska z budzetu panstwa w wysokosci co najmniej w wysokosci kwoty minimum egzystencji lub kwoty ubostwa relatywnego, ubostwa dochodowego, czy minimum socjalnego. Polska dysponuje roznymi rodzajami ubostwa. nie wszystkie chyba wymienilem w swojej wypowiedzi. Obecnie wedlug starego systemu emerytalnego doklada sie do emerytury okolo 880 zl brutto. Taki sam dodatek powinien zostac dolozony do nowej emerytury obliczanej wedlug skladki zdefiniowanej.
  • ~Obywatel
    (2017-06-10 12:09)
    Proponuje w pierwszej kolejnosci Stan Spoczynku dla prawnikow zamienic na emeryture obywatelska w wysokosci 1 tys. zl miesiecznie zgodnie z zasada gloszona przez P. Gwiazdowskiego. --- Unia Europejska przeznacza srednio okolo13 % PKB ma swiadczenia emerytalne i Polska rowniez powinna przynajmniej taki sam odsetek czyli 13% PKB , czyli na dzien dzisiejszy okolo 240 mld zl przeznaczac na emerytury.
  • ~Polityk1
    (2017-06-10 09:24)
    Skoro to prawda to członkowie rady nadzorczej ZUS powinni pracować tam charytatywnie. A prezesi za najniższą krajową. A jak jest ?
  • ~Firmius
    (2017-06-10 08:07)
    I to niestety może być nieco przesadzona, ale prawda. A zarzuty, że ktoś brał pieniądze za zasiadanie w organie ZUS, to demagogia. Miał pracować za darmo? I czy naprawdę to dyrektorskie, rady nadzorczej albo zwykłego pracownika ZUS wynagrodzenia są przyczyną tej pustki?? Przecież wiadomo, że nie, i to nawet jeśli czasem przesadza ona z inwestycjami w samą siebie.
  • ~qqryq
    (2017-06-09 23:30)
    ZUS to pisowska piramidka
  • ~Nie ma już nic - kasa próżna i dziurawa.
    (2017-06-09 23:18)
    Poszło na emerytury esbeków i rzesz darmozjadów którzy po 15 latach pracy pobierali do 90 lat życia wypasione emeryturki.
  • ~białas
    (2017-06-09 23:11)
    Pan prof./mecenas bardzo dobrze wie, że w ZUS nigdy ni było i nie będzie pieniędzy w obowiązującym i przyszłym systemie /o jakim mówi/, gdyż są to i będą pieniądze "budżetowe". Tyle pieniędzy w ZUS ile przekaże budżet. Minimalna kwota emerytury "obywatelskiej" w sytuacji, gdy emeryt wcześniej nie zadba o swojej emeryckiej przyszłości, zmusi państwo do pomocy społecznej. Jeżeli natomiast wprowadzone będą przymusowe fundusze emerytalne - to faktycznie mamy podatki na emerytury. A jak fundusz/-e splajtują? Kto się wzbogaci? Kto i czy w to miejsce wyrówna się emerytowi, który stracił w takim funduszu? Chyba, że będą to fundusze państwowe lub z gwarancjami państwowymi /co za różnica i tak w konsekwencji to samo?/? Nowe pojęcia i ich definicje - to prawnicze igraszki, interpretacje. Prawnicy to znają i uwielbiają, widać to co się dzieje z równowagą i niezależnością konstytucyjną władz pomimo, że naród sprawuje władzę bezpośrednio albo poprzez swoich przedstawicieli. Itd. Itp.
  • ~chachacha
    (2017-06-09 20:25)
    nie ma nic bo wszystko rozgrabili solidarni szeryfowie i zaznajomione gangi nasze i zachodnie.nie wpłynęła chyba ani jedna złotówka z tak zwanej sprzedaży wspólnego mienia Polaków.wszystko mają tacy biznesmeni jakich podsłuchano no i dotacyjni rolnicy z miliardowymi dotacjami, dopłatami i ulgami.a suweren ? suweren walczy o koryto dla tych gangsterów. wielkie brawa dla suwerena, bez szemrania oddał po 100 milionów aby wybrańcy mieli boskie życie1
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2017-06-09 17:41)
    Kolos na glinianych nogach, a na horyzoncie 500+ dla emerytów. Witaj Grecjo.
  • ~j24
    (2017-06-09 17:11)
    I jeszcze sie chwali ze bral pieniadze od podatnikow za.....NIC!
  • ~lija
    (2017-06-09 15:32)
    my tę płaciliśmy na emerytury naszych rodziców ,więc żadna łaska,że teraz dzieci płacą na nas.Taki system i już.Wkurza mnie mówienie,że teraz pracujący płacą na nas,a my nie płaciliśmy składek?
  • ~Kukiz 15
    (2017-06-09 13:45)
    Gdzie kaczor schował Dubienieckiego z którym wespół okradli niepełnosprawnych na 25 milionów złotych bo poplecznictwo to współudział w skoku
  • ~Xxxxxxxxxx